Fakty i opinie

Buspas na ul. Janka Wiśniewskiego. W wakacje poznamy koncepcję

Korki na ul. Janka Wiśniewskiego to częsty widok.
Korki na ul. Janka Wiśniewskiego to częsty widok. fot. galeria Trojmiasto.pl

Gdyńscy urzędnicy pracują nad koncepcją utworzenia buspasa na ul. Janka Wiśniewskiego. Ma się zacząć przy dworcuMapka i skończyć na skrzyżowaniu z ul. EnergetykówMapka. Ogłoszenie przetargu na realizację przewidziano na ten rok. Szczegóły mają być znane latem.zakończona Łącznie głosów: 1071
O tym, jak ul. Janka Wiśniewskiego potrafi być zakorkowana, można przekonać podczas każdej edycji festiwalu Open'er. W zeszłym roku festiwalu nie było, w tym także artyści na lotnisku nie wystąpią. Gdy festiwal odbywał się przed pandemią, urzędnicy, by zapewnić sprawny dojazd, organizowali tymczasowy buspas, który znikał po zakończeniu imprezy.

Ws. utworzenia stałego buspasa na Janka Wiśniewskiego przed laty do Urzędu Miasta wpłynęła nawet petycja od społeczników, ale nic się przez lata nie zmieniało. A mieszkańcy, także latem, mieli sporo problemów z przejazdem.

W tym roku realizacja buspasa ma się rozpocząć, co zdradził w radiowym wywiadzie Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Prace nad koncepcją- Kończymy pracę nad koncepcją i w tym roku planujemy ogłosić przetarg na realizację. Prawdopodobnie poszerzymy jedną z ulic i nie zabierzemy kierowcom pasa ruchu. Wszystko wskazuje na to, że w godzinach porannych będzie można zjechać w dół, a w godzinach popołudniowych pod górę - tłumaczy w wywiadzie dla Radia Kaszëbë wiceprezydent Gdyni.
Buspas ma pozwolić pasażerom komunikacji miejskiej na swobodny przejazd na odcinku od dworca do skrzyżowania z ul. Energetyków i skrócić czas przejazdu pojazdów komunikacji miejskiej w godzinach szczytu nawet trzykrotnie.

Buspas na ul. Janka Wiśniewskiego - szczegóły latemSzczegóły proponowanych rozwiązań mają być znane latem.

- Aktualnie trwają prace na koncepcją, która powinna być gotowa w połowie wakacji - informują urzędnicy z gdyńskiego magistratu.
Przypomnijmy, że w ostatnim czasie nowe odcinki buspasów pojawiły się na estakadzie Kwiatkowskiego. Wydłużono też drogę dla autobusów ul. Małokacką. Również na Chwarznie planowany jest nowy odcinek. Trwa projektowanie rozwiązań.

Quiz Komunikacja w Trójmieście. Znasz wszystkie odpowiedzi? Średni wynik 66%

Komunikacja w Trójmieście. Znasz wszystkie odpowiedzi?

Rozpocznij quiz

Opinie wybrane


wszystkie opinie (218)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »