A na kortach ciągle pada...

Maciej Azarewicz
30 lipca 2003 (artykuł sprzed 20 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Jak w Barcelonie
Drugi dzień turnieju głównego Idea Prokom Open rozgrywanego w Sopocie rozpoczął się już o godzinie 10.00. Tak wczesne rozpoczęcie gier wynikało z faktu przeniesienia poniedziałkowych gier przerwanych przez opady deszczu na wtorek. Zła aura jeszcze raz dała znać o sobie. Pomimo starań organizatorów nie udało utrzymać się harmonogramu gier.

Organizatorzy nie wpadają jeszcze w panikę. Przełożone spotkania udałoby się jeszcze gdzieś upchnąć w planie gier. Gorzej, jeśli deszcz przeszkodziłby w rozegraniu środowych spotkań. Trzeba mieć jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie. We wtorek mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć polskie zawodniczki na korcie w turnieju głównym.

Jako pierwsza na kort centralny z polek wyszła Marta Domachowska. Początek jej meczu z Chorwatką Silviją Talają rozpoczął się wręcz sensacyjnie. Po czterech pierwszych gemach Domachowska prowadziła już 3:1.

- Byłam zaskoczona kiedy na początku spotkania przegrywałam jeden do trzech. Moja przeciwniczka straciła jednak chyba w tym momencie koncentrację - powiedziała po meczu Talaja.

Niestety dla polskich kibiców od piątego gema pierwszego seta Talaja uspokoiła grę i zaczęła doskonale zmieniać tempo gry i siłę uderzeń. Na młodą Polkę to wystarczyło. Pierwszy set zakończył się przy podaniu Domachowskiej, która ostatni punkt rozgrywki straciła po podwójnym błędzie serwisowym. Set drugi przebiegał pod dyktando Chorwatki. Talaja utrzymywała bezpieczną przewagę dwóch gemów. Pozwalała dość polce na 1:3, 2:4 i 3:5. Spotkanie kończyło się przy padającym deszczu i pomimo obrony przez Domachowską trzech piłek meczowych, przyniosło wygraną Chorwatki w dwóch setach 7:5, 6:4. Talaja w drugiej rundzie trafia na Patty Schnyder (Szwajcaria, 2).

- Zagrałam słaby mecz. Jakbym zagrała tak samo jak zwykle byłoby inaczej. Przeciwniczka grała krótko ja za to stałam za daleko. Talaja doskonale czytała moją grę. Co do pogody wolę jak świeci słońce - powiedziała po spotkaniu Domachowska.

Druga z polek w turnieju głównym stanęła naprzeciw Rosjanki Dinary Safin. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Niestety Sakowicz przytrafiły się błędy w najważniejszym gemie otwierającego seta. Przy stanie 5:6 i własnym podaniu, została przełamana po podwójnym błędzie serwisowym. Set drugi został przerwany z powodu deszczu.

W turnieju mamy już pierwszą niespodziankę. Rozstawiona z numerem czwartym w turnieju kobiet czeszka Denisa Chladkova przegrała w trzech setach z Stephanie Cohen-Aloro. Chladkova pomimo tego, że wręcz zdemolowała przeciwniczkę w pierwszym secie 6:1, dwa następne przegrała 2:6, 3:6.

W turnieju mężczyzn do godziny 19.00 doczekaliśmy się tylko trzech rozstrzygnięć. W najciekawszym meczu, który zgromadził liczną widownie na korcie numer 1, David Sanchez z Hiszpanii rozstawiony z numerem 6, pokonał Magnusa Normana ze Szwecji. Pojedynek obfitował w długie wymiany i dostarczył dużo satysfakcji oglądającym którzy częstymi oklaskami nagradzali grających. Zakończył się zaś efektownym asem Hiszpana. W następnym spotkaniu na korcie numer 1, spotkali się zdobywca złotego medalu na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie Marc Rosset (Szwajcaria) z Davidem Nalbandianem (Argentyna, 4). Pierwszy set trwał 38 minut i zakończył się po dwóch przełamaniach serwisu przeciwnika wygraną Argentyńczyka 6:2. Wielkoludowi ze Szwajcarii zaszkodziła pewnie coca-cola cały czas pita podczas trwania seta. Druga partia spotkania zakończyła się przy stanie 3:3, buntem Rosseta który nie chciał grać przy lekko padającym deszczu mimo tego, że na innych kortach normalnie prowadzono gry. Rosset dopiął swego, za chwilę deszcz zaczął padać mocniej i spotkanie zostało przerwane.

O ile pozwoli pogoda pojedynki na korcie centralnym zostaną dokończone dziś wieczorem, przy sztucznym świetle.

• niesprawiedliwosc

na kortach ciagle pada a za plotem pewnie juz nie. Koniec swiata ....

• 0 0

• Niewatpliwie koniec swiata, jak na kortach tylko pada.
    Swietny tytul i zdjecie tez niczego sobie.

• 0 0

• powinni w Polsce zakazać gry w tenisa wtedy pewnie w krótkim czasie dogonilibyśmy najlepszych

• 0 0

• Zupełnie jak na Wembledonie.
    Jestem fanka tenisa, sama gram od paru lat-amatorsko.
    Bardzo szkoda ,że nasz polski tenis odbiega znacznie od światowej czołówki.Jeśli chodzi o Procom to cieszy mnie to ,że coraz więcej sław światowego tenisa przyjeżdza do Sopotu.
    Pozdrawiam fanów tenisa

• 0 0

• Piękny sport

Szkoda że trzeba sporo gotówki na jego uprawianie.
    A ceny wstępu na Procom Open ? Zawrót głowy.
    Pan Krause przesadził z cenami biletów.

• 0 0

• wITAJ SZARY

Tak już jest z tenisem, nie tylko u nas bilety kosztują.
    :)
    PS.
    Szary a Ty grywasz w tenisa?

• 0 0

• Witaj Moby Dick

Niestety nie.
    Ale sporo jeżdżę na rowerze ,często pływam na basenie, gimnastykję się i wypoczywam w kontakcie z nieskażoną przyrodą a Ty ?

• 0 0

• A tak w gruncie rzeczy na wszystkie fajne sporty trzeba kaski.... Narty, nurkowanie, paralotnie, to też kosztuje troszeczkę. Tak to juz pewnie jest

• 0 0

• Szary

W tenisa gram , lubię Fitness, mieszkam za miastem. Obok mam las i co rano mogę biegać z moimi psami.