• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jest decyzja ws. Jaśkowej Doliny. Zmiany jeszcze przed majówką

Maciej Korolczuk
23 kwietnia 2023, godz. 15:00 
Opinie (128)
Od soboty, 29 kwietnia, na Jaśkowej Dolinie zacznie obowiązywać ruch wahadłowy, ale tylko dla autobusów i samochodów ciężarowych. Osobówki w obu kierunkach pojadą Migowską (w dzień), a w nocy będą mogły korzystać z Jaśkowej Doliny, ale również z uwzględnieniem ruchu wahadłowego. Od soboty, 29 kwietnia, na Jaśkowej Dolinie zacznie obowiązywać ruch wahadłowy, ale tylko dla autobusów i samochodów ciężarowych. Osobówki w obu kierunkach pojadą Migowską (w dzień), a w nocy będą mogły korzystać z Jaśkowej Doliny, ale również z uwzględnieniem ruchu wahadłowego.

W porozumieniu z mieszkańcami ul. MigowskiejMapka, której jezdnia przed miesiącem zapadła się, miasto wybrało wariant objazdu Jaśkowej DolinyMapka. W sobotę, 29 kwietnia, na wysokości budowanego zbiornika retencyjnego zostanie wprowadzony ruch wahadłowy, jednak wyłącznie dla ciężarówek i autobusów komunikacji miejskiej. Samochody osobowe w obu kierunkach pojadą ul. Migowską (w dzień) i wahadłowo Jaśkową Doliną (w nocy).Czy proponowane rozwiązanie jest optymalne?

Dokładnie miesiąc temu - 21 marca 2023 r. - zapadła się jezdnia na ul. Migowskiej. Osiedlowa ulica miała stać się na kilka miesięcy objazdem zwężonej Jaśkowej Doliny, gdzie powstaje zbiornik retencyjny. Miała, ale nie wytrzymała natężenia ruchu - głównie samochodów ciężarowych i autobusów komunikacji miejskiej.

Samochody wróciły na Jaśkową Dolinę, a urzędnicy - wspólnie ze spółką Gdańskie Wody, bo to jej infrastruktura uległa awarii - rozpoczęli analizę i rozmowy z mieszkańcami Migowskiej, jak rozwiązać problem objazdu.Ci ostatni już od pierwszego dnia obowiązywania objazdu sygnalizowali w magistracie, że ich ulica nie jest przystosowana do obsługi tak dużego ruchu. Zauważyli też drgania budynków, obawiali się spękań i kolejnych awarii, które w przypadku starszych budynków, mogłyby doprowadzić do katastrofy budowlanej.

Ulica Migowska zapadła się trzeciego dnia obowiązywania objazdu. Urzędnicy uznali, że ciężkie pojazdy już na nią nie wrócą. Ulica Migowska zapadła się trzeciego dnia obowiązywania objazdu. Urzędnicy uznali, że ciężkie pojazdy już na nią nie wrócą.

Zmiany od soboty, 29 kwietniaMiasto uwagi mieszkańców wzięło na poważnie. Analiza sytuacji trwała cztery tygodnie. Odbyło się też kilka spotkań z mieszkańcami i to w porozumieniu z nimi wybrano rozwiązanie, które wejdzie w życie w sobotę, 29 kwietnia.

- Tego dnia zostanie zmieniona organizacja ruchu polegająca na wprowadzeniu ruchu dwukierunkowego na ul. Migowskiej. Na wysokości budowanego zbiornika obowiązywał będzie ruch wahadłowy wyłącznie dla autobusów. Kierowcy aut osobowych będą poruszali się w dwóch kierunkach po ul. Migowskiej. Projekt tymczasowej organizacji ruchu przewiduje również wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na chodnikach po obu stronach jezdni. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do końca lipca - wylicza Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.


Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać do końca lipca. Nowa organizacja ruchu ma obowiązywać do końca lipca.

Będzie też remont MigowskiejZgodnie z postulatami mieszkańców, ruch aut będzie monitorowany przez przedstawicieli policji i Straży Miejskiej oraz inwestora. Dodatkowo w godzinach 22-6 na Jaśkowej Dolinie będzie odbywał się ruch aut osobowych na wahadle, sterowany sygnalizacją.

- To rozwiązanie pozwoli uspokoić ruch w nocy na ul. Migowskiej, co było jednym z postulatów mieszkańców - dodaje Agata Lewandowska, Miejski Inżynier Ruchu.
W przyszłości modernizacji doczeka się też sama ul. Migowska. DRMG poinformowała, że właśnie przygotowuje ogłoszenie przetargu na opracowanie projektu modernizacji tej ulicy.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (128)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane