stat
PATRONAT

43. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej

Tego lata odbędzie się 43. edycja festiwalu, który od wielu lat wpisany jest na mapę kulturalną Gdańska. Festiwal rozpocznie się koncertem inauguracyjnym 3 lipca i trwać będzie do 28 sierpnia 2020.
Tradycyjnie koncerty festiwalowe odbywać się będą w każdy piątek o 20.15 w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Podczas festiwalu melomani będą mogli usłyszeć przede wszystkim zabytkowe organy, ale nie zabraknie również brzmienia innych instrumentów.

Oprócz szerokiego grona instrumentalistów w programie festiwalu znajdą się dwa znakomite zespoły: oktet wokalny Art'n'Voices oraz Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis.

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, Chóralnej i Kameralnej jak co roku będzie miał wspaniałą oprawę akustyczną. Wyjątkowe wnętrze Bazyliki Mariackiej zwanej "Koroną Gdańska" sprawi, że każdy koncert odbywający się w jej wnętrzu zaprezentuje pełne spektrum walorów estetycznych pozwalając słuchaczom na głębokie przeżywanie muzyki.

Ostatni koncert wieńczący 43. edycję MFMOCHiK odbędzie się 28 sierpnia, natomiast 15 sierpnia o godzinie 20:30 (sobota) zapraszamy na koncert specjalny z okazji Święta Odpustowego Wniebowzięcia NMP.
Szczegóły festiwalu dostępne są na stronie internetowej: www.festiwalorganowy.pl oraz na oficjalnym fanpage'u pod adresem: www.facebook.com/bazylikamariacka

Organizatorzy: Gdańskie Centrum Organowe, Bazylika Mariacka w Gdańsku, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

w każdy wtorek (do 25.08), godz. 20:00

Gdańsk,
Kup bilet
sie 27-29

czwartek - sobota

Gdańsk,
Wstęp wolny

Opinie

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij