Fakty i opinie

stat

Andrzej Zwara z Sopotu prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej

Znany sopocki adwokat Andrzej Zwara został wybrany prezesem Naczelnej Rady Adwokackiej.Andrzej Zwara
Andrzej Zwara mat, prasowe
W ostatecznym głosowaniu pokonał Piotra Sendeckiego, dziekana rady adwokackiej w Lublinie, stosunkiem głosów 155 do 133.

Andrzej Zwara jest wspólnikiem w znanej sopockie kancelarii Rodziewicz, Zwara, Siemiątkowski i Partnerzy, którą - z racji związków z tragicznie zmarłym prezydentem Lechem Kaczyńskim - nazywano kancelarią prezydencką. To w tej kancelarii praktykowała też córka byłego prezydenta, Marta Kaczyńska, która zresztą odbywała aplikację pod patronatem Andrzeja Zwary.

Podczas zjazdu palestry, Andrzej Zwara postulował zmiany w ustawie o adwokaturze, które miałyby dostosować ją do czasów współczesnych. Sprzeciwił się połączeniu adwokatów z radcami, których określił "mniejszymi braćmi z bratniego samorządu". Zapowiedział też obronę małych izb adwokackich oraz skrytykował pomysł, by adwokaci mogli pracować na etacie.

Czy chciałbyś, by twoje dziecko było prawnikiem?

tak, to zawód prestiżowy i przeważnie dobrze płatny 29%
zawód jak każdy inny, pozostawię to dziecku do wyboru 40%
nie, moralność prawników pozostawia wiele do życzenia 31%
zakończona Łącznie głosów: 858
Andrzej Zwara ma 47 lat, żonę i troje dzieci. Studia prawnicze ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 1987 roku, a następnie złożył egzamin adwokacki w 1996 roku. Był pracownikiem naukowym Wydziału Prawa Uniwersytetu Gdańskiego i prowadził zajęcia w Katedrze Prawa Administracyjnego. Specjalizuje się w prawie podatkowym, administracyjnym, autorskim oraz bankowym.

Wcześniej był członkiem Rady Nadzorczej BIG Banku Gdańskiego, Zarządu Morskiego Portu Gdynia, Wilbo, DC Computers. W latach 1999-2000 był doradcą Franciszki Cegielskiej, będącej wtedy ministrem zdrowia.

Opinie (70) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.