Fakty i opinie

stat

Gdynia: Marina przy apartamentach z pozwoleniem na budowę

Apartamenty z miejscem do cumowania jachtów. To przede wszystkim ma wyróżniać kompleks Yacht Park.
Apartamenty z miejscem do cumowania jachtów. To przede wszystkim ma wyróżniać kompleks Yacht Park. wizualizacja: Arch Deco

Wojewoda Pomorski zatwierdził pozwolenie na budowę mariny z zapleczem technicznym i infrastrukturą na terenach po Dalmorze zobacz na mapie Gdyni. Oprócz przystani dla 120 jachtów powstanie tam sześć 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Jesienią zostanie wybrany wykonawca prac.Czy nowe inwestycje ożywią teren po Dalmorze?

z pewnością, czekam na tę inwestycję z niecierpliwością 40%
bardzo prawdopodobne, ale wiele zależy od ich ostatecznego kształtu 24%
nie, nie sądzę, żeby mieli tam wstęp zwykli mieszkańcy 36%
zakończona Łącznie głosów: 1210
Zabudowa terenów po Dalmorze na Molo Rybackim zapowiadana jest już od kilku lat. Ich właściciel - Polski Holding Nieruchomości - otrzymał pod koniec zeszłego roku pozwolenie na realizację pierwszego etapu obejmującego budowę osiedla Yacht Park na Nabrzeżu Kutrowym zobacz na mapie Gdyni składającego się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podziemnymi garażami, w których znajdzie się ok 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw.

Marina i mieszkania w tym samym czasie


Oprócz nich powstanie aleja spacerowa z butikami i restauracjami na parterze budynków. Zaletą apartamentów ma być możliwość posiadania mieszkania oraz jachtu w jednym miejscu.

Pozwolenie na budowę potrzebnej do tego mariny, dzięki której swobodnie przy budynkach będzie mogło cumować 120 łódek o maksymalnej długości 14 metrów, właśnie się uprawomocniło. Przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości zapewniają, że budowa budynków mieszkalnych i mariny zostanie zakończona w zbliżonym terminie.

W marinie zmieści się ponad 100 jachtów.
W marinie zmieści się ponad 100 jachtów. wizualizacja: Arch Deco
- Marina to istotny i wręcz niezbędny element inwestycji Yacht Park. Realizacja tego unikatowego projektu mieszkaniowego to dla nas wyzwanie, które ma na celu stworzenie unikatowego miejsca. Ruszyły rezerwacje w ramach I etapu projektu, który już cieszy się ogromnym zainteresowaniem - zaznacza Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.
Jesienią wybór wykonawcy prac

Na razie do 8 września przedstawiciele holdingu czekają na zgłoszenia chętnych wykonawców. Wybór odpowiedzialnego za prace budowlane powinien odbyć się jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że do grudnia ruszy też sama budowa. Zwłaszcza, że teren już w zeszłym roku został poprzez rozbiórkę budynków po Dalmorze przygotowany pod inwestycję.

graf. Trojmiasto.pl
Czytaj też: Wyburzanie budynków na byłym Dalmorze rozpoczęte

Przypomnijmy też, że w grudniu zeszłego roku został rozstrzygnięty ogłoszony przez PHN konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej biurowca oraz terenu zieleni miejskiej u zbiegu ulic Waszyngtona i Hryniewickiego zobacz na mapie Gdyni. Wygrała go pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy z Warszawy.

Część biurowa ma być realizowana w drugim etapie, który rozpocznie się jednak nie wcześniej niż po 2018 roku.

Zobacz jak w zeszłym roku wyburzano budynki Dalmoru

Opinie (233) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.