Fakty i opinie

Gdynia: na 252 nie koniec

W poniedziałek autobus linii 252 po raz pierwszy wyjechał na ulice Gdyni.
W poniedziałek autobus linii 252 po raz pierwszy wyjechał na ulice Gdyni. fot. Mariusz Kurzyk/trojmiasto.pl

Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni uruchomił kolejną linię autobusową kursującą wąskimi osiedlowymi uliczkami. Pierwsze midibusy z numerem 252 wyjechały w poniedziałek 14 kwietnia.- Wszystko co robimy bierze się z badań marketingowych - zapewnia Marcin Gromadzki, rzecznik prasowy gdyńskiego ZKM. - Uruchomienie linii 252 to efekt realizacji postulatów zgłaszanych przez mieszkańców w ramach badań preferencji i zachowań komunikacyjnych. Już od kilku lat gdynianie, pytani o wskazanie najbardziej dla nich potrzebnego połączenia wskazywali na uruchomienie linii obsługujących małe osiedla, położone peryferyjnie w stosunku do głównych ciągów komunikacyjnych, niedostępne dla standardowej wielkości autobusów.

Linia 252 jest czwartym (po 102, 153 i 204) połączeniem adresowanym głównie do starszych mieszkańców, którzy dotychczas mieli ograniczony dostęp do komunikacji miejskiej, bo wieloma z ulic nie jeździły dotąd żadne autobusy. ZKM nie liczy na przychody. Wie, że do kursów trzeba będzie dokładać, ale miasto jest przygotowane na taką ewentualność. 

- Taki autobus był nam bardzo potrzebny - mówi jedna ze starszych mieszkanek Małego Kacka. - Teraz będziemy mogli podjechać do miasta, szpitala, albo nawet na bulwar.

Linia 252 ma m.in. obsługiwać rejon ul. Łęczyckiej, zapewnić dojazd do Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej oraz połączyć Osiedle Moniuszki z przychodnią na Wzgórzu św. Maksymiliana i Szpitalem w Redłowie. Midibusy zabierające ok. 60 osób kursować będą od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem świąt) w godz. 7.30-17.30, z częstotliwością co 60-75 minut.

Gdyński ZKM planuje kolejne udogodnienia dla mieszkańców.

- Niedługo uruchomiona zostanie niedzielna linia 203 - dodaje Marcin Gromadzki. - Obsługiwać będzie parafię na Działkach Leśnych. Jej kursy zostaną dopasowane do godzin mszy św. Natomiast po otwarciu Trasy Kwiatkowskiego ruszy nowa linia ekspresowa X z Kaczych Buków na Oksywie Dolne.

Trasa linii 252 prowadzi z pętli przy ul. Norwida, ul. Norwida, Tetmajera, Moniuszki, Ejsmonda, Prusa, al. Piłsudskiego, Legionów, Kopernika, Cylkowskiego, Powstania Wielkopolskiego, Powstania Śląskiego, Powstania Wielkopolskiego, Powstania Styczniowego, Wielkopolską, Łowicką, Bielską, Sandomierską, Piotrkowską, Łowicką, Wieluńską i Łęczycką do przystanku "Mały Kack Łęczycka".

W drodze powrotnej autobusy linii 252 kursują przez ul. Olkuską, Sandomierską, Wieluńską, Łowicką, Wielkopolską, Powstania Styczniowego, Powstania Wielkopolskiego, Cylkowskiego, Kopernika, Legionów, al. Piłsudskiego, Prusa, Ejsmonda, Moniuszki, Tetmajera i Norwida.

Opinie (71)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.