• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Autobusy wkrótce pojadą przez Nową Piotrkowską

Ewelina Oleksy
8 grudnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (91)
  • Nowe przystanki dla autobusów, które pojadą przez łącznik na ul. Piotrkowskiej już są gotowe. Sama droga też, ale czeka na odbiory.
  • Nowe przystanki dla autobusów, które pojadą przez łącznik na ul. Piotrkowskiej już są gotowe. Sama droga też, ale czeka na odbiory.
  • Nowe przystanki dla autobusów, które pojadą przez łącznik na ul. Piotrkowskiej już są gotowe. Sama droga też, ale czeka na odbiory.

Autobusy pięciu linii dziennych i dwóch nocnych kursujących przez Ujeścisko zmienią fragment trasy i pojadą nowo wybudowanym łącznikiem przez ul. PiotrkowskąMapka. Jest szansa, że dzięki temu nie będą już stać w korkach na zapchanej w godzinach szczytu ul. WarszawskiejMapka, którą dotychczas jeździły.Czy puszczenie autobusów przez Nowa Piotrkowską to dobry pomysł?

Mieszkańcy Ujeściska już od kilku tygodni przeczuwali, że niedawno zakończona budowa brakującego fragmentu ul. PiotrkowskiejMapka, który łączy Ujeścisko z ul. Lawendowe WzgórzeMapka, będzie się wiązała ze zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. I mieli rację.

Ostatnio na wylocie z łącznika pojawiły się bowiem dwa nowe przystanki, o czym czytelnicy informowali nas w Raporcie z Trójmiasta. Para wiat stanęła też na początkowym fragmencie nowej trasy.

13:15 25 LISTOPADA 22

Nowe przystanki na Lawendowym Wzgórzu (16 opinii)

Nowa Piotrkowska już gotowa . na Lawendowym Wzgórzu już zostały zamontowane wiaty czekamy teraz na autobus chyba 118
Nowa Piotrkowska już gotowa . na Lawendowym Wzgórzu już zostały zamontowane wiaty czekamy teraz na autobus chyba 118


Linie 115, 118, 120, 156, 174, N2 i N4 pojadą przez nowy łącznikJak ustaliliśmy, autobusy wszystkich linii kursujących obecnie przez ul. Warszawską nie będą jechać nią już prosto w stronę nowej pętli tramwajowej UjeściskoMapka, tylko zjeżdżać w dół ul. Piotrkowską i nowym łącznikiem "wypadać" przy pętli.

Dzięki temu ominą zwykle zakorkowany w godzinach porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego fragment ul. Warszawskiej. Dalsze trasy autobusów nie zmienią się.

Rozkład jazdy ZTM GdańskPrzez Nową Piotrkowską będzie też jeździł autobus linii 118, którego trasa zostanie wydłużona. Obecnie kończy on kurs na wcześniejszym fragmencie ul. Piotrkowskiej, na wysokości ul. JeleniogórskiejMapka.

- Po otwarciu łącznika ul. Piotrkowskiej nową drogą pojadą autobusy linii: 115, 118, 120, 156, 174, N2 i N4. Natomiast po otwarciu Nowej Warszawskiej [ma ono nastąpić pod koniec marca 2023 r. - dop.red.] nastąpi reorganizacja tras - informuje nas Dagmara Szajda, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.
  • Zakończyły się prace przy budowie łącznika przez ul. Piotrkowską. Droga czeka na odbiory.

ZTM czeka na oficjalne otwarcie drogi, później puści autobusyAutobusy Nową Piotrkowską pojadą ok. tydzień po oficjalnym oddaniu jej do użytku. ZTM, gdy znana będzie data otwarcia łącznika, składa zamówienie dla operatorów (GAiT i BP Tour), czyli tworzy nowy rozkład jazdy z godzinami trasą. Procedury te trwają kilka dni.

Budowa ok. 300-metrowego łącznika na ul. Piotrkowskiej rozpoczęła się w lutym tego roku - wtedy podpisano umowę z wykonawcą.

Mieszkańcom droga da alternatywny wyjazd m.in. w kierunku al. Pawła AdamowiczaMapkaal. Armii KrajowejMapka.

Kosz inwestycji to ok. 6,5 mln zł.

Oceń komunikację miejską w Gdańsku. Jest ankieta Oceń komunikację miejską w Gdańsku. Jest ankieta

- Na budowie nowego odcinka ul. Piotrkowskiej trwają ostatnie prace porządkowe, po czym planowane jest rozpoczęcie procedur odbiorowych. Z uwagi na fakt, że jest to nowa droga, zanim nastąpi jej otwarcie, konieczne jest również uzyskanie tzw. pozwolenia na użytkowanie. Według wstępnych szacunków nowy odcinek ul. Piotrkowskiej zostanie otwarty w styczniu, a o dokładnej dacie będziemy informowali - mówi nam Aneta NiezgodaDyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, która prowadzi inwestycję.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane