Patronat

Na waleta! (37 opinii)

Spektakl

spektakl teatralny spektakl muzyczny
Bilety
Kup bilet 100 - 120
wystawia:
Teatr Miejski
data premiery:
24 czerwca 2023
6.9
39 ocen

Najbliższe przedstawienie

  • Bilety
    Cena normalna: 120 zł
    Cena ulgowa: 100 zł
    Kup bilet
    lip 16-19
    Czwartek - Niedziela, 16 lipca - 19 lipca
    godz. 20:00
    Lokalizacja
    Scena Letnia w Orłowie
    Gdynia, Plaża Orłowo
Szymon Jachimek
(wspierany myślą i słowem przez Rafała Szumskiego)
NA WALETA!
komedia sensacyjno-muzyczno-naftowa


Twórcy:
Reżyseria: Rafał Szumski
Muzyka: Kamil i Daniel Malchar
Kostiumy: Aleksandra Grabowska
Choreografia: Aleksander Kopański
Przygotowanie wokalne: Agnieszka Szydłowska
Asystentka reżysera: Olga Barbara Długońska

Znany z "Hydrozagadki" superbohater AS jest przytłoczony kondycją świata: egoizm, pogoń za pieniądzem, zagrożona planeta... Wie, że powinien przekazać swoje super moce komuś, kto go godnie zastąpi. Wybór pada na kierowcę gdyńskiego trolejbusu, który zostaje mianowany Waletem. Źli ludzie szykują katastrofę, więc Walet będzie musiał pokonać groźny sojusz polityki i biznesu. Barwna grupa wsparcia pomoże mu w tym śpiewająco. Szymon Jachimek deklaruje: Przy pisaniu "Na Waleta!" bawiłem się doskonale. Mam nadzieję, że widzowie zareagują podobnie. 

Obsada:
Aktorzy i Aktorki Teatru Miejskiego, w tym:
AKTOR CHAŁTURNIK - Maciej Wizner
AKTOR NARZEKACZ - Krzysztof Berendt
AKTORKA EGZALTACJA - Agnieszka Bała
AKTORKA KONKRET - Olga Barbara Długońska
AS - superbohater na emeryturze - Piotr Michalski
WALET - superbohater mimo woli - Szymon Sędrowski
MAMA WALETA - dyskretny urok lat 80' - Marta Kadłub
KWIACIARKA - sprzedaje tu róże - Beata Buczek - Żarnecka
TAKSÓWKARZ - dużo testosteronu, nie jeździ UBEREM - Grzegorz Wolf
ŻONA SZEJKA - zaskakująco: również dużo testosteronu - Mariusz Żarnecki
BOJA - polityk niezatapialny - Dariusz Szymaniak
SZEJK - czujny nafciarz - Bogdan Smagacki
HABILITATKA - zabójcze połączenie wiedzy i sex appealu - Weronika Nawieśniak
STEFAN - duch tego znanego - Rafał Kowal
KRYSTYNA - duszka tej nieznanej - Elżbieta Mrozińska
PARAWANIARY - jak wołano w Hiszpanii podczas wojny domowej: "No parawán!":
MATKA - Monika Babicka
CÓRKA - Martyna Matoliniec
RECENZENTKA - nie ma żadnych wątpliwości. Powtórzymy: żadnych - Marta Kadłub
KONFERANSJER - bardzo lubi swoje poczucie humoru. Niestety, tylko on - Maciej Wizner
TECHNOLOG BETONU - bez wątpienia dusza towarzystwa. Wśród innych technologów
betonu - Mariusz Żarnecki
MEWA - rola górnolotna - Krzysztof Berendt
BK - a tu nic nie będziemy opisywać, żeby nie spojlerować - Dorota Lulka
alert Treść tworzona na podstawie materiałów prasowych organizatora alert Portal trojmiasto.pl nie odpowida za zmiany w obsadzie spektaklu. Aktualna obsada na stronie organizatora.

Przeczytaj także

Opinie (37) 2 zablokowane

  • Na Waleta na Scenie Letniej

    Spektakl "Na Waleta" jeszcze na scenie letniej, gdzie scenografia to morze, "statyści" to plażowicze i psy, w tle szum morza, czerwone od zachodzącego z tylu słońca chmury, do tego ta gra aktorska, muzyka, przekaz , no cudooooo, polecam bardzo :) Sama poszłabym jeszcze raz :)

    • 0 0

  • u Gombrowicza spektakle lepsze niż w Muzycznym, kto by pomyślał

    • 0 0

  • podsumuje krótko

    Jachimek umie w spektakle - czekamy na więcej :)

    • 0 0

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Hydrozagadka po gdyńsku. Brawurowa komedia na Scenie Letniej w Orłowie

    Super (opinia sprzed 1 roku)

    Bardzo udany. Gratuluje pomysłu i wykonania

    • 1 0

  • Śmieją się w różnych momentach (opinia sprzed 2 lat)

    Widownia śmieje się w różnych momentach. Ale to może dobrze świadczy o spektaklu. Były też krzyki "Hańba, hańba" starszej osoby w momencie przytoczenia słów JPII. Jeśli ktoś chce iść do teatru i odpocząć od bieżączki to nie na ten spektakl.

    • 2 1

  • Spektakl (opinia sprzed 2 lat)

    Czytam opinie i nie mogę pojąć,że są same pozytywne. Czy tylko mnie się nie podobało? Od lat w sezonie chodzę na spektakle grane na scenie w Orłowie i mam świadomość, że lato, wakacje to i lżejszy repertuar. I to jest ok. Nie mniej jednak uważam, że to był najsłabszy spektakl, z tych obejrzanych do tej pory. Naciągana na siłę fabuła. Żal mi aktorów,że muszą w tym grać i firmować taką szmirę własną twarzą.

    • 7 3

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Hydrozagadka po gdyńsku. Brawurowa komedia na Scenie Letniej w Orłowie

    Doskonała zabawa (opinia sprzed 2 lat)

    Świetny spektakl, doskonała gra aktorska, rola BK - absolutnie fenomenalna. Niesamowicie elastyczny, na czasie scenariusz. Niesamowity klimat szumu falmorze w tlerewelacjaPolecam wszystkim z poczuciem humoru...dystansem do siebie oraz z otwartym umysłem. Doskonale wydane pieniądze - dziękuje

    • 3 8

  • Rewelacja (opinia sprzed 2 lat)

    Spektakl świetny z dobrym przesłaniem (brawa dla Pana Szymona za scenariusz). Doskonała gra aktorska. Piękna sceneria w tle. Humor. Koniecznie trzeba zobaczyć. Gorąco polecam. Niby zabawnie ale jak ważne przesłanie dla wszystkich.

    • 3 6

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Hydrozagadka po gdyńsku. Brawurowa komedia na Scenie Letniej w Orłowie

    Chciałam na to iść (2) (opinia sprzed 3 lat)

    Ale cena biletów mnie powaliła. Trudno, jestem niekulturalną osobą, ale wolę iść jakieś 6x do kina niż raz do teatru. Gdyby chociaż bilet kosztował połowę

    • 11 42

  • Opinia do artykułu

    Zobacz artykuł Hydrozagadka po gdyńsku. Brawurowa komedia na Scenie Letniej w Orłowie

    Rewelacja (opinia sprzed 3 lat)

    Spektakl świetny z dobrym przesłaniem (brawa dla Pana Szymona za scenariusz). Doskonała gra aktorska. Piękna sceneria w tle. Humor. Koniecznie trzeba zobaczyć. Gorąco polecam.

    • 8 8

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Pod patronatem

Nadchodzące premiery