• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Biało-czerwone strefy kibica na mecz z Rosją. 40 tys. widzów w strefach kibica

ms
12 czerwca 2012 (artykuł sprzed 10 lat) 
aktualizacja: godz. 23:47 (12 czerwca 2012)
Modlitwy zostały wysłuchane i Polacy nie przegrali dziś z faworyzowaną Rosją. Modlitwy zostały wysłuchane i Polacy nie przegrali dziś z faworyzowaną Rosją.

Dziś wieczorem Polacy zmierzyli się w Warszawie z Rosjanami. To było wyzwanie nie tylko dla trenera Smudy i zawodników, ale i dla organizatorów trójmiejskich stref kibica. Piłkarze zremisowali 1:1, w strefach było spokojnie.Zobacz relację na żywo z przebiegu spotkania Polska-Rosja w Warszawie

Godz. 23:45 Po 40 minutach od zakończenia meczu, ruch drogowy wokół strefy wrócił do normy. Pojazdy poruszają się w obu kierunkach (ze strefy kibica w kierunku Gdańska Głównego oraz w stronę Wrzeszcza) bez przeszkód. Kibice w większości korzystając z komunikacji zbiorowej udają się do domów, cześć z nich udała się również na Główne Miasto.

Jak dotąd służby porządkowe nie zgłosiły większych incydentów, również służby medyczne nie podjęły poważniejszych interwencji.

Godz. 23:43 Szczęśliwi kibice maszerują po zakończonym meczu przez śródmieście Gdańska

Radość polskich kibiców po zremisowanym meczu z Rosją.Godz. 22:50 Kibice spokojnie i w doskonałych nastrojach opuszczają strefy kibica w Gdańsku, Gdyni i Sopocie. W Gdańsku są wąskie gardła, ale rozradowani kibice spokojnie to przyjmują. Nic dziwnego - remis z Rosją nastraja wszystkich optymistycznie.Godz. 22:40 Koniec meczu, remisujemy z Rosjanami 1:1, w trójmiejskich strefach kibica doskonale bawiło się ok. 40 tys. widzów.

Godz. 22:00 Euforia w Gdańsku, Gdyni i Sopocie po golu strzelonym przez Kubę Błaszczykowskiego! Remis!

Gdańscy kibice wierzyli w dobry wynik w meczu z Rosją.Godz. 21:45 Pierwszą połowę spotkania Polska-Rosja, w gdańskiej strefie kibica, obejrzało 29,5 tysiąca kibiców!

Godz. 21:40 W Sopocie jak w całej Polsce, kibice trzymają kciuki za biało-czerwonych. Czy to pomoże? Oby, bo po pierwszej połowie przegrywamy z Rosjanami 0:1, a gola strzelił nam niezawodny Ałan Dżagojew. Szczegółową relację z meczu przeczytacie tutaj

Kilka tysięcy osób ogląda mecz Polski z Rosją w strefie kibiców w Sopocie. Kilka tysięcy osób ogląda mecz Polski z Rosją w strefie kibiców w Sopocie.


Godz. 20:40 Strefa kibica w Gdańsku pęka w szwach już od godz. 19. Organizatorzy na razie nie podali informacji ilu widzów dziś kibicuje biało-czerwonym na Placu Zebrań Ludowych.Godz. 20:30 Kibice schodzą się do strefy kibica w Gdyni. Tuż za jej granicami jest spora grupa kibiców raczących sie piwem. nic dziwnego, wieczór dość ciepły.***


Godz. 20:00 Czesi ostatecznie pokonali Greków 2:1 i po dwóch spotkaniach mają 3 punkty. Musimy wygrać z Rosjanami, by ich wyprzedzić - w przypadku remisu będziemy na 3. miejscu w grupie, w przypadku porażki - na ostatnim ex aequo z Grekami.

Godz. 18:15 Ci, którzy liczyli, że po ewentualnym remisie z Rosją i łatwym zwycięstwie nad Czechami wyjdziemy z grupy, muszą mieć poważną zagwozdkę, bo w 3 minucie meczu Czechy-Grecja nasi południowi sąsiedzi prowadzą z Grekami 2:0.

Irlandczycy już w Gdańsku.

Godz. 16:20- Co będziemy robić w Gdańsku? Najpierw coś zjemy, potem wypijemy kilka piw, a potem poszukamy klubu ze striptizem - mówi Irlandczyk, z którym rozmawialiśmy tuz po tym, jak do Gdańska przyjechał pociąg z irlandzkimi kibicami z Poznania.

Godz. 15:00 Właśnie otarto gdańską strefę kibica. Pierwszy mecz, jaki będzie tu pokazywany, to starcie Czech i Grecji we Wrocławiu.

Godz. 14:45 W związku z dużym zainteresowaniem transmisją meczu Polska - Rosja, w strefie kibica na Placu Zebrań Ludowych ustawiony został dodatkowy telebim. Ekran wielkości 32 m kw. stanął w strefie Relax - korzystający z niego kibice zwróceni będą twarzą w kierunku Wrzeszcza.

Przypominamy, że dzisiejsze transmisje meczów (Grecja - Czechy o godz. 18.00 i Polska - Rosja o godz. 20.45), to nie jedyne atrakcje w Strefie Kibica. Przed piłkarskimi emocjami goście Strefy będą mogli wysłuchać koncertu zespołów Systu (godz. 15.10) i Stepanov's Starlings (godz. 16.10). Natomiast o godz. 23.05 muzykę zaczną prezentować DJ-e.

***


Kardynał Bertone będzie dziś trzymał kciuki za Polskę.

Godz. 14:30 Kardynał Bertone, o którym mówi się, że jest premierem Watykanu, odwiedził dziś Gdańsk. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Obrońców Wybrzeża na Westerplatte. Po oddaniu honorów w asyście duchownych i oficerów Marynarki Wojennej oraz Straży Granicznej, kardynał przyznał, że podczas oficjalnej wizyty w Polsce, będzie kibicować naszej kadrze.

***


Do Irlandczyków, którzy są w Trójmieście już od kilku dni, dziś dołączy kilka tysięcy ich kolegów, którzy przyjeżdżają z Poznania. Do Irlandczyków, którzy są w Trójmieście już od kilku dni, dziś dołączy kilka tysięcy ich kolegów, którzy przyjeżdżają z Poznania.
Godz. 13.55 Z Poznania do Trójmiasta wyjechało dziś osiem pociągów z irlandzkimi kibicami. Skład, który wyjechał o godz. 10:42 i który zamelduje się w Sopocie o godz. 15 został uzupełniony o siedem dodatkowych wagonów, którymi jedzie 1,2 tys. kibiców.

- To fantastycznie kibice, ale cieszę się, że już wyjeżdżają z Poznania. Jeżeli przegrają mecz z Hiszpanią u was, to prawdopodobnie już do nas nie wrócą na mecz z Włochami. Lubią się bawić, ale nie lubią po sobie sprzątać. A ponieważ piją mnóstwo piwa, to mamy z tym poważny problem - mówi nam jeden z poznańskich dziennikarzy.

***


Godz. 13.15 Przypomnijmy, że o godz. 19 z ruchu wyłączony zostanie fragment Traktu Konnego - od ul. Orzeszkowej do Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska oraz prawy pas al. Zwycięstwa (w kier. Centrum) - od ul. Tuwima do ul. Orzeszkowej. Zmiany będą obowiązywać do ok. 3.00, czyli do zakończenia dzisiejszych wydarzeń w Strefie Kibica (mecze Grecja-Czechy i Polska-Rosja).

***


Baner na Moście Poniatowskiego w Warszawie. Tędy kibice będą dziś szli na mecz. Baner na Moście Poniatowskiego w Warszawie. Tędy kibice będą dziś szli na mecz.

Mecz z Rosją to dla ciebie:

Godz. 12.55 Wygląda na to, że wielu polskich kibiców ma dość ciężkiej, politycznej atmosfery, jaka narosła wokół dzisiejszego spotkania. Są tacy, którzy meczu Polska-Rosja nie traktują w kategoriach starcia cywilizacji i drugiej Bitwy Warszawskiej, lecz normalnego meczu piłkarskiego. I bardzo dobrze!

***


Godz. 12.12 Nasi czytelnicy są nieco bardziej optymistyczni, niż bukmacherzy. Choć porażki z Rosją obawia się aż 43 proc. z nich, to co trzeci (33 proc.) wierzy w nasze zwycięstwo, a 24 proc. spodziewa się remisu. To wyniki ankiety działającej w tym artykule.

Podobnie uważają uczestnicy naszego typera, ale wśród nich zwycięstwo Rosji obstawia aż 47 proc., w zwycięstwo Polski wierzy 27 proc., a w remis - 26 proc. typujących.

***


Bukmacherzy nie są pewni wyniku spotkania, ale najbardziej wierzą w zwycięstwo Rosji. Za taki wynik płacą najmniej, ale i tak sporo - na jednej postawionej złotówce można zarobić 1 zł 30 gr. W przypadku remisu na takim samy zakładzie zarobimy 2 zł 15 gr. a na zwycięstwie Polski - 2 zł. To oznacza, że - zdaniem bukmacherów - remis jest najmniej prawdopodobny.

***


Nastroje przed meczem średnie - dobrze obrazuje je obrazek, który od wczoraj robi karierę na Facebooku. Rzekomo tylko na takim boisku wygralibyśmy z rywalami. Znajdziecie go także na facebookowym profilu trojmiasto.pl

Tylko na takim boisku wygralibyśmy z Rosjanami? Tylko na takim boisku wygralibyśmy z Rosjanami?


***


23 tys. kibiców oglądało w gdańskiej strefie kibica mecz Polska-Grecja. Wiele wskazuje na to, że podczas meczu z Rosją widzów będzie tu jeszcze więcej.

22 tys. kibiców w Gdańsku, 4 tys. w Gdyni, 3 tys. w Sopocie - tak było w trójmiejskich strefach kibica podczas piątkowego meczu Polska-Grecja - zobacz galerię zdjęć

Podczas meczu z Rosją strefy może odwiedzić jeszcze więcej kibiców i mieszkańców Trójmiasta. Powodów jest kilka.

Po pierwsze prognoza pogody dla Trójmiasta mówi o zachmurzeniu, ale nie przewiduje opadów, które mocno zmniejszyły frekwencję w strefach podczas piątkowego meczu z Grecją.

Po drugie mecze z Rosją zawsze bardzo elektryzują polskich kibiców.

Jaki będzie wynik meczu z Rosją?

Po trzecie to będzie pierwszy mecz turniejowy Polaków od mistrzostw świata w Meksyku w 1986 r., w którym drugi mecz nie jest meczem o wszystko. Bo wbrew pozorom nawet porażka z Rosjanami (odpukać) nie pozbawia nas nadziei na awans z grupy - przeczytaj dokładną analizę na ten temat: "Polska w komfortowej sytuacji przed meczem z Rosją"

Dlatego strefy przygotowują się na przyjęcie tłumów.

- Myślę, że pobijemy rekord. Do tej pory najwięcej kibiców obejrzało u nas mecze Polska Grecja i Hiszpania-Włochy. Teraz z pewnością będzie ich więcej - zapewnia Piotr Piotrowski ze strefy kibica na Placu Zebrań Ludowych zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku.

Gdańska strefa kibica zostanie otwarta o godz. 15.

Po krytycznych uwagach, jakie nasi czytelnicy mieli do organizatorów strefy kibica w Sopocie na Hipodromie zobacz na mapie Sopotu, usunięto większość niedociągnięć: jest więcej pracowników, kibice są szybciej obsługiwani, telebim zawieszono znacznie wyżej.

Przypomnijmy: W strefach w Gdańsku i w Sopocie wszystkie płatności odbywają się wyłącznie przy użyciu zbliżeniowych kart płatniczych! Idziesz do strefy w Gdańsku lub w Sopocie? Zabierz ze sobą kartę z funkcją paypass!

W Gdyni nie będzie większych zmian w funkcjonowaniu strefy w Parku Rady Europy zobacz na mapie Gdyni, która ma najbardziej kameralny, bo rodzinny i bezalkoholowy charakter.

Zobacz także: tego nie możesz wnosić do stref kibica i na stadion.

Strefa kibica w Gdańsku

Zabawa w gdańskiej strefie kibica podczas trzeciego dnia mistrzostw, czyli w niedzielę, 10 czerwca, w dniu meczu Hiszpania-Włochy.

ms

Miejsca

Opinie (369) ponad 10 zablokowanych

 • Niech ktoś logicznie wytłumaczy po co iść do takiej strefy?

  Nie wygodniej w domu?
  Z ulubioną marką piwa,dobrym jedzonkiem w zasięgu ręki?
  Nic by mnie nie oderwało od mojego 60" lcd i meczu w jakości HD.Chyba że bilet na sam mecz to wtedy inna sprawa.
  Lizanie loda przez papierek zostawiam dla innych.

  • 189 389

 • Jak ja chciałbym żeby nasi wygrali, to jest niepojęte, tak samo niepojęte jak to, że nasi w meczu z potomkami Herkulesa mieli sił na 25 minut, za to Rosjanom starczyło ich na 90 minut z Czechami...
  Ciężko to widzę, dziś nam jest potrzebny lew w sercu, no i dowódca, który myśli, a nie czeka ze zmianami na dogrywkę...

  • 88 5

 • Nie wiesz co tracisz, serio tam są takie emocje - super ludzie, gdyby Euro nie kosztowało mogłoby być co tydzień.

  • 65 16

 • wujku - bądź konsekwentny

  i w raz z lodem zostaw innym prawo decydowania, gdzie będą oglądać mecz

  • 23 16

 • Dziękuję, obejrzę mecz w domu

  Piwko mam, jedzenie mam, TV 42" Full HD również - tak więc zostaję w domu. Wolę sobie mecz obejrzeć w bardziej komfortowych warunkach. Poza tym ten sposób oglądania meczu będzie tańszy. Za butelkę piwa płaciłem 3,89 - nawiasem mówiąc marka niedostępna w strefie kibica. Jedzenie - jak się je zrobi samemu też będzie tańsze i smaczniejsze :-)

  • 74 89

 • Jeśli nie chcesz poczuć atmosfery stadionu i wielkiej piłkarskiej fety, zostań w domu

  przed swoim wielkim LCD i "liż loda przez papierek" :)

  • 38 7

 • Tytoń-Piszczek, Wasyl, Perguis, Boenish-Polanski-Kuba, Obraniak, Wolski, Grosik-Lewy tak powinniśmy zagrać - a nie te pitolenie z dwoma "pivotami" - srnie w banie - Murawski niczego nie potrafi tak w defensywie, jak w ofensywie - widzieliście, żeby on coś wartościowego zrobił na boisku, takie przeprowadzenie piłki będąc nieatakowanym to mały mi skill. Zresztą każda piła, co nasi stoperzy wybijali - pod nogami Greków...

  • 13 7

 • Znowu będą burdy.

  Kibole nie mogą spokojnie oglądać. Muszą zniszczyć coś i pobić kogoś po pijaku...

  • 44 65

 • Jedyna rzecz jaka mi się podoba w strefach kibca to:

  forma płatności kartą zbliżeniową. Po prostu nie lubię nosić gotówki i płacić gotówką. Jednak biorąc pod uwagę ceny, tłok i hałas - obejrzę mecz w domu :-)

  • 39 30

 • 60 cali to ja mam po długości, więc się nie chwal...

  • 5 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane