Fakty i opinie

stat

73-latek jechał nocą po torowisku. "Wszystko w porządku, spieszę się"


Pośpiechem tłumaczył jazdę po torowisku tramwajowym kierowca suzuki, na którego w piątek w nocy natknął się na ul. Nowolipie zobacz na mapie Gdańska nasz czytelnik.Czy była(e)ś świadkiem nietypowych zachowań kierowców, które nie wynikały z brawury?

tak, wielokrotnie 46%
tak, raz czy dwa 20%
wielokrotnie widziałem dziwne sytuacje, ale nie wiem z czego wynikały 17%
nie, nigdy 17%
zakończona Łącznie głosów: 1602
Do zdarzenia doszło na ul. Nowolipie, przed skrzyżowaniem z ul. Kartuską, przed godz. 1:00.

- Jechałem od strony Moreny, gdy w pewnym momencie zauważyłem jadące po torach auto. Gdy się z nim zrównałem, kierowca zatrzymał samochód i wysiadł. Podszedł do mnie i zaczął tłumaczyć, że się spieszy i że wszystko jest w porządku. Z racji tego, że jego zachowanie wydało mi się dziwne, a mowa dość bełkotliwa, postanowiłem wezwać pomoc. Gdy po chwili odjechałem, widziałem, że mężczyzna porzucił auto na torowisku i ruszył dalej pieszo - opowiada pan Adam.
Według relacji naszego czytelnika kierowca był w starszym wieku, a prowadzone przez niego auto miało gdańskie tablice rejestracyjne.

Po chwili na miejscu pojawili się policjanci z wydziału ruchu drogowego. Zatrzymali mężczyznę do kontroli. Okazało się, że to 73-letni mieszkaniec Gdańska. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Kierowca w tym przypadku naruszył przepisy art. 97 Kodeksu wykroczeń. Za to wykroczenie grozi mandat od 20 do 500 zł.

Samochód jadący po torach tramwajowych przykuł też uwagę kierowców w październiku 2017 r. we Wrzeszczu. Tam jednak przyczyną był inny kierowca, który zajechał drogę kierującemu autem marki BMW. By uniknąć zderzenia, kierujący odbił w bok, po czym wjechał na torowisko. Gdy zjeżdżał nim do najbliższego skrzyżowania, nagrały go kamery miejskiego monitoringu.

Opinie (211) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.