• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

GKS Katowice - Arka Gdynia. Kara za derby, wymuszone zmiany i miejskie pieniądze

Jacek Główczyński
1 grudnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (47)
aktualizacja: godz. 12:17 (2 grudnia 2023)

Arka Gdynia

Jeśli nie będzie zaskoczeń w składzie to na ostatni mecz pierwszej rundy w Fortuna 1. Lidze Arkę jako kapitan powinien wyprowadził Ołeksandr Azacki (pierwszy z prawej), a do "11" wróci też Kasjan Lipkowski (pierwszy z lewej). Jeśli nie będzie zaskoczeń w składzie to na ostatni mecz pierwszej rundy w Fortuna 1. Lidze Arkę jako kapitan powinien wyprowadził Ołeksandr Azacki (pierwszy z prawej), a do "11" wróci też Kasjan Lipkowski (pierwszy z lewej).

Arka Gdynia w wyjazdowym meczu w GKS Katowice zamierza zdobyć tytuł mistrza półmetka Fortuna 1. Ligi, o ile warunki pogodowe pozwolą na grę i uda uprzątnąć się śnieg z murawy. By nie oglądać się na poczynania Odry Opole dzień później, w sobotę o godzinie 15 podopieczni Wojciech Łobodzińskiego powinni odnieść ósme ligowe zwycięstwo z rzędu. Jeśli nie będzie niespodzianek w składzie, szkoleniowiec w miejsce piłkarzy pauzujących za kartki pośle do gry: Kasjana Lipkowskiego i Oleksandra Azackiego, który powinien też przejąć kapitańską opaskę. Dużo też dzieje się wokół klubowych finansów. Pieniądze trzeba przygotować na karę od PZPN za derby, ale też środki mogą napłynąć z tytułu promocji miasta.

Aktualizacja, 2.12.2023, godz. 12:17

Odśnieżanie boiska przed meczem GKS Katowice - Arka GdyniaNa 4 godziny przed planowanym rozpoczęciem meczu GKS Katowice - Arka Gdynia na profilu X gospodarza spotkania ukazało się zdjęcie, które pod znakiem zapytania może stawiać rozegranie tego spotkania. Z drugiej strony jest uspokajający komunikat:Na tym boisko ma odbyć się mecz GKS Katowice - Arka Gdynia. Na tym boisko ma odbyć się mecz GKS Katowice - Arka Gdynia.
"Pomimo aury, MOSiR we współpracy z Klubem starają się optymalnie przygotować obiekt. Murawa stadionu jest od dłuższego czasu podgrzewana. Od samego rana trwają też prace przy odśnieżaniu. Liczymy, że mecz odbędzie się bez przeszkód" - napisał GKS Katowice.

Relacja LIVE


Typowanie wyników

2 grudnia 2023, godz. 15:00
3 pkt.
GKS Katowice
ARKA Gdynia

Jak typowano

25% 90 typowań GKS Katowice
19% 71 typowań REMIS
56% 205 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneArka Gdynia o tytuł mistrza półmetkaArka Gdynia zagra w 17. kolejce Fortuna 1. Ligi o tytuł mistrza półmetka. Jeśli wygra z GKS, nie będzie musiała się oglądać na to, co dzień później zrobi Odra Opole, czyli jedyna drużyna, która może pozbawić obecnie podopiecznych Wojciecha Łobodzińskiego 1. miejsca.

Sprawdź, od czego zależy, na których miejscach na półmetku 1. Ligi zameldują się trójmiejskie kluby Sprawdź, od czego zależy, na których miejscach na półmetku 1. Ligi zameldują się trójmiejskie kluby

Arka Gdynia czy Odra Opole mistrzem półmetka Fortuna 1. Ligi?

Mecze 17. kolejki
GKS Katowice - ARKA GDYNIA, 2 grudnia, godz. 15
Znicz Pruszków - Odra Opole 3 grudnia, godz. 18

Arka Gdynia mistrzem półmetka, jeśli:
* wygra w Katowicach
* zremisuje w Katowicach, a Odra nie wygra różnicą większą niż 2 bramek
* przegra w Katowicach, a Odra co najwyżej zremisuje


Jest też pewna kombinacja wyników, w której Arka Gdynia i Odra Opole... podzieliłyby tytuł mistrza półmetka. Aby do tego doszło, te drużyny muszą osiągnąć identyczną liczbę punktów, a także identyczny bilans bramkowy. Musiałyby paść równocześnie następujące wyniki: 0:0 w Katowicach i 3:5 w Pruszkowie, 1:1 i 4:6, 2:2 i 5:7 itd.Zmiany w składzie i na ławceArka Gdynia po ponad 16-latach pokonała w derbach Trójmiasta Lechię Gdańsk 1:0. Jednak ten sukces został okupiony przymusową pauzą w Katowicach za kartki: Michała MarcjanikaKacpra Skóry oraz kierownika drużyny - Pawła Bednarczyka.

Arka Gdynia. Kacper Skóra: To jeszcze nie jest życiowa forma Arka Gdynia. Kacper Skóra: To jeszcze nie jest życiowa forma

Jeśli nie będzie niespodzianek, to na środek obrony wróci Ołeksandr Azacki. Ukrainiec stracił miejsce w "11" po otrzymaniu czerwonej kartki pod koniec września, w wygranym meczu Pucharu Polski z Miedzią w Legnicy. Wówczas też rozpoczęła się, trwająca do dziś zwycięska passa Arki.

Co więcej, jeśli Azacki znajdzie się w "11", to jemu Dawid Gojny przekaże opaskę kapitana, gdyż taka jest hierarchia do tej godności ustalona przez szkoleniowca na początku sezonu.

Arka Gdynia Arka Gdynia "przy okazji" przełamała się. Michał Marcjanik o zwariowanym wieczorze

Natomiast na prawym skrzydle powinien zagrać Kasjan Lipkowski, co nie tylko pozwoli wypełnić wakat za Skórę, ale również wystawić w "11" obowiązkowo młodzieżowca. Alternatywnym rozwiązaniem, bardziej ofensywnym jest postawienie na Marcela Predenkiewicza.

Z drużyną jedzie Paweł Bednarczyk, który wypełniać będzie tradycyjne obowiązki kierownika zespołu. Nie będzie mógł tylko tej funkcji pełnić podczas meczu. Zapewne wówczas zastąpi go jeden z asystentów pierwszego trenera - Jakub Frydrych.Arka Gdynia ukarana za derbyW czwartek, 30 listopada obradowała Komisja Dyscyplinarna PZPN. Oceniano m.in. 16. kolejkę Fortuna 1. Ligi. Na cenzurowanym znalazł się mecz Arka Gdynia - Lechia Gdańsk. Doszło m.in. do odpalenia pirotechniki.

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Tego z derbów nie pokazali w telewizji Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 1:0. Tego z derbów nie pokazali w telewizji

Na Arkę nałożona została tradycyjna w takich przypadkach kara finansowa za "naruszenie porządku i bezpieczeństwa". Po trzymaniu uzasadnienia klub będzie mógł się ewentualnie odwołać od tej sankcji.Miejskie pieniądze znów popłyną do Arki GdyniaSą też dobre informacje, jeśli chodzi o finanse klubu. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie, aby nie dać pretekstu piłkarzom do rozwiązywania kontraktów z winy klubów, co nastąpiłoby po drugim miesiącu bez wypłat, Arka wypłacała większości zawodnikom pół pensji.

Jednak po przedstawieniu w Urzędzie Miejskim listu intencyjnego, na podstawie którego zakończył się m.in. bojkot kibiców i jest obietnica zmian właścicielskich, w magistracie miały ruszyć prace nad powrotem do wypłacania klubowi środków z tytułu promocji miasta i Gdyńskiego Centrum Sportu.

Antoni Łukasiewicz odchodzi z Arki Gdynia. Niegdyś był nazywany Admirałem, ale... Antoni Łukasiewicz odchodzi z Arki Gdynia. Niegdyś był nazywany Admirałem, ale...

Przypomnijmy, że to finansowanie zostało w czerwcu wstrzymane przez Wojciecha Szczurka, prezydenta Gdyni do czasu zakończenia sporów wokół klubu. By Arka mogła ubiegać się ponownie o pieniądze z tej puli, Gdynia musi najpierw ogłosić zamówienie publiczne w tej kwestii bądź też udzielić zamówienia z tzw. wolnej ręki.

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (47)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane