• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Czy mogę nic nie robić w majówkę bez wyrzutów sumienia?

Szymon Zięba
1 maja 2022, godz. 12:00 
Opinie (118)
Najnowszy artykuł na ten temat Gdzie wyrzucić śmieci po grillowaniu?
Czasem najprostsza forma odpoczynku będzie idealna, by naładować baterie. Czasem najprostsza forma odpoczynku będzie idealna, by naładować baterie.

Czy w majówkę można leniuchować? Podczas gdy z każdej strony jesteśmy bombardowani radami na to, jak w aktywny sposób spędzić długi weekend, wizja "kanapowej" majówki może przyprawić o wyrzuty sumienia. Czy słusznie?W maju dzieje się w Trójmieście. Kalendarz imprez i wydarzeńCzy zdarzyło ci się wrócić do pracy po urlopie bardziej zmęczonym(ą)?

Znacie to uczucie, kiedy po trudnych miesiącach w pracy (szkole, uczelni itp.) przed wami kilka dni wolnego i najpierw czekacie na nie z utęsknieniem tylko po to, by po krótkim urlopie wrócić do obowiązków... jeszcze bardziej zmęczonym?

Jeżeli tak - nie jesteście w tym odosobnieni. Według psychologów rośnie liczba osób, które nie potrafią odpoczywać.

Takie osoby, gdy w wolny dzień kładą się na kanapie z książką czy włączają ulubiony serial, za chwilę czują wyrzuty sumienia.

Bo przecież wolny czas trzeba spędzić aktywnie! Rower, rolki, siłownia, spacer, nawet wyjazd na plażę (akurat świeci słońce, jest ładna pogoda, więc muszę z niej skorzystać!).

"Aktywny" plan jest nawet na dni, kiedy pada. Można skorzystać i posprzątać w szafie, wynieść graty z garażu albo chociaż po raz enty pozmywać podłogę.

A co jeżeli lubisz odpoczywać aktywnie? To propozycje dla ciebieMasz ochotę spędzić długi weekend z serialem, leżąc na kanapie? Nie krępuj się! To też forma odpoczynku. Masz ochotę spędzić długi weekend z serialem, leżąc na kanapie? Nie krępuj się! To też forma odpoczynku.

Nie ma co odpoczywać "na pokaz"Zapominamy tymczasem, że odpoczynek jest tak samo istotny jak praca. Forma takiego "resetu" powinna być dobrana do naszych potrzeb.

Jeżeli wizja spaceru, wyjścia na rower czy wyjazdu na plażę wydaje się nam przykrym obowiązkiem - nie powinniśmy się do niej zmuszać. Majówkowy weekend z lekkim serialem (albo przespany do późnych godzin popołudniowych) nie zostanie "zmarnowany".

Czasem warto wrzucić na niższe obroty i nie dać się presji. Być może wtedy po długim weekendzie nie wrócimy do pracy z ciekawą "majówkową" historią, ale na pewno w lepszym humorze. I bardziej wypoczęci.

Jakie plany na majówkę miały osoby spotkane na trójmiejskich ulicach? Zapytaliśmy.Opinie wybrane

Wszystkie opinie (118)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.