Fakty i opinie

stat

Jak wypożyczyć rower Mevo za pomocą karty zbliżeniowej?

Rower Mevo można wypożyczyć na trzy sposoby - za pomocą aplikacji, karty zbliżeniowej i kontaktu z biurem obsługi klienta. Smartfonem jest najprościej, ale warto też wiedzieć, jak zrobić to za pomocą karty zbliżeniowej.Mevo czasowo wznawia możliwość dokonywania płatnościCzy wypożyczyłeś kiedyś rower za pomocą karty zbliżeniowej?

nie, nie korzystam z roweru Mevo 60%
nie, nie połączyłem karty z kontem 25%
raczej nie, kartę dołączyłem, ale rower wypożyczam za pomocą telefonu 8%
tak, to o wiele łatwiejsze niż skan telefonem 7%
zakończona Łącznie głosów: 1145
Kartę zbliżeniową raczej posiada każdy z nas i nie musi być to karta do banku z funkcją PayPass. Czytnik w rowerze Mevo wykorzystuje technologię RFID (radio-frequency identification), z której korzystają następujące karty: legitymacja studencka, karta mieszkańca, karta miejska czy karty do banku (nie wszystkie).

Najprostszym ze sposobów połączenia karty zbliżeniowej z kontem użytkownika jest przepisanie jej numeru UID (numeryczny identyfikator użytkownika) do zakładki w koncie użytkownika Mevo - "Karta zbliżeniowa". Zarówno w karcie mieszkańca, jak i karcie miejskiej, numer UID jest ciągiem cyfr widocznym na karcie. W ten sam sposób możemy przypisać kartę do konta za pomocą aplikacji mobilnej.

Żeby przypisać numer UID karty, powinniśmy zalogować się do konta użytkownika i kliknąć zakładkę "Karta zbliżeniowa".
Żeby przypisać numer UID karty, powinniśmy zalogować się do konta użytkownika i kliknąć zakładkę "Karta zbliżeniowa". Zrzut ekranu
Jeśli do konta użytkownika chcemy przypisać kartę, na której niewidoczny jest numer UID, musimy ją zeskanować za pomocą czytnika RFID umieszczonego z tyłu w rowerze Mevo.

9,7 mln zł trafiło na konto operatora Mevo


Połączenie karty za pomocą czytnika RFID w rowerze  • aby połączyć kartę z kontem klienta poprzez czytnik przy rowerze, użytkownik powinien mieć na koncie trwające wypożyczenie roweru,

  • klient powinien przyłożyć swoją kartę do czytnika znajdującego się nad tylnym błotnikiem wypożyczonego roweru,

  • po kilku chwilach karta zostanie dołączona do konta, a my będziemy mogli wypożyczać rower za pomocą skanu karty poprzez czytnik RFID.


Nie mam telefonu, ale mam kartę

Kiedy uda nam się już połączyć kartę zbliżeniową z kontem użytkownika, będziemy mogli wypożyczyć jednoślad bez użycia telefonu komórkowego. Wystarczy podejść do roweru Mevo, położyć kartę na czytniku, który znajduje się nad tylnym błotnikiem i zaczekać kilka sekund. Zwolnienie blokady oznacza, że rower został wypożyczony. Co ważne, funkcję postój możemy uruchomić tylko za pośrednictwem kontaktu z biurem obsługi klienta. Rower oddajemy tak, jak zawsze - zaciągając blokadę.