Fakty i opinie

stat

Gdynia: Marina przy apartamentach z pozwoleniem na budowę

Apartamenty z miejscem do cumowania jachtów. To przede wszystkim ma wyróżniać kompleks Yacht Park.
Apartamenty z miejscem do cumowania jachtów. To przede wszystkim ma wyróżniać kompleks Yacht Park. wizualizacja: Arch Deco

Wojewoda Pomorski zatwierdził pozwolenie na budowę mariny z zapleczem technicznym i infrastrukturą na terenach po Dalmorze zobacz na mapie Gdyni. Oprócz przystani dla 120 jachtów powstanie tam sześć 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych. Jesienią zostanie wybrany wykonawca prac.Czy nowe inwestycje ożywią teren po Dalmorze?

z pewnością, czekam na tę inwestycję z niecierpliwością

40%

bardzo prawdopodobne, ale wiele zależy od ich ostatecznego kształtu

24%

nie, nie sądzę, żeby mieli tam wstęp zwykli mieszkańcy

36%
Zabudowa terenów po Dalmorze na Molo Rybackim zapowiadana jest już od kilku lat. Ich właściciel - Polski Holding Nieruchomości - otrzymał pod koniec zeszłego roku pozwolenie na realizację pierwszego etapu obejmującego budowę osiedla Yacht Park na Nabrzeżu Kutrowym zobacz na mapie Gdyni składającego się z sześciu 5-kondygnacyjnych budynków mieszkalnych z podziemnymi garażami, w których znajdzie się ok 135 apartamentów o łącznej powierzchni około 9,6 tys. mkw.

Marina i mieszkania w tym samym czasie


Oprócz nich powstanie aleja spacerowa z butikami i restauracjami na parterze budynków. Zaletą apartamentów ma być możliwość posiadania mieszkania oraz jachtu w jednym miejscu.

Pozwolenie na budowę potrzebnej do tego mariny, dzięki której swobodnie przy budynkach będzie mogło cumować 120 łódek o maksymalnej długości 14 metrów, właśnie się uprawomocniło. Przedstawiciele Polskiego Holdingu Nieruchomości zapewniają, że budowa budynków mieszkalnych i mariny zostanie zakończona w zbliżonym terminie.

W marinie zmieści się ponad 100 jachtów.
W marinie zmieści się ponad 100 jachtów. wizualizacja: Arch Deco
- Marina to istotny i wręcz niezbędny element inwestycji Yacht Park. Realizacja tego unikatowego projektu mieszkaniowego to dla nas wyzwanie, które ma na celu stworzenie unikatowego miejsca. Ruszyły rezerwacje w ramach I etapu projektu, który już cieszy się ogromnym zainteresowaniem - zaznacza Maciej Jankiewicz, prezes zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.
Jesienią wybór wykonawcy prac

Na razie do 8 września przedstawiciele holdingu czekają na zgłoszenia chętnych wykonawców. Wybór odpowiedzialnego za prace budowlane powinien odbyć się jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że do grudnia ruszy też sama budowa. Zwłaszcza, że teren już w zeszłym roku został poprzez rozbiórkę budynków po Dalmorze przygotowany pod inwestycję.

graf. Trojmiasto.pl
Czytaj też: Wyburzanie budynków na byłym Dalmorze rozpoczęte

Przypomnijmy też, że w grudniu zeszłego roku został rozstrzygnięty ogłoszony przez PHN konkurs na opracowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej biurowca oraz terenu zieleni miejskiej u zbiegu ulic Waszyngtona i Hryniewickiego zobacz na mapie Gdyni. Wygrała go pracownia S.A.M.I. Architekci Mariusz Lewandowski i Wspólnicy z Warszawy.

Część biurowa ma być realizowana w drugim etapie, który rozpocznie się jednak nie wcześniej niż po 2018 roku.

Zobacz jak w zeszłym roku wyburzano budynki Dalmoru

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (233)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.