• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańscy pracodawcy

les
5 stycznia 2005 (artykuł sprzed 19 lat) 
Z udziałem przedstawicieli samorządów, administracji, parlamentarzystów i konsulów, w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbyło się integracyjne spotkanie noworoczne gdańskich pracodawców. Podczas uroczystości przedstawicieli przedsiębiorców uhonorowano odznaczeniami państwowymi, wręczono także pamiątkowe medale, przyznane z okazji XV-lecia Gdańskiego Związku Pracodawców, który zorganizował spotkanie.

Witając przybyłych Jan Zarębski, przewodniczący Gdańskiego Związku Pracodawców podkreślił, że jest to próba zintegrowania środowiska gdańskich pracodawców, którym w przyszłości łatwiej będzie współpracować z samorządami lokalnymi i wspólnie rozwiązywać problemy gospodarcze. Życzył także pracodawcom, aby przygotowywane projekty gospodarcze zostały wcielone w życie i przyniosły regionowi oraz jego mieszkańcom wymierne korzyści. Wyraził także życzenie, aby dogodne warunki dla biznesu w województwie przekładały się na wzrost zainteresowania regionem inwestorów, tworzących nowe miejsca pracy. - Liczę, że takie spotkania jak dzisiejsze staną się zalążkiem lepszego współdziałania przedsiębiorców i samorządowców - powiedział przewodniczący GZP.

Podczas uroczystego spotkania Cezary Dąbrowski, wojewoda pomorski, wręczył przedsiębiorcom odznaczenia państwowe, przyznane za działalność społeczną i prowadzoną na rzecz rozwoju przedsiębiorczości. Złoty Krzyż Zasługi otrzymał Kazimierz Empel, prezes gdańskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego "Kokoszki"SA, a Srebrny Krzyż Zasługi otrzymał Marek Stawski, prezes Przedsiębiorstwa Produkcyjnego Farmaceutyczno - Kosmetycznego "Profarm" z Lęborka.

Takim samym odznaczeniem uhonorowano Tadeusza Włodarczyka, prezesa firmy "Iglotex"w Skórczu. Gratulując wyróżnionym Cezary Dąbrowski, wojewoda pomorski podkreślł, że uczestniczą oni w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów województwa, w tym społecznych i pracowniczych, uczestniczą też w wytwarzaniu produktu krajowego tak potrzebnego krajowi i regionowi, za co należą się słowa uznania i wdzięczności.

Podczas noworocznego spotkania Jan Zarębski, przewodniczący Gdańskiego Związku Pracodawców wręczył 9 pamiątkowych medali XV - lecia GZP. Związek obchodził tę uroczystość w grudniu 2004 r.
Składając noworoczne życzenia przybyłym na uroczystość marszałek Sejmiku Samorządowego Województwa Pomorskiego Jan Kozłowski powiedział, że samorząd podejmuje liczne działania, związane z ułatwieniem działalności przedsiębiorcom.

- W tej chwili wiele uwagi poświęcamy Regionalnej Strategii Rozwoju Innowacji. Może ona sprawić, że nasze województwo stanie się konkurencyjne wobec innych - zaznaczył.

Życzenia noworoczne przedsiębiorcom złożył także Piotr Soyka, prezes Gdańskiego Klubu Biznesu oraz wiceprezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych. Zwracając się do samorządowców i administracji wojewódzkiej powiedział, że jeśli stworzą biznesowi odpowiednie warunki wraz z infrastrukturą i dobrą atmosferą pracy, to oni postarają się, aby podatki płacone przez pracodawców przyczyniły się do rozwoju województwa.

We wczorajszym spotkaniu integracyjnym gdańskich pracodawców uczestniczyli przedstawiciele następujących organizacji: Gdańskiego Związku Pracodawców, Gdańskiego Klubu Biznesu, Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Związku Pracodawców "Forum Okrętowe", Regionalnej Organizacji Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, Pomorskiej Organizacji Pracodawców oraz Pomorskiego Związku Pracodawców.
Na zakończenie spotkania odbył się koncert przygotowany przez gdańskich artystów.
Głos Wybrzeżales

Opinie (75) 1 zablokowana

  • Pocaluj psa pod og.on - religia, jakn znalazl.

    • 0 0

  • to nie religia to inicjacja liturgiczna bez drenażu mózgów

    • 0 0

  • lista
    "Gdańskiego Związku Pracodawców, Gdańskiego Klubu Biznesu, Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Związku Pracodawców "Forum Okrętowe", Regionalnej Organizacji Przedsiębiorczości i Rehabilitacji, Pomorskiej Organizacji Pracodawców oraz Pomorskiego Związku Pracodawców."

    uff:)
    nazwe ją "kolekcja łaskawców polskich"

    • 0 0

  • Wielu wpisujących -tak można by odczytać po wpisach- chciała by wrócić do komuny. Tylko nie wypada o tym mówić. AUTOcenzura nie pozwala. Więc można krzycześ komunały kapitalistyczno solidarnościowe. Precz z komuną , chcemy pracy i chleba. To se pracę weźta i zaróbta na chleb.
    I tak nadal w tym kraju paradoksów ten co daje pracę jest kapitalista i złodziej. A ten co tę pracę ma ciemiężonym niewolnikiem.
    Najlepiej jak byśmy mieli kapitalizm- komunistyczny.
    Ci co prowadzą firmy i dają pracę i ponoszą jej wszystkie koszty powini mieć mniej niż ci co tę pracę mają.
    Nie mogę tylko zrozumieć tych palantów zabawowych PO CO TE MANIFESTACJE?
    Ale to napewno chęć dostania się do POLITYCZNEGO KORYTA!!
    No cóż jesteśmy już takim krajem paradoksów.
    Z jednej strony największa pobożność- z drógiej największa przestępczość.
    Z jednej strony największe bezrobocie- z drógiej największe pretensje do tych którzy stanowiska pracy tworzą i dają pracę.
    Gdzie tu uciekać!??

    • 0 0

  • OCZYWIŚCIE drUgiej !!!

    przepraszam !!

    • 0 0

  • panie g.

    Ilu ludzi zatrudniają ci tzw. pracodawcy?
    10 - 15% ogółu zatrudnionych w regionie? Wątpię.
    A ilu liczy ta "czapa" która zarabia potężną kasę i tylko se wręcza medale.
    Klapa, rąsia, buźka, goździk - nic się nie zmieniło.
    Tylko zamiast sekretarza jest biskup, który też dostaje swoją "dolę" za pokropek.

    • 0 0

  • Bolo

    Pewnie masz rację jeżeli chodzi o firmy zawłaszczone z firm państwowych, które po zagadkowych prze-(zawłaszczeniach znalazły się w rękach cwaniaczków i znajomych królika.
    Ale nie udawaj, że nie wiesz że kapitalizm polega na zupełnie czym innym niż komunizm czy socjalizm. NIkt tylko tego ludziom w sierpniu nie wytłumaczył na czym to polega. Bo zmiany wprowadzali przede wszystkim cwaniaczki. Dostawali za to nagrody i(i już na samym początku przemian zapominali o odprowadzaniu podatków od nich).
    A kapitalkizm polega niestety na robirniu kasy a nie martwieniu się o los człowieczy. Tylko Kler umie się znaleźć w każdej sytuacji w każdym systemie i umie współpracować z każdą włądzą. No i dzielićtę biedę. Tylko zawsze więcej dla siebie. No i w kapitaliźmie różnica w dzieleniu biedy jest większa. Oczywiście z niekorzyścią dla tych biedniejszych.
    Ale sd-rem.
    Kapitalizm polega na tym, że trzeba przede wszystkim samemu zadbać o swoje sprawy a nie liczyć na innych a już wogóle na władzę (czy to świecką czy kościelną)
    czyli kapitalizm jest dla silnych i mocnych.
    No i dla odpornych psychicznie.
    czego wszystkim w Nowym Roku życzę.
    p.s. Jeżeli ktoś utożsamia kapitalizm z demokracją to też moim zdaniem nie wie o czym mówi.!
    Namnożyło się zloganów.!

    • 0 0

  • a twarze?

    nazwiska utajniono z oczywistych względów ale po twarzach sądząc to jest to towarzystwo wzajemnej adoracji a nie grupa bpracodawców! kokoszka jeszcze ujdzie, nata to kpina ale jak nazwac pojawienie sie tam pani walkiewicz? w jakim charakterze tam stoi i kogo zatrudnia?!

    • 0 0

  • kpina

    a twarze. ? Twarze się nie liczą . liczy się wzajemna dobra zabawa w towarzystwiem wzajemnej adoracji i grupie interesów (błogosławionych). Dzisiaj mieć twarz- To mieć wielki skarb.
    I nie wielu może sobie na to pozwolić.
    Dzisiaj dupa ważniejsza od twarzy!

    • 0 0

  • "Kapitalizm polega na tym, że trzeba przede wszystkim samemu zadbać o swoje sprawy a nie liczyć na innych a już wogóle na władzę (czy to świecką czy kościelną)"

    hmmmm
    dość śmiała interpretacja stosunków pracy:)
    może to liberalizm??
    a może pluralizm?
    a może to wolność jednostki i jej podstawowe prawa??
    wszystko mi sie miesza jak czytam opinie miejscowych teoretyków:))

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane