Wydarzenie

stat

Euroshorts (1 opinia)

UWAGA! Impreza już się odbyła

data:
27 listopada - 3 grudnia 2017
miejsce:
Gdańsk
bilety:
wstęp wolny
PATRONAT

Festiwal Euroshorts Młodzi Filmowcy w Gdańsku - oglądaj filmy i wygraj 500 zł.Wstęp na projekcje festiwalu Euroshorts Młodzi Filmowcy 2017, który rozpocznie się 27 listopada w Gdańsku, jest wolny.

Co więcej, widzowie będą mogli wygrać 500 zł oglądając i oceniając filmy konkursowe.

Euroshorts jest międzynarodowym festiwalem filmowym, organizowanym przez Fundację Młodego Kina. W tym roku odbywa się po raz 26. Promuje i wspiera młodych artystów oraz wybitne osiągnięcia w filmie krótkometrażowym.

Główna część festiwalu odbędzie się w Gdańsku, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdańska, Marszałka Województwa Pomorskiego i Ambasady Szwecji.

Projekcje:
Trzy pierwsze dni to projekcje w bibliotekach: Filii Gdańskiej przy ul. Mariackiej 42 oraz Pod Żółwiem przy ul. Św. Ducha 111/113, początek o godz. 19.00
kolejne trzy dni - w Nadbałtyckim Centrum Kultury - Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35, godz 18.00 i 20.00.

Finał:
W czasie finału, który odbędzie się 2 grudnia 2017 w Centrum św. Jana, przy ul. Świętojańskiej 50, godz. 18.00 można będzie zobaczyć "Amerykański Film Reklamowy 2017", zestaw filmów reklamowych nakręconych przez wybitnych twórców i włączonych do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Poznamy też filmy, którym jury przyzna nagrody.

PROGRAM

Po raz szósty każdy będzie mógł sfilmować swoją ulubioną ulicę w szóstej edycji konkursu
"Filmujemy Gdańsk!". W tym konkursie nagrodami są m.in: 400 zł oraz designerska mapa Gdańska wykonana przez firmę Maptu.

Wystarczy nakręcić 2-minutowy film o wybranej ulicy. Zgłoszenia już teraz, do 27 listopada 2017. Szczegóły na stronie www.filmujemy-miasta.pl.

Podczas festiwalu przewidziane są też zajęcia dla dzieci, poświęcone kulturze Szwecji.

Program wydarzeń można znaleźć na www.euroshorts.pl.

Trzy pierwsze dni to projekcje w bibliotekach: przy ul. Mariackiej 42 oraz Pod Żółwiem przy ul. Św. Ducha 111/113. Kolejne trzy dni - w Nadbałtyckim Centrum Kultury - Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33/35. Finał i wręczenie nagród, połączone z polską premierą pokazu "Amerykański Film Reklamowy 2017" odbędzie się w Centrum św. Jana - dużej przestrzeni koncertowej, przy ul. Świętojańskiej 50.
Dodaj zdjęcie

Opinie (1)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Kina

Gdańsk

Sopot

Gdynia

Rumia

DKFy

Najwyżej oceniane

Tam, gdzie mieszka Bóg
Ocena: 7.9 / 19 głosów
Maria Magdalena
Ocena: 6.9 / 108 głosów
Prawda czy wyzwanie
Ocena: 6.7 / 9 głosów

Zapowiedzi