Fakty i opinie

stat

Akcja straży miejskiej przed Teatrem Muzycznym


36 blokad założyli gdyńscy strażnicy miejscy na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, które stały w czwartek wieczorem przed Teatrem Muzycznym zobacz na mapie Gdyni. Dziś kolejny spektakl, więc warto sprawdzić, gdzie można zaparkować legalnie i na pewno taniej.Przyjeżdżasz na ostatnią chwilę do teatru, gdzie parkujesz?

jak najbliżej drzwi, nie chcę się spóźnić

13%

gdzieś, gdzie nie będę przeszkadzać, na znaki nie patrzę

11%

szukam legalnego miejsca, 30 sekund mnie nie zbawi

76%
Od kilku miesięcy strażnicy miejscy regularnie odwiedzali okolice Teatru Muzycznego, ale okoliczni mieszkańcy skarżyli się, że działania podejmowane są incydentalnie, a gdy grane są spektakle i jest najwięcej zastawionych chodników, to strażników nie widać. Od czwartku powinni jednak zmienić zdanie.

- Strażnicy założyli 36 blokad na nielegalnie zaparkowane samochody. Było 9 pouczeń, a reszta interwencji zakończyła się mandatami w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym. Głównie za niezgodne z przepisami parkowanie na chodniku - mówi Dariusz Wiśniewski, komendant Straży Miejskiej w Gdyni.
Czytaj także: Walczą ze źle parkującymi kierowcami.

Skala nieprawidłowego parkowania w tym miejscu jest ogromna, choć możliwości legalnego - i na pewno tańszego - zaparkowania samochodu nie brakuje. Tuż obok teatru jest parking na ok. 100 samochodów, a pod Centrum Filmowym podziemny parking na 180 samochodów, z którego można bez wychodzenia na dwór dojść prosto do teatru.

Akcja będzie powtarzana

- Na pewno będziemy nadal wspierać Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, który przeznacza niemałe kwoty na remonty chodników. Nie mogą one być potem dewastowane przez kierowców, którzy lekceważą znaki zakazu parkowania - dodaje Dariusz Wiśniewski.
Warto wziąć sobie do serca zapowiedź strażników nie tylko dlatego, że kolejny bilet do teatru może być o 100 zł droższy z powodu mandatu, ale także dlatego, że czas oczekiwania na zdjęcie blokady zazwyczaj jest dość długi. Zwłaszcza przy tak dużej liczbie wykroczeń, obsługiwanych przez strażników. W przepisach nie ma bowiem określonego czasu, w którym strażnicy muszą pojawić się przy samochodzie z blokadą, którego kierowca czeka na jej zdjęcie.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (381)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.