• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Dzieci robiły "schabowe" z meduzy, rodzice nie reagowali

Aniela
9 sierpnia 2022, godz. 11:45 
Opinie (512)
Dzieci na plaży często pozostawione są same sobie, organizując sobie czas. Nie zawsze z głową. Dzieci na plaży często pozostawione są same sobie, organizując sobie czas. Nie zawsze z głową.

Wszyscy uczymy dzieci, że nie można dręczyć kotów czy psów, ale bywa, że nasza wrażliwość zmniejsza się, gdy dziecięca "zabawa" dotyczy innych zwierząt.W dzieciństwie zdarzyło ci się dręczyć zwierzęta?

Oto list naszej czytelniczki, pani Anieli:

W weekend wybrałam się z rodziną na plażę na Wyspie Sobieszewskiej.Mapka. Ludzi było sporo, ale bez tłumów. Spokojny odpoczynek zakłóciła nam pewna sytuacja, o której wciąż myślę, dlatego zdecydowałam, że się nią podzielę.

W miejscu, które wybraliśmy na odpoczynek, pływa sporo meduz. Niektóre dzieci, a nie były to pojedyncze przypadki, które przebywały na plaży ze swoimi rodzicami, uznały, że te zwierzęta to atrakcja do "zabawy". Łowiły meduzy z wody i je suszyły. Zwróciłam uwagę jednemu z chłopców, by tak nie robił, bo to żywe stworzenia. Jego reakcja była zdumiewająca.

"Schabowe" z meduzyMoja interwencja była jak płachta na byka. Chłopiec zebrał grupę kolegów i celowo obok nas zaczęli zbierać meduzy i krzyczeć, że robią z nich schabowe. Wcześniej zanurzały je w piasku - po czym suszyły na desce do pływania. Bardzo przykro się na to patrzyło.

Co na to rodzice tych dzieci? Zupełnie nic, zero reakcji.

Meduzy na plaży teraz spotyka się już rzadko, nie oznacza to jednak, że można się nimi "bawić" w dowolny sposób. Meduzy na plaży teraz spotyka się już rzadko, nie oznacza to jednak, że można się nimi "bawić" w dowolny sposób.

Brak świadomości, potrzebna edukacjaZastanawiam się, czy nie podpada to pod znęcanie się nad zwierzętami. Meduza to nie pies i jej krzywda nie jest może tak nośna, ale to też żywe stworzenie. Warto uświadamiać to dzieciom i prosić rodziców, by z nimi o tym rozmawiali.

Co ciekawe, wcześniej zwróciłam też uwagę dzieciom, które łowiły meduzy i przerzucały je z wiaderka do wykopanego przez siebie rowu. Zwierzęta miały tam bardzo ciasno. Po rozmowie z rodzicami - okazało się, że była to rodzina z Holandii - dzieci wypuściły meduzy do morza, bez żadnego problemu i złośliwości.
Aniela

Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie. A my z radością nagrodzimy najciekawsze teksty biletami do kina lub na inne imprezy odbywające się w Trójmieście.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (512)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane