• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ciała matki i dziecka z promu są już w Gdańsku. We wtorek sekcja zwłok

Maciej Korolczuk
7 sierpnia 2023, godz. 16:00 
Opinie (77)

Ciała kobiety i jej dziecka, które zginęły pod koniec czerwca podczas rejsu z Gdyni do Karlskrony, są już w Gdańsku. We wtorek, 8 sierpnia, odbędzie się ich sekcja.Czy uważasz, że sekcja zwłok w Polsce jest potrzebna, skoro zrobili ją już Szwedzi?

Jak poinformował portal Trojmiasto.pl Mariusz Duszyński, prokurator Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, ciała obu ofiar trafiły do Katedry i Zakładu Medycyny Sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego w piątek, 4 sierpnia. Na wtorek, 8 sierpnia, zaplanowano sekcje zwłok.

Z informacji przekazanych przez prokuraturę wynika też, że jedna sekcja już się odbyła. Jej wyniki nie są jednak znane prokuraturze w Gdańsku. Śledczy czekają na przekazanie wyników badania przez stronę szwedzką.

Także w piątek gdańska prokuratura uzyskała od władz szwedzkich dokumentację powstałą w toku prowadzonego śledztwa przez miejscowe służby. Na razie jednak nie wiadomo, co jest w niej zawarte, bo dokumenty trzeba przetłumaczyć na język polski.

- W najbliższych dniach zostanie powołany tłumacz przysięgły języka szwedzkiego, celem przetłumaczenia otrzymanej dokumentacji na język polski. Termin wykonania tłumaczenia w tej chwili nie jest możliwy do określenia z uwagi na obszerność przekazanego materiału - wyjaśnia Mariusz Duszyński. - Dopiero po zapoznaniu się z przekazaną dokumentacją i uzyskaniu wyników sekcji zwłok prokurator referent podejmie decyzję co do dalszego biegu śledztwa.

Jak doszło do wypadku?Do dramatycznych wydarzeń na pokładzie promu Stena Spirit doszło pod koniec czerwca w połowie drogi morskiej z Gdyni do Karlskrony. Początkowe informacje mówiły o wypadnięciu za burtę dziecka, której na ratunek rzuciła się osoba dorosła.

Ostatecznie, jak ustalili śledczy, to 36-letnia kobieta doprowadziła do tego, że jej 7-letni syn znalazł się w wodzie, a następnie sama wskoczyła do Bałtyku. Mimo profesjonalnej i szybkiej akcji ratunkowej, w której uczestniczyły służby ratunkowe ze Szwecji, Niemiec i Polski, obie osoby zmarły.Gdzie szukać pomocy?


Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Korzystaj z bezpłatnych telefonów pomocowych, takich jak m.in.:
  • 116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00,
  • 800 70 2222: całodobowe centrum wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym,
  • 116 111 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę,
  • 800 12 12 12 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (77)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane