• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

2,5 tys. zł za jazdę hulajnogą po alkoholu

piw
25 maja 2023, godz. 17:00 
Opinie (186)
W tym roku policja z Sopotu wystawiła już 35 mandatów za jazdę hulajnogą po alkoholu. W tym roku policja z Sopotu wystawiła już 35 mandatów za jazdę hulajnogą po alkoholu.

Od początku roku sopoccy policjanci wystawili aż 35 mandatów za jazdę hulajnogą elektryczną po alkoholu. Kwoty tych mandatów są zresztą całkiem spore, o czym przekonał się w środę późnym wieczorem 55-letni turysta, który jechał pijany hulajnogą wzdłuż al. NiepodległościMapka. Otrzymał mandat w wysokości 2,5 tys. zł.Zdarzyło ci się wsiąść po alkoholu na hulajnogę elektryczną?

Policjanci z Sopotu zdają sobie sprawę z tego, że wiele osób korzysta z hulajnóg elektrycznych po alkoholu. Uważają - zupełnie bezpodstawnie - że to dobry sposób na powrót z zakrapianej imprezy. Dlatego policjanci często przeprowadzają wyrywkowe kontrole trzeźwości osób jadących hulajnogami.

Nie inaczej było i w środę wieczorem, gdy funkcjonariusze sopockiej drogówki postanowili skontrolować mężczyznę jadącego hulajnogą wzdłuż al. Niepodległości.

- Wczoraj przed północą policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 55-latka z województwa mazowieckiego, który kierował hulajnogą elektryczną. W trakcie rozmowy policjanci od razu wyczuli od mężczyzny zapach alkoholu, a przeprowadzone badanie wykazało, że ma on blisko promil alkoholu w organizmie. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł za popełnione wykroczenie - mówi Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.


55-latek to kolejny kierujący, któremu funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę na hulajnodze.

Tylko od początku 2023 roku sopoccy policjanci zatrzymali 35 osób, które pod wpływem alkoholu kierowały hulajnogą.

Za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1 tys. zł, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2,5 tys. zł.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (186)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane