• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

18-letni złodziej-recydywista, mefedron i ryzyko 10 lat odsiadki

FK
22 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
10 lat za kradzież z włamaniem, 5 za kradzież i 3 za posiadanie narkotyków - na tyle gdańscy policjanci "wycenili" kryminalne doświadczenie 18-latka, zatrzymanego za kradzież tablicy rejestracyjnej ze skutera. 10 lat za kradzież z włamaniem, 5 za kradzież i 3 za posiadanie narkotyków - na tyle gdańscy policjanci "wycenili" kryminalne doświadczenie 18-latka, zatrzymanego za kradzież tablicy rejestracyjnej ze skutera.

Ukradł rejestrację ze skutera i zamontował ją na motocykl, który także ukradł. Wcześniej okradł auto, a po roku je ukradł. Gdy go zatrzymano, miał przy sobie woreczek z mefedronem. A że wszystko to odbywało się w ramach recydywy, to 18-latkowi grozi łącznie 10 lat więzienia.

Czy kiedykolwiek coś komuś ukradłe(a)ś?

We wtorek w nocy policjanci z komisariatu na Przymorzu odebrali zgłoszenie, z którego wynikało, że przy ul. DworskiejMapka w Brzeźnie młody mężczyzna kręci się przy skuterach zaparkowanych na ulicy, a także łapie za klamki stojących tam samochodów. Zgłaszający podał rysopis tej osoby, a następnie opisał motocykl, którym mężczyzna odjechał w kierunku al. Hallera.

Kradziona tablica rejestracyjna na kradzionym motocykluPatrol policji zauważył opisany motocykl marki Honda przy al. Rzeczypospolitej, gdy stał zaparkowany przy sklepie monopolowym.

- Funkcjonariusze weszli do środka, gdzie wylegitymowali 18-latka - informują policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. - Okazało się, że mężczyzna chwilę wcześniej, właśnie na ul. Dworskiej, ukradł ze skutera tablicę rejestracyjną, a następnie zamontował ją na motocyklu, który zresztą także ukradł.
Przy zatrzymanym znaleziono narkotyki, które po zbadaniu określono jako mefedron.

18-latek, a już recydywistaOkazało się, że motocykl, warty 2,5 tys. zł., 18-latek ukradł w lipcu 2022 r.

Na jaw wyszła też informacja, że rok wcześniej, bo w lipcu 2021 r., przy ul. TysiącleciaMapka na Przymorzu wybił szybę w audi A3 i ze środka pojazdu ukradł torbę, w której była odzież, piłka do rugby, portfel z dokumentami, kula ortopedyczna oraz zapasowy kluczyk do samochodu. Pokrzywdzony wycenił straty na ponad 500 zł.

Ponad rok później ten sam podejrzany ukradł to samo audi.

- W trakcie pracy nad tą sprawą funkcjonariusze z komisariatu na Przymorzu zebrali materiał dowodowy, pozwalający na przedstawienie 18-latkowi czterech zarzutów za kradzież motocykla, posiadania mefedronu oraz włamania do audi i kradzieży tego pojazdu. Mężczyzna odpowie także przed sądem za kradzież tablicy rejestracyjnej.
Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

FK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (123)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane