Fakty i opinie

stat

Będzie nowe dojście do bloków w Redłowie

Najnowszy artukuł na ten temat

Redłowo: mieszkańcy wywalczyli nowe dojście do bloków

Po staraniach mieszkańców gdyńscy urzędnicy zdecydowali się utwardzić i oświetlić dojście do budynków przy ul. Powstania Śląskiego 4 i 6 w Redłowie. Obecnie w większości starsi mieszkańcy muszą korzystać z nierównej i często zabłoconej ścieżki.Mieszkańcy bloków Powstania Sląskiego 4 i 6 mają problem z dojściem do przystanku przy ul. Powstania Wielkopolskiego od czasu, gdy na wjeździe do sąsiedniego bloku przy ul. Powstania Wielkopolskiego 68, administrowanego przez Robotniczą Spółdzielnię Mieszkaniową, pojawił się szlaban pozwalający na wjazd samochodów jedynie uprawnionym mieszkańcom.

Do czasu powstania szlabanu istniało dojście do dalej położonych bloków poprzez parking, na który prowadziły schody. Wraz z jego remontem i pojawieniem się szlabanu, przejście zostało zagrodzone płotem, przez co mieszkańcy bloków przy ul. Powstania Śląskiego 4 i 6 zostali pozbawieni swobodnego dojścia do mieszkań.

Mieszkańcy: czekamy już kilka miesięcyLokatorzy rozpoczęli starania o stworzenie nowego dojścia - omijającego parking. Rok temu pojawiła się koncepcja, by utworzyć je w miejscu dawno istniejącej ścieżki znajdującej się na skarpie należącej do miasta.

Urzędnicy przystali na nią, ale przejście do tej pory się nie pojawiło.

- Cały czas jestem w kontakcie z urzędnikami, którzy zbywają mnie jednak kolejnymi terminami realizacji. Przejścia nadal nie ma, a starsze osoby naprawdę mają problem z pokonaniem drogi. Powoli tracę nadzieję, że cokolwiek w tej sprawie zostanie wykonane, zwłaszcza że mijają kolejne miesiące - mówi pan Jarosław, który zwrócił się do nas z tą sprawą.

Urzędnicy: prace będą wykonane do końca rokuPrzedstawiciele magistratu uspokajają, że prace zostaną wykonane do końca roku. Do końca października uprawomocni się pozwolenie na budowę i wtedy będzie można przystąpić do robót. Oprócz chodnika pojawi się także oświetlenie.

Czytaj też: Parking ogrodzony, mieszkańcy zdezorientowani

- Wszystko trwało tak długo, ponieważ działka, gdzie powstanie chodnik, nie leży w pasie drogowym, co dawałoby szansę na przyspieszenie realizacji. Pod koniec października lub na początku listopada zaczniemy prace, które potrwają 2-3 tygodnie - mówi Bogusław Moniuszko, kierownik działu dróg Zarządu Dróg i Zieleni.