• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kto zostanie sponsorem i jaka będzie nazwa stadionu w Letnicy?

Ewelina Oleksy, Maciej Korolczuk
14 września 2020 (artykuł sprzed 3 lat) 

Lechia Gdańsk

Najnowszy artykuł na ten temat Czyszczą bursztynową elewację stadionu w Letnicy
W listopadzie wygasa umowa Energi na nazwę stadionu w Letnicy. Nowa umowa jest na końcowym etapie negocjacji. W listopadzie wygasa umowa Energi na nazwę stadionu w Letnicy. Nowa umowa jest na końcowym etapie negocjacji.

Za kilka tygodni wygaśnie pięcioletnia umowa spółki Arena Gdańsk Operator ze sponsorem tytularnym stadionu w LetnicyMapka - grupą Energa. Według operatora obiektu negocjacje są trudne, ale rozmowy o nowej umowie przebiegają w dobrej atmosferze. Problem w tym, że Energa zaprzecza wszystkim rozmowom i twierdzi, że ze strony stadionu nie wpłynął nawet wniosek formalny o rozpoczęcie negocjacji.Jakiej nazwy używasz, mówiąc o Stadionie Energa Gdańsk?

O tym, że współpraca między operatorem stadionu a spółką Energa jest szorstka i mogłaby się układać lepiej, wiadomo od 2017 r. Doszło wówczas doszło do sporu o logo sponsora na elewacji stadionu. Później też nie było różowo.

Pierwsze nieoficjalne informacje o tym, że obie strony mogą nie być zainteresowane dalszą współpracą, pojawiły się kilka miesięcy temu. Pogłoski o tym, że Energa zastanawia się nad sensownością sponsorowania obiektu, na którym niewiele się dzieje, pojawiły się pod koniec ubiegłego roku.

- Obecnie przygotowujemy się do rozmów o ewentualnym przedłużeniu współpracy - informowała nas w grudniu 2019 r. Marta Szymczak, rzeczniczka Stadionu Energa Gdańsk.
Jak słyszymy - zarówno ze źródeł oficjalnych, jak i zakulisowych - negocjacji nie ułatwiły wydarzenia ostatnich miesięcy dotyczące fuzji Energi i Lotosu z Orlenem, która wywołała spór władz miasta z rządem i spółką skarbu państwa, kierowaną przez Daniela Obajtka. Potwierdzają to głosy dochodzące z samej spółki.

- Energa podchodzi do przedłużenia tej umowy bez większego entuzjazmu i nie wyklucza, że w ogóle jej nie przedłuży. Operator stadionu - na długo przed pandemią, nie robił żadnych dużych imprez, a teraz już w ogóle nie ma co na nie liczyć. A nawet kiedy odbywa się tam mecz Lechii, to i tak rzadko kiedy można usłyszeć, że to Stadion Energa Gdańsk. Dodatkowo miasto prowadzi regularną wojnę ze spółkami skarbu państwa typu właśnie Energa czy Orlen, publicznie krytykując ich ruchy. A to na pewno nie sprzyja temu, by dofinansowywać miejskie inwestycje - mówi nam anonimowo jeden z pracowników spółki.
Czy czeka nas kolejna zmiana logo i nazwy stadionu? Odpowiedź poznamy przed końcem roku. Czy czeka nas kolejna zmiana logo i nazwy stadionu? Odpowiedź poznamy przed końcem roku.

Na papierze 22,5 mln zł, w kasie mniej niż 15 mln złWedług umowy z 2015 r. za prawa do nazwy stadionu Energa miała płacić 3 mln zł rocznie i dodatkowo 1,5 mln zł jako bonus za działania marketingowe gospodarza obiektu (m.in. za odpowiednią liczbę imprez sportowych i kulturalnych). Teoretycznie więc spółka Arena Gdańsk Operator w latach 2015-2020 mogła liczyć na kwotę od 15 do 22,5 mln zł.

Z naszych informacji wynika jednak, że w praktyce było ich mniej. Gdy jesienią 2015 r. w kraju doszło do zmiany władzy, nie podpisano aneksu o uznaniowych premiach i spółka od sponsora otrzymała tylko podstawowe 15 mln zł, z których dodatkowo musiała pokryć koszt wymiany wadliwego logotypu na elewacji stadionu (koszt ok. 1 mln zł).

W latach 2010-2015 stadion w Letnicy był PGE Areną. W latach 2010-2015 stadion w Letnicy był PGE Areną.

Nowa umowa powiązana z LechiąZ innych nieoficjalnych informacji wynika, że zapisy nowej umowy mają uwzględnić powiązanie z Lechią Gdańsk - tak aby sponsor stadionu nie "gryzł się" biznesowo ze sponsorem strategicznym klubu. Obecnie logo Energi na koszulkach piłkarzy zajmuje główne miejsce, a koncern na konto klubu przelewa między 4,5 a 6 mln zł rocznie. Niewykluczone, że w kolejnych latach biało-zieloni także otrzymają od sponsora mniejsze przelewy. Poszczególne transze pieniędzy mają być bowiem bardziej uzależnione od wyników drużyny w Ekstraklasie.

Jak usłyszeliśmy, początkowo przy negocjacyjnym stole pojawiły też inne "duże i poważne podmioty", ale ostatecznie na ostatniej prostej pozostała już tylko Energa. Przynajmniej tak twierdzi Łukasz Wysocki, prezes zarządu Arena Gdańsk Operator, spółki zarządzającej stadionem w Letnicy. Z naszych informacji wynika, że w rozmowy - ze strony miasta - jest też zaangażowany wiceprezydent Alan Aleksandrowicz.

- Rozmowy wciąż trwają, więc z oczywistych względów nie mogę podać wiele szczegółów - mówi Łukasz Wysocki. - Mogę potwierdzić, że nową umowę negocjujemy z obecnym partnerem grupą Energa. Traktujemy się po partnersku, a rozmowa na temat tego, jak ma wyglądać nasza współpraca w kolejnych latach nie jest prosta, ale taka jest specyfika rozmów biznesowych. One nigdy nie są łatwe. Zostało nam niedużo czasu, bo umowa musi być gotowa do końca października. W połowie przyszłego miesiąca będziemy mogli zdradzić więcej. Mogę powiedzieć, że atmosfera rozmów jest dobra.

Energa: nic na ten temat nie wiemyZupełnie odmienne stanowisko przedstawiła nam jednak Energa, której od 30 kwietnia 2020 roku dominującym akcjonariuszem jest PKN Orlen. Krzysztof Kopeć, dyrektor biura prasowego Energi, powiedział, że żadne rozmowy na temat przedłużenia wygasającej wkrótce umowy nie są prowadzone.

- Do piątku spółka nie otrzymała formalnego wniosku w tej sprawie - mówi Kopeć.
Gdy dopytujemy, o jaki wniosek chodzi, Kopeć wyjaśnia, że potencjalni partnerzy spółki muszą najpierw złożyć wniosek sponsoringowy poprzez formularz na stronie internetowej. Trzeba tam podać m.in. termin, uzasadnienie i inne dane dotyczące umowy sponsorskiej. Z oficjalnej drogi nie są zwolnione podmioty już współpracujące ze spółką.

Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że przedstawiciele miasta twierdzą, iż stosowny wniosek został złożony. Energa odbija jednak piłeczkę i tłumaczy, że w swojej bazie go nie ma.

Prawdopodobna zmiana nazwy obiektuNa kilka tygodni przed wygaśnięciem umowy wciąż nie wiadomo więc, kto od 1 listopada będzie sponsorem tytularnym stadionu w Letnicy. Zagadką pozostaje też długość ewentualnej umowy (wszystko wskazuje na to, że jeśli w ogóle zostanie podpisana, to będzie krótsza) oraz przede wszystkim wysokość kontraktu sponsorskiego - optymalny scenariusz zakłada, że będzie to ok. 3 mln zł rocznie.

Pod znakiem zapytania stoi też jego nazwa. Bo nawet jeśli obie strony się dogadają, to prawdopodobnie trzeba będzie zmienić nazwę obiektu i jego logo, by dostosować je do nowej, obowiązującej nazwy sponsora. A ta dziś brzmi Energa Grupa Orlen.

- Nowa nazwa stadionu też jest przedmiotem naszych rozmów, ale - podobnie jak o długości czy wysokości kontraktu - na razie nie możemy informować - dodaje Wysocki.

Za miesiąc mecze z Finlandią i WłochamiNiezależnie od całego zamieszania na stadionie trwają ostatnie przygotowania do październikowych meczów piłkarskiej reprezentacji Polski.

Przypomnijmy, że 7 października towarzysko gramy w Letnicy z Finlandią, a cztery dni później o punkty w Lidze Narodów z Włochami. Na razie nie wiadomo, czy, a jeśli tak, to ilu kibiców będzie mogło obejrzeć oba mecze z trybun. Organizatorzy czekają na wytyczne w tej sprawie od rządu i europejskiej federacji piłkarskiej UEFA.

W przyszłym roku na gdańskim stadionie odbędzie się też zaległy finał Ligi Europy (z jego powodu w tym roku wymieniono oświetlenie i system audio-wizualny za 9 mln zł) oraz koncert Dawida Podsiadły.

Wydarzenia

Finał Ligi Europy / Manchester United - Villarreal (10 opinii)

(10 opinii)
mecz

Miejsca

Kluby sportowe

Wydarzenia

Opinie (379) ponad 50 zablokowanych

 • LG powrót na Traugutta (30)

  Z taką grą to szkoda niszczyć murawę

  • 385 22

  • powinien nazywać się "stadion Gdański" (24)

   spłacany w całości przez nas podatników jeszcze przez 28 lat... lechia powinna płacić za każdy występ na murawie jak sama też ją dostaje za każde kopnięcie piłki... władze miasta powinny postawić na wydarzenia masowe z prawdziwego zdarzenia bo to co teraz sie tam dzieje a w zasadzie nic to kpina z podatnika. Sponsorowanie lechii "na siłe" - Gdańsk nie potrzebuje reklamy w PL... znacznie lepiej (o ironio) robią to lewacy za darmo :), a w europie lechia nie istnieje...

   • 44 5

   • (16)

    Gdansk nie potrzebuje az tyle reklamy jak to sie wydaje. W Polsce jest dobrze znany dzieki lekcjom historii, a i na Swiecie jest rozpoznawalny. To nie jest jakis Radom czy inna Koscierzyna znane z niczego. Co do Lechii i w ogole calego profesjonalnego sportu to jesli potrzebuja pieniedzy i obiektow sportowych to niech je buduja na wlasnej ziemi za wlasne pieniadze zebrane ze sprzedazy biletow czy gadzetow i zebrane od sponsorow ktorzy nie maja ani ulamka udzialow publicznych pieniedzy.

    • 34 2

    • oczywiście że nie potrzebuje (4)

     Ale zaprzyjaźnione media i spółki potrzebują kasy, które miasto im płacia "za promocję" chociaż rozpoznawalnosć tych medió jest o wiele mniejsza niż miasta. Promocja często polega też na tym, ze miasto promuje się głównei wśród swoich mieszkańców.
     Ważne są faktury płacone z UM i to, że ktoś w ustawie o samorządach pozwolił na "promocję" jako jedno z zadań własnych samorządów (jedni powiedzą że nieopatrznie ale inni że specjalnie) Jest zapis i teraz mozna już wszystko. Kupowac szpalty w wyborczej, płacić za wywiady, sponosrować czyjeś seriale, kupowac rydwany itp.

     • 10 3

     • Adamowicza , tylko Adamowicza (1)

      • 2 3

      • Precz z wyznawcami mleka !

       • 1 1

     • Kredyt zaciągnięty przez PO na mieszkańców Gdańska jeszcze 28 lat będziemy spłacać (1)

      Dziękujemy PO

      • 6 8

      • Może dla uczczenia największej katastrofy ekologicznej po wojnie w Polsce

       ,,Trzaskowianka gazowana Stadion ,,

       • 2 3

    • Moze Wolno Gdański? (2)

     • 3 2

     • Oddajcie go Lechii to Gdańsk zbankrutuje przed powrotem Rudego w 2025 (1)

      • 7 3

      • Lechia to ten klub z Gdańska?

       I on trenuje na stadionie na kredyt? Fajnie w Gdańsku PO się bawi

       • 2 2

    • Nieuku, historia Polski sie kłania (7)

     Radom jest znany z wydarzeń w 1976 roku Twoja znajomosc ogranicza się pewnie do wizyt w galeriach handlowych.

     • 6 6

     • I jeszcze z chytrej baby jest znany. (2)

      • 11 0

      • Kupiła za 2 500 000 szachy...i nie umie grać

       • 1 1

      • I z numeru stulecia

       Copperfield i znikająca lokomotywa to Pies Reksio przy tym

       • 2 0

     • Może maślanki i kefirow? (3)

      Takie to teraz modne i te paski

      • 1 1

      • Serwatki i kwaśnego mleka , koniecznie z tęcza (2)

       • 3 0

       • Cały nabiał pod flagą sześciu pasków ? (1)

        • 0 1

       • Precz z wyznawcami i zboczeńcami spod znaku Mleka !

        • 0 0

   • Ale co ma sie tam odbywac innego? Jakie niby wydarzenia masowe? (4)

    Koncerty? Az tyle do Polski supergwiazd nie przyjezdza, wiec zwyczajnie nie wystarczy. Inne wydarzenia sportowe? A jaka dyscyplina ma szanse zgromadzic wiecej widzow od pilki noznej? A jesli nie powyzsze, to naprawde nie wiem co. Na teatr za duze, tylu spragnionych wysokiej kultury to juz w calej Polsce ciezko byloby znalezc. Mozna czasami sprobowac czegos ekstremalnego, tymczasowych basenow, lodowisk, nasypow pod jakis motorsport, ale takie dziwadla ni beda przyciagac ludzi czesciej niz od swieta. Swiadkowie Jehowy tez robia sobie konwent co najwyzej raz w roku. Wiec co?

    • 6 5

    • Bizancjum PO

     • 4 7

    • Jeden turniej na pewno by miał powodzenie SGP

     • 0 1

    • zastrzeliłeś mnie :))))))))))))))))))) (1)

     .....jeżeli samorząd w Warszawie potrafi zorganizować koncert Madonny na którym traci to faktycznie już chyba wiem czyim niewolnikiem jesteś... szkoda czasu na pisanie dalej...

     • 3 1

     • I Mucha zapłaciła z pieniędzy przeznaczonych na sport...

      Brawo PO

      • 3 1

   • (1)

    Powinień nazywać się stadion nonsensu

    • 4 1

    • Trochę ktoś przytulił , a mieszkańcy Gdańska maja kredyt do spłacenia przez 35 lat

     • 1 1

  • (3)

   Na Traugutta to sobie można juniorków oglądać ,cała liga gra na porządnych stadionach a ty chcesz wracać ?

   • 12 19

   • Cała liga powinna wrócić na podwórka. (2)

    • 32 2

    • Cala polska liga to na zachodzie koniec 2 ligi (1)

     • 24 2

     • Byś chciał aby była na poziomie zachodnich 2ligowcow. Może z 5 drużyn by się utrzymało w 2ligach na zachodzie ale większość by miała problem utrzymać się w 3ligach

      • 12 1

  • Ponoć sponsorem będzie ToiToi

   • 24 2

 • A na co komu ten stadion? (24)

  • 259 69

  • Kto zostanie nowym sponsorem stadionu? (6)

   Sponsor sie nie zmieni - od samego początku są nim podatnicy.

   • 54 1

   • (4)

    Na co komu tramwaje i cała komunikacja ? Tylko cholota tym jeździ. Przestać finansować.

    • 7 21

    • Żeby ludzie jeździli do pracy, do szkoły, na zakupy, do rodziny. Podbijam, po co stadion z podatków? (2)

     • 17 10

     • Z kapcia zdrowiej! (1)

      • 4 4

      • W kapciach też lepiej się mecz ogląda mecz na kablówce niż ten tutejszych kopaczy.

       • 7 1

    • Hołota to ten co nawet tego wyrazu nie potrafi zapisać

     i wstawia błąd ortograficzny już w pierwszej literze

     • 8 0

   • A więc "Podatnik arena" albo "Seba arena"..

    ... niemniej stadion jest przepiękny, niestety drużyna nie dorównuje poziomem...:(

    • 2 0

  • A na co komu cokolwiek nowego w mieście? (1)

   • 10 16

   • Ale jest w Gdańsku pełno nowych magazynów. I nie stoją puste, jak ten.

    • 4 4

  • Nam na nic, ale jak inaczej wyprac grube miliony?

   • 18 6

  • tutaj dalszy ciąg wojenki politycznej (5)

   stadion własność miasta, energa własność PIS ,

   energa czeka na wytyczne z nowogrodzkiej. Przesłanki biznesowe schowajcie między bajki, pis nie liczy pieniędzy tu chodzi tylko i wyłącznie o kolejną wojenkę. Ja obstawiam że energa nie bedzie sponsorem tak kaczor rozkaże

   • 15 22

   • Jakie przesłanki biznesowe? (3)

    Tych przesłanek nie było już wcześniej w trakcie podpisywania umowy. Na stadionie nic się nie dzieje. Nie ma imprez które byłby reklamą dla sponsora lub nawet miasta. Taniej to wyjdzie rozebrać niż płacić dotacje z naszej miejskiej kasy.

    • 31 6

    • Będąc w Amsterdamie (2)

     zostaliśmy zaproszeni na jubileuszowy koncert z okazji piętnastolecia zespołu De Toppers. Ten koncert, a właściwie wielki show odbył się na zadaszonym stadionie, na którym gra Ajax Amsterdam. Zabawa wyśmienita przez blisko 4 godziny. Na tym stadionie odbywa się wiele takich imprez. Tak stadion pracuje na swoje utrzymanie. Gdański stadion, też miejski, powinien też być zadaszony.

     • 15 2

     • Ale po co? Żeby powietrze nie uciekło? (1)

      • 4 2

      • Nie da się

       • 1 2

   • koniec umowy ,lechia nic nie pokazala,do tego zadnych imprez to po co ladowac kase?

    • 17 1

  • (2)

   po co stadion, skoro za chwile kolejny lockdown ?

   • 11 8

   • Chyba u ciebie w piwnicy. (1)

    Leć po papier do Biedronki.

    • 7 8

    • Tia

     A w internecie czy tv już straszą kolejnym lockdownem .
     To nadal uważasz, że będzie normalnie ?

     • 4 5

  • nikt się nie zgłosi

   bo na co komu taka reklama na czymś, na czym nic się nie dzieje - rok w rok 20 mln straty a prezesik dulki co miesiąc zgarnia 20 tys. pensyjki

   • 22 3

  • Nie wiesz do czego stadiony służą? Istnieją one na całym świecie.

   • 3 8

  • Oj sami zapominalscy tutaj!!! (1)

   Kto żyje z turystyki ten wie jak bardzo ten stadion przysłużył się miastu. Przed Euro 2012 odwiedzało Gdańsk stosunkowo niewiele turystów. Po Euro 2012 dużo się zmieniło. Ten stadion to tak naprawdę skromna inwestycja w porównaniu z korzyściami dla Gdańska. Tłumy turystów z całego świata. Trójmiasto zasługuje w pełni na ten piękny obiekt. O stadion trzeba dbać, bo to nasz stadion, za nasze pieniądze. Zamiast marudzić przyszlibyście chociaż raz na mecz. Lechia to bardzo dobra drużyna. Choć mogłoby być lepiej.

   • 1 5

   • Co za bzdury

    • 0 2

  • Na nic.

   Ale o tym trzeba było myśleć przed jego budową, a teraz, jak już stoi to nieopłacalne jest jego zburzenie. Jedyne co w nim dobrego to wygląd. Wizualnie mi się bardzo podoba.

   • 1 1

 • Gdańsk w pigułce (26)

  Zarządzanie tym miastem to jakiś żart. Nigdy bym siebie nie podejrzewał, że to napiszę, ale chyba trochę "tęskno" za Adamowiczem.

  • 217 87

  • A kto ten wielki stadion bezrefleksyjnie pobudował? (1)

   • 42 14

   • Wyznafcy dizla turbo

    Jak oddawali to mówili Nigdy wincej, panie. My ... nie da sie.

    • 1 0

  • Za Adamowicza był ten sam problem (20)

   • 51 7

   • milcz

    kacperek jestes nieudacznikiem

    • 20 35

   • (18)

    Chyba jednak trochę łatwiej szło nawiązywanie współpracy ze sponsorami i za większą kasę. Teraz wszystko się wali.

    • 25 6

    • Jeżeli masz na myśli spółki państwowe za czasów rządów PO, to masz rację. (17)

     • 26 3

     • (16)

      No teraz nie potrafią nawiązać współpracy nawet ze spółkami państwowymi.

      • 15 5

      • Z troski o ciebie mam nadzieję, że udajesz. (8)

       • 3 5

       • (7)

        Nie, nie udaję. Piszę tylko, że wydawało się za Adamowicza, że nie może być gorzej, za to pani Dulkiewicz powiedziała "potrzymaj mi piwo". Umowa na sponsoring stadionu jest tylko symbolem (jednym z symboli) nieudolności zarządzania tym miastem. Nie jest ani najważniejszą rzeczą ani czymś, co spędza mi sen z powiek. Wcale nie podobały mi się rządy Adamowicza, jednak on chociaż potrafił sprawiać pozory. Teraz nie ma już nawet pozorów.
        Teraz już jaśniej? :)

        • 30 6

       • Tak, jak nie lubię obydwojga, to Adamowicz miał o wiele łatwiej w sprawianiu pozorów. (5)

        Politycznie, budżetowo i gospodarczo. Nie widzę jakościowej różnicy. Myślisz, że Adamowicz nie miałby dziś identycznych problemów ze spółką Skarbu państwa?

        • 18 3

       • (2)

        Tego nie wiemy, możemy tylko gdybać. Może też poszedłby na "totalną" wojnę z rządem (co niewykluczone), a może nadal jakoś by dzielił obowiązki pomiędzy rządzeniem miastem a walką z PiS. U Dulkiewicz tylko to drugie.

        • 15 3

       • To jest chyba jasne. Adamowicz, wielki patron Kodu, podpinał się chętnie swoje problemy pod politykę.

        • 8 5

       • Może ale na wojnę można zwerbować dobrych wojowników teraz mamy coś gorszego niż pospolite ruszenie.

        • 2 1

       • Jakościowa różnica. (1)

        Rzecznik prasowa Adamowicza była jednym z najlepszych rzeczników w kraju. Popatrzcie co teraz się dzieje. Ps. nigdy nie popierałem Adamowicza ale on potrafił lepiej dobierać sobie ludzi.

        • 9 6

       • Jasne. Wybrał przecież Dulkiewicz i Grzelaka. Bojanowskiego i Lisickiego.

        No i zaradną Magdę sobie wybrał. Choć nie odkrył jej talentu politycznego.

        • 13 1

       • Najgorzej, że nie ma żadnej realnej alternatywy na ten cyrk i partyjniackie przepychanki, które nieraz są często napędzane.
        Najlepiej to pokazali, przegłosowując ramię w ramię z "przeciwnikiem" projekt podwyższenia posłom zarobków.

        • 8 2

      • Bo spółkami skarbu państwa zarządzają posłowie pis (5)

       Jakby Gdańskiem rządził ktoś z pisu to by sypnęli kasę na stadion, przy okazji wyprowadzając kilka baniek bokiem na budowę 2 wież. Może nawet sam Sasin by się tym zajął. A że pomorskie niepokorne i nie chce oddać hołdu "królowi" Polski - Kaczyńskiemu to zabronią potencjalnym sponsorom inwestować.

       • 14 16

       • A czemu rozmawiają tylko ze spółkami państwowymi?? Umieją coś załatwić tylko po znajomości? (4)

        Myślałem że najlepsi ludzie z jedynej słusznej partii PO/ KO umieją coś więcej.

        • 20 4

       • Niech wezmą Mercedesa, Amazona, Pepsi... (2)

        Za państwowe pieniądze to ja mogę zbudować piękny pałac na bagnach. A jak. Dlaczego wszytko ma być opłacane z kasy podatników?

        • 11 1

       • Dokładnie, jest jeszcze Apple i Tesla. Ciekawe czemu z nimi nikt nie rozmawia. Uczepili się tych państwowych spółek, które grosze dają.

        • 5 1

       • A kto inny zaplaci za nieudolnosc?

        • 2 2

       • Wszelkie zalatwianie zaczyna sie od znajomosci. Nawet gdy chcesz kupic kure bez sterydow, to musisz znac wlasciwego sprzedawce.

        A prywatnego sponsora (tytularnego), chetnego do topienia pieniedzy w Lechie, bo przeciez szanse na uzyskanie zwrotu sa ujemne, zwyczajnie nie ma. Z kolei szejkowie, ktorych tutaj wezmiemy jako przyklad ludzi, ktorych byloby stac na calkowity restart klubu i doprowadzenie go do porzadku, zdecydowanie wola inwestowac tam, gdzie gra toczy sie o najwyzsze cele.

        • 0 1

      • a czemu z Państwowymi, jest wolny rynek. Tyle tylko że prywatny kapitał chce wyników, a nie obiecanek Alana i Aleksandry

       • 4 0

  • Adamowicz był takim samym cieniasem tylko wówczas był w jednej linii partyjnej z rządami PO, dzięki czemu w ogóle dostaliśmy Euro, choć Gdańsk był najbardziej oddalony od Ukrainy, a jednocześnie Kraków miał zdecydowanie lepszą bazę hotelową.

   • 12 5

  • Energa to pisowski twór (1)

   Pełen... Ech, szkoda gadać.

   • 6 6

   • No jasne. A wiesz co? Do 2015 roku to był peowski twór.

    Pół regionu w nim robiło.

    • 2 3

 • (4)

  Ja bym wprowadził podatek na utrzymanie stadionu.Dumnie płaciłby go każdy mieszkaniec Gdańska.
  Jak zostanę radnym, to zacznę działać w tym temacie .

  • 80 89

  • tak jest, i niech każdy gdańszczanin płaci kolejny podatek na mandziarę - należy się jemu i tej superdrużynie

   • 23 2

  • Stadion jest utrzymywany z podatków mieszkańców Gdańska!I jest tak od samego początku!!

   • 14 2

  • Dlatego nie zostaniesz

   Idź się gdzie indziej nachapać!

   • 2 4

  • Od samego powstania stadionu, każdemu płacącemu podatki w Gdańsku zostało z kieszeni wyciągnięte ok. 2500 zł.
   W zamian czasem dają "za darmo" popatrzeć na ten obiekt, choć każden ma tam swój osobisty wkład.

   • 3 3

 • PRLowskie rządy wszystko chcą centralizować (5)

  Znamy to bo za PRL przerabialiśmy. Niczemu dobremu to nie służy. Teraz znowu to samo. Lotos już zabrali? Żeby móc dalej kraść. Wszystko zniszczą.

  • 156 110

  • Stop bzdurom (1)

   Do Twojej wypowiedzi pasuje idealnie.

   Wytłumacz mi, dlaczego Energa, panstowoa spółka, która wywiązywała się przez 5lat z umowy, ma ją przedłużyć, jeżeli teraz nie pasują im warunki współpracy?
   Umowa się kończy, stadion ma szukać nowego sponsora a nie obrażać się ze obecny nie chce kolejnej umowy i wydawania swojego hajsu na coś, co nie działa jak należy.

   • 31 7

   • Zresztą Energa ma swoje problemy.

    Natomiast po połączeniu z Orlenem na 100% zmieni sie strategia reklamowa firmy. Więc obecnie nikt przy zdrowych zmysłach nie podpisze umowy na dalszy sponsoring.

    • 8 1

  • co to ma do sensu stricte... to ja nie wiem.... wszedzie sie jakis parapetowy polityk wpitzieli...

   • 3 1

  • Taką mam koncepcje

   Spokojnie , dorwiemy się do władzy , wszystko będziemy prywatyzować, ale podatek zostanie na utrzymanie .

   • 3 1

  • sr*jtek załatwi lotos,stadion i wszystko po kolei!czego można się spodziewać po genialnym sołtysie z Pcimia ?!!

   • 6 5

 • Baltic Arena (5)

  i tyle z wymyślaniem nazw.

  • 118 28

  • Pustak Arena - jest realne nawiązanie do liczby imprez i frekwencji na stadionie (1)

   • 22 7

   • Jak to Ty kupisz prawa do nazwy, to faktycznie będzie to najlepsza opcja.

    • 4 6

  • Czy to jest po polsku?!

   • 2 1

  • Baltic Arena jest nazwa stadionu w Kaliningradzie

   • 6 0

  • Ja rozumiem, że to kasa

   Ale czy nazwa nie mogłaby być jedna, stała i nie związana z nazwą sponsora? Ta się zmienia co kilka lat i ciężko się przyzwyczaić, tym bardziej, że druga "arena" jest niedaleko i też nazwana od sponsora. Założę się, że już niemało pomyłek zaistniało przy umawianiu się obok PGE, Ergo czy tam Energi ;D

   • 0 0

 • Może jakiś skup katalizatorów? (2)

  • 78 6

  • Proponuję Szadółki Arena. Też robią w składowaniu powietrza i potrzebują poprawy wizerunku.

   • 139 23

  • Miś Arena

   • 5 1

 • (3)

  Stadion wielkiej Lechii.Zdobywczyni Europy,kolekcjonerki pucharów i niezapomnianych tryumfów w niezliczonej ilości rozgrywek europejskich...prawdziwego czempiona nad czempionami)

  • 88 21

  • No jesteś już myślałam że artykuł przeoczyles że nie komentujesz

   • 2 1

  • Pogromcow Toi Toiow

   • 0 0

  • czemu używasz ruskich emotek?

   • 0 0

 • (8)

  Orlen, Orlen wszystko kupuje to i stadion łyknie. Będzie nosił imię wielkiego integratora z Pcimia :-)

  • 76 48

  • Obajtek Arena?

   • 10 2

  • Kaczyński Arena

   • 11 4

  • A sasin będzie trzymał pieczę nad przelewami/przewałami milionów :D

   • 10 3

  • Donald Tusk Arena (1)

   Będzie idealne miejsce na Parteitag platformy.

   • 7 7

   • Kartofel Arena

    Nawet kształt podobny, a i uchonorowanie by było.

    • 4 2

  • Chyba irygatora

   • 0 0

  • Świadomy wyborca

   Integrator?!
   Pasuje idealnie do kołka z KO!
   Światły i wykształcony elektorat!
   Taki europejski i postępowy!

   • 2 1

  • Świadomy wyborca

   Może jednak imperator, buło z KO!

   • 0 1

 • Lecha Gdańsk (4)

  Taką główną nazwę powinien mieć stadion, ewentualnie mniejsze napisy sponsora poniżej

  • 12 44

  • Lecha? Masz na myśli Wałęsy czy Kaczyńskiego? (2)

   no ale chyba Wałęsy, bo Kaczyński specjalnie nic wspólnego z Gdańskiem nie ma, na mecze nie chodził... buhahahahaha :)

   • 5 3

   • Chodził, tylko nikt nie widział.

    Tak samo skakał przez płot (kilka razy więcej od Wałęsy), zatrzymywał tramwaje w Radomiu (co prawda ich tam nie ma, ale zatrzymywał), rzucał granatami w czołgi po 13 grudnia (tylko nie bardzo wiadomo którego roku) więc wszystko się zgadza i jest odnotowane w kronikach PiS złożonych w sejfie u ojczulka Tadka z Torunia.

    • 7 0

   • Ale żyje, w San Escobar, widziałem go wczoraj

    • 3 0

  • Lecha Kaczyńskiego z pewnością?

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane