• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gdańsk. Pobili niepełnosprawnego, grożą im 3 lata więzienia

Michał Brancewicz
24 kwietnia 2023, godz. 12:15 
Opinie (309)

Dwóch mężczyzn biło niepełnosprawnego, a ich koleżanka to nagrywała

Dwóm sprawcom pobicia niepełnosprawnego pod Galerią Bałtycką grozi do 3 lat więzienia. 16-letnią dziewczyną, która nagrywała to zdarzenie, zajmuje się sąd dla nieletnich. Poszkodowany, który doznał stłuczenia głowy, twarzy i klatki piersiowej, przebywa w szpitalu.Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Był(a)byś w stanie uderzyć kogoś w twarz?

W miniony piątek w internecie pojawił się film, jak dwóch mężczyzn znęca się nad niepełnosprawnym. Biją go po twarzy i brzuchu, zadają ciosy pięściami, łokciami i głową.

Do pobicia doszło w czwartekDo pobicia doszło dzień wcześniej, w czwartek, 20 kwietnia.

Jeszcze w piątek wieczorem policjanci zatrzymali 21- i 22-latka oraz ich 16-letnią koleżankę, która nagrała jak znęcają się nad mężczyzną. Cała trójka ukrywała się w pustostanie na ul. Słowackiego.W tym przypadku wymiar sprawiedliwości zadziałał błyskawicznie. Już w poniedziałek przed południem prokuratura postawiła im zarzuty.

Czyn chuligański - maksymalnie 3 lata więzienia- Zarzuty dla 21- i 22-latka dotyczą pobicia pokrzywdzonego wspólnie i w porozumieniu z osobą nieletnią. Pokrzywdzony doznał stłuczenia głowy, twarzy i klatki piersiowej, co kwalifikuje się, jako uszkodzenie ciała na czas powyżej siedmiu dni - wyjaśnia prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - Jest to czyn o charakterze chuligańskim, za który grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 22-latek usłyszał zarzut zmuszania do określonego zachowania, czyli w tym przypadku o nieinformowaniu o sprawie policji. To również czyn o charakterze chuligańskim.
W poniedziałek sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu sprawców pobicia na trzy miesiące.

Napastnicy znali się z poszkodowanymOkazuje się, że oprawcy znali się z ofiarą, którą jest osoba niepełnosprawna umysłowo i bez stałego miejsca zameldowania.

- Napastnicy przyznali się do popełnionych czynów, powiedzieli też o motywach swojego zachowania, ale na razie je weryfikujemy, więc nie możemy zdradzić szczegółów - dodaje prok. Wawryniuk.
Poszkodowany mężczyzna wciąż przebywa w szpitalu.

16-latka, która nagrywała całe zdarzenie została co prawda uwzględniona w zarzucie, ale z racji wieku odpowiadać będzie przed sądem rodzinnym dla nieletnich.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (309)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane