Fakty i opinie

Internauci radzą, gdzie w Trójmieście warto kupić mieszkanie

Dla nabywców nowych mieszkań oprócz ceny najważniejsza jest dostępność do komunikacji miejskiej, a także zieleń, infrastruktura na osiedlu i bliskość do centrum miasta.
Dla nabywców nowych mieszkań oprócz ceny najważniejsza jest dostępność do komunikacji miejskiej, a także zieleń, infrastruktura na osiedlu i bliskość do centrum miasta. mat. prasowe

Trójmiasto to dla wielu osób wymarzone miejsce do życia. Jak grzyby po deszczu wyrastają tu nowe inwestycje mieszkaniowe. Sprawdziliśmy, jakie miejsca polecają na zakup mieszkania internauci z Trójmiasta."Jakie są najlepsze dzielnice w Gdańsku, Gdyni w stosunku ceny do miejsca? W której dzielnicy kupowalibyście mieszkanie?" - takie pytanie znaleźliśmy na jednej z popularnych stron internetowych. Zaskoczyła nas liczba fachowych odpowiedzi i doskonałego rozeznania tematu rynku nieruchomości wśród osób udzielających odpowiedzi na to pytanie.

Priorytetem dostęp do komunikacji miejskiejJednym z powtarzających się wątków w odpowiedziach była lokalizacja inwestycji wzdłuż linii SKM, PKM lub głównych ciągów komunikacyjnych. Wśród wielu propozycji powtarzały się takie dzielnice jak Zaspa, Przymorze czy Wrzeszcz, z których wszędzie jest blisko i gdzie jest dobrze rozwinięta infrastruktura. Plusem dla niektórych internautów jest bliskość biurowców powstających u zbiegu al. Grunwaldzkiej i ul. Kołobrzeskiej, zwłaszcza przy zakupie mieszkania na wynajem. Jako dzielnica z potencjałem wskazywana jest Letnica. Jest tu stadion, powstaje aquapark, oceanarium oraz osiedle na kilka tysięcy osób.

Chylońska110 to dobra inwestycja dla osób, które poszukują mieszkania blisko centrum, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą oraz dostępnością do transportu publicznego i indywidualnego.
Chylońska110 to dobra inwestycja dla osób, które poszukują mieszkania blisko centrum, z dobrze rozwiniętą infrastrukturą oraz dostępnością do transportu publicznego i indywidualnego. mat. prasowe

Chylonia na szczycie listy w GdyniNie inaczej było z radami dotyczącymi atrakcyjności dzielnic Gdyni. Tutaj również, jako najbardziej atrakcyjne wskazywane są dzielnice umiejscowione wzdłuż linii SKM. Według internautów najlepszy stosunek ceny do lokalizacji występuje na Grabówku. Inną propozycją wskazaną przez internautów są Karwiny. Zaletą jest bliskość nowej stacji PKM i dość łatwy wyjazd w kierunku Obwodnicy Trójmiasta.

Najbardziej atrakcyjna według internautów jest jednak Chylonia. Skąd takie postrzeganie dzielnicy u zbiegu Morskiej i obwodnicy?

Po pierwsze trwa tam rewitalizacja. Wyremontowano już stację SKM. Powstają ścieżki rowerowe, nowe place zabaw i miejsca do rekreacji, co w połączeniu z nowymi inwestycjami tchnęło w Chylonię drugie życie. Największym terenem rekreacyjnym jest park Kiloński, w którym wyznaczono alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, trzy boiska i place zabaw.

Po drugie, z dzielnicą sąsiadują lasy Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Komfortowe wnętrza to jeden z atutów nowych inwestycji mieszkaniowych. Na zdjęciu lobby w Chylońskiej110.
Komfortowe wnętrza to jeden z atutów nowych inwestycji mieszkaniowych. Na zdjęciu lobby w Chylońskiej110. mat. prasowe
Po trzecie, do największych zalet mieszkania na Chyloni należą dobrze rozwinięta infrastruktura usługowa i bliskość Śródmieścia. W Chyloni znajdują się cztery przedszkola, dwie szkoły podstawowe, liceum ogólnokształcące oraz zespoły szkół policealnych. Do tego piekarnie, drogerie, banki czy sklep ze zdrową żywnością, a także markety budowlane. Dzięki bliskości Śródmieścia atutem jest też komunikacja z centrum. Po Chyloni jeżdżą autobusy i trolejbusy. Z przystanku Chylonia-Centrum do dworca głównego można dojechać w 14 minut. W dzielnicy są dwie stacje kolejowe: Gdynia-Chylonia i Gdynia-Leszczynki. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej z Gdyni-Chyloni do Gdyni Głównej docierają w 9 minut.

Internauci podkreślają, że najbardziej atrakcyjną częścią Chyloni do zamieszkania jest ul. Chylońska, a właśnie przy tej ulicy trwa budowa osiedla Chylońska110. Powierzchnia tej nowej inwestycji ciągnie się w pierzei ul. Chylońskiej między Netto a stacją benzynową, zaledwie kilka minut od wymienionych wyżej przystanków SKM i ZKM.

Pracujesz w centrum? Do nowego domu dostaniesz się w 10 minut kolejką SKM.

Korzystasz z auta? Do obwodnicy dojedziesz stąd w zaledwie 5 min.

A gdy zechcesz odpocząć od zgiełku miasta, z Chylońskiej110 na Hel dotrzesz w godzinę pociągiem (w dodatku omijając ewentualne korki).

Internet to główne źródło informacji o powstających inwestycjach.
Internet to główne źródło informacji o powstających inwestycjach. mat. prasowe

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (244) 5 zablokowanych

 • Nieruchomości w centrum czy blisko centrum są per saldo tańsze niż te na peryferiach biorąc pod uwagę wszystkie ponoszone koszty życia przez kolejne 30 lat.

  • 71 24

 • Gdynia Redłowo

  W tym momencie jedną z najlepszych lokalizacji kupna mieszkania w Trójmieście jest Gdynia Redłowo. Główna arteria komunikacyjna blisko, stacja PKMki na lotnisko również.

  • 30 29

 • MZ dużo lepsze niż Chylońska.

  Jedynie dojazd do i z obwodnicy w pewnych godzinach utrudniony.
  Tyle że mieszkając w Redłowie raczej będziemy jeździć (o ile) stroną niezakorkowaną - rano do obwodnicy, po południu do domu.

  Ceny wyższe niż Chylońska - bliżej centrum i nie ma "renomy" Chylonii.

  • 10 0

 • reklama

  czyli cały artykul jest po to by wkleić reklame chylońskiej 110 bo jako zainteresowana kupnem mieszkania gdańszczanka nie dowiedzialam sie niczego z tego bełkotu reklamowego.

  • 198 5

 • Szkoda, że ceny są z kosmosu :) 30 lat kredyt i juz jestes na swoim.

  • 10 2

 • Na razie nigdzie

  Cena np. 8 tysięcy za metr kwadratowy mieszkania zbudowanego z płyt betonowych i kartongipsowych ścian wewnętrznych, jest za wysoka do naszych zarobków. Świadczą o tym marże deweloperów np. notowanych na GPW, które wynoszą po około 30%, podczas gdy na zachodzie 5% to dobry wynik. A jeśli ktoś dodatkowo zamierza się zadłużyć np. na 400 tysięcy żeby kupić „apartament” 50 metrów, to gratuluje. Bo to trzeba jeszcze wykończyć. To wszystko powoduje, że miasto przestaje być atrakcyjne do życia. Berlin czy Barcelona zauważyły problem i tamtejsze władze kombinują jak obniżyć cenę mieszkań, zawyżoną przez turystów.

  • 129 6

 • Bardzo dobra lokalizacja.

  Rzut beretem do centrum, 2 przystanki autobusowe, stacja SKM, szybki wylot na obwodnicę, sklepów więcej niż w centrum, autobusy nocne, łatwy wylot na półwysep, male trójmiasto... super dla kolarzy.. kupując na Chylińskiej inwestujesz mieszkanie jak w centrum miasta tylko o połowę taniej. . I co ważne nowe budownictwo, teren zamknięty i monitorowany można się poczuć po prostu fajnie. .. dodatkowo plac dworców będzie nowy, trasa kaszubska na półwysep nowa z pominięciem korków... czego chcieć więcej ;) mieszkania te zyskają na wartości 2 krotnie w przeciągu kilku lat ...

  • 5 88

 • Bzdura

  Redłowo się korkuje i nie ma tyle atutów co chylonia. Jedyne co bliżej do Sopotu w którym to nie ma nic ciekawego.

  • 7 17

 • Mieszkania sprzedają się dobrze

  Ja kupowałem dziurę w ziemi. Ceny mieszkań będą nadal rosły. Na placu kaszubskim kosztuje 12000 za metr. To już wolę chłonie. Jest tu wszystko a nawet i więcej niż w centrum. Z resztą wole jeździć nad może w kierunku rewy mechelinek itd. Niż Gdańsk Sopot

  • 12 22

 • Internauci... chyba deweloper radzi.

  • 79 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.