Fakty i opinie

stat

Akcja straży miejskiej przed Teatrem Muzycznym


36 blokad założyli gdyńscy strażnicy miejscy na koła nieprawidłowo zaparkowanych samochodów, które stały w czwartek wieczorem przed Teatrem Muzycznym zobacz na mapie Gdyni. Dziś kolejny spektakl, więc warto sprawdzić, gdzie można zaparkować legalnie i na pewno taniej.Przyjeżdżasz na ostatnią chwilę do teatru, gdzie parkujesz?

jak najbliżej drzwi, nie chcę się spóźnić 13%
gdzieś, gdzie nie będę przeszkadzać, na znaki nie patrzę 11%
szukam legalnego miejsca, 30 sekund mnie nie zbawi 76%
zakończona Łącznie głosów: 2418
Od kilku miesięcy strażnicy miejscy regularnie odwiedzali okolice Teatru Muzycznego, ale okoliczni mieszkańcy skarżyli się, że działania podejmowane są incydentalnie, a gdy grane są spektakle i jest najwięcej zastawionych chodników, to strażników nie widać. Od czwartku powinni jednak zmienić zdanie.

- Strażnicy założyli 36 blokad na nielegalnie zaparkowane samochody. Było 9 pouczeń, a reszta interwencji zakończyła się mandatami w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym. Głównie za niezgodne z przepisami parkowanie na chodniku - mówi Dariusz Wiśniewski, komendant Straży Miejskiej w Gdyni.
Czytaj także: Walczą ze źle parkującymi kierowcami.

Skala nieprawidłowego parkowania w tym miejscu jest ogromna, choć możliwości legalnego - i na pewno tańszego - zaparkowania samochodu nie brakuje. Tuż obok teatru jest parking na ok. 100 samochodów, a pod Centrum Filmowym podziemny parking na 180 samochodów, z którego można bez wychodzenia na dwór dojść prosto do teatru.

Akcja będzie powtarzana

- Na pewno będziemy nadal wspierać Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni, który przeznacza niemałe kwoty na remonty chodników. Nie mogą one być potem dewastowane przez kierowców, którzy lekceważą znaki zakazu parkowania - dodaje Dariusz Wiśniewski.
Warto wziąć sobie do serca zapowiedź strażników nie tylko dlatego, że kolejny bilet do teatru może być o 100 zł droższy z powodu mandatu, ale także dlatego, że czas oczekiwania na zdjęcie blokady zazwyczaj jest dość długi. Zwłaszcza przy tak dużej liczbie wykroczeń, obsługiwanych przez strażników. W przepisach nie ma bowiem określonego czasu, w którym strażnicy muszą pojawić się przy samochodzie z blokadą, którego kierowca czeka na jej zdjęcie.

Opinie (384) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.