Fakty i opinie

stat

Gdynia: kumulacja wyprzedaży podwórkowych

Po sukcesie akcji zorganizowanej przez mieszkańców śródmieścia, kolejne podwórka przyłączają się da akcji wyprzedaży. Dochody przeznaczą na upiększanie swojej okolicy.Magdalena Jacoń zachęca do odwiedzenia swojego podwórka - zakupowe okazje trafią się na pewno.
Magdalena Jacoń zachęca do odwiedzenia swojego podwórka - zakupowe okazje trafią się na pewno. fot. Wojtek Jakubowski/KFP
Pierwsza gdyńska wyprzedaż podwórkowa okazała się hitem. Jej organizatorka, Magdalena Jacoń szybko znalazła więc naśladowców. W najbliższą sobotę na czterech gdyńskich podwórkach będzie można nie tylko kupić książki, ubrania czy fotel bujany, ale spróbować również domowych wypieków.

Pchli targ będzie trwał w godz. 13-17 przy ul. Świętojańskiej 13 zobacz na mapie Gdyni (wejście przez bramę poniżej księgarni Świat Książki). W sprzedaży m.in.: stare monety i medale wojenne, książki, porcelana i meble.

- W tle będzie muzyka ze starych płyt, a na stołach ciasta domowej roboty. Sąsiadka zrobi sernik, my przygotujemy jabłecznik - mówi Mariusz Jagłowski, który współorganizuje wyprzedaż na swoim podwórku. - Na codzień kontakty z sąsiadami ograniczają się do "dzień dobry" i "do widzenia". Nawet jeśli nie sprzedamy zbyt wiele, przynajmniej się lepiej poznamy - podkreśla.

Wyprzedaże mają bowiem także przynieść wymierny zysk, który przeznaczony zostanie na upiększanie podwórek - zakup kwietników czy pomalowanie zaniedbanych ścian.

Podobne akcje odbędą się też przy ul. Świętojańskiej 62 zobacz na mapie Gdyni (wejście przez bramę niedaleko sklepu Diverse) oraz przy Placu Grunwaldzkim 16 zobacz na mapie Gdyni (wejście przez bramę od ul. Armii Krajowej), gdzie o godz. 16
odbędzie się również pokaz mody dziecięcej, do którego koleżanki z podwórka przygotowują się z zapałem od kilku tygodni. Dziewczynki w wieku 5-12 lat są jednocześnie modelkami i projektantkami, wystąpią w zaprojektowanych przez siebie strojach.

W godz. 15-18 przy ul. Witomińskiej 10 zobacz na mapie Gdyni (naprzeciwko Domu Aktora) będzie można natomiast kupić m.in. fotel bujany i mnóstwo zabawek.

- Cieszę się, że kolejni gdynianie do nas dołączają. To świetna, wspólna zabawa, która pozwala się poznać i wspólnie zmienić okolicę naszych domów - mówi Magdalena Jacoń.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (65)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
13.10.2017 wprowadzono zmiany w regulaminie.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.