• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dwa policyjne pościgi w Trójmieście

Patsz, MKo
16 sierpnia 2022, godz. 11:25  Raport
Opinie (101)

To był pracowity wieczór dla trójmiejskiej drogówki. Najpierw w Gdańsku policjanci zatrzymali 29-latka, który nie zatrzymał się do kontroli, a później uciekał przed radiowozami. W końcu porzucił samochód i próbował uciec pieszo. Kilka godzin później do kolejnego pościgu doszło w Sopocie na al. Niepodległości. Obaj kierowcy zostali zatrzymani.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


O policyjnym pościgu poinformowali nas wczoraj czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta. Dziękujemy za informacje!

17:56 15 SIERPNIA (aktualizacjaakt. 18:31)
Skopiowano

Pościg policyjny na Grunwaldzkiej (34 opinie)

Pościg na Grunwaldzkiej koło OBC. 2 radiowozy ściagają BMW pędzące przez czerwone swiatla. Uważajcie
Pościg na Grunwaldzkiej koło OBC. 2 radiowozy ściagają BMW pędzące przez czerwone swiatla. Uważajcie


Policjanci informują, że pościg za BMW zaczął się przed godz. 18, po tym, gdy 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego nie zatrzymał się do kontroli, wcześniej przekraczając prędkość na al. Grunwaldzkiej o blisko 30 km/h.

- Mężczyzna zignorował wyraźne polecenie funkcjonariusza do zatrzymania się, minął policyjny radiowóz i zaczął uciekać. Ta informacja natychmiast została przekazana pozostałym patrolom i w rejonie ul. Trawki mężczyzna został zatrzymany. 29-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego porzucił wcześniej samochód i próbował uciec pieszo - mówi Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Pościg za kierowcą BMW na Grunwaldzkiej: pół godziny gonitwyWedług relacji naszych czytelników pościg trwał ok. pół godziny i brało w nim udział w pewnym momencie nawet 10 radiowozów.

Jak się okazało, kierowca nie miał uprawnień do kierowania pojazdem.

- Od mężczyzny została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu oraz narkotyków. Policjanci cały czas analizują zgromadzone informacje, sprawdzają także monitoringi - dodaje Mariusz Chrzanowski.
Oprócz przekroczenia prędkości mężczyzna będzie odpowiadał za wykroczenia drogowe, które popełnił, próbując uciec.

Pościg także w SopocieDo pościgu policji za niesfornym kierowcą doszło także na ulicach Sopotu. W poniedziałek przed godz. 23:00 patrolujący ul. Sępią policjanci prewencji zauważyli zaparkowany samochód bez przedniej tablicy rejestracyjnej, w którym znajdowały się dwie osoby. Policjanci podjęli wobec nich interwencję. W trakcie prowadzonych działań kierujący pojazdem nagle odpalił silnik i zaczął uciekać w stronę al. Niepodległości.- Policjanci ruszyli za nim, dając cały czas kierowcy polecenia do zatrzymania za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna nie reagował na te polecenia. Ostatecznie na Alei Niepodległości policjanci zajechali mu drogę, obezwładnili go i zatrzymali - mówi Lucyna Rekowska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Ale to raczej nie brak tablicy rejestracyjnej skłonił kierowcę do ucieczki. Od zatrzymanego 32-letniego mieszkańca woj. śląskiego czuć bowiem było zapach charakterystyczny dla marihuany.

- W wyniku przeszukania samochodu policjanci znaleźli w schowku pudełko z suszem, które zabezpieczyli do dalszych badań. Podejrzewając, że kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających, pobrano od niego krew do dalszych badań - dodaje Rekowska.
Funkcjonariusze zastrzeżenia mieli nie tylko do zachowania kierowcy, ale też do stanu technicznego auta. Po tym, jak ustalili, że nie posiada on ważnych badań technicznych, zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Samochód natomiast został odholowany na parking policyjny.

Zatrzymany 32-latek został doprowadzony do sopockiej komendy i osadzony w policyjnej celi. Policjanci doprowadzili do jednostki policji także pasażerkę auta, którą po przesłuchaniu zwolniono. Czynności cały czas trwają.

Niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego to przestępstwo określone w art. 178b Kodeksu karnego. Za ten czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Za posiadanie narkotyków grozi do trzech lat więzienia, natomiast za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających grozi do dwóch lat pozbawienia wolności i utrata uprawnień do kierowania.
Patsz, MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (101)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

Najczęściej czytane