• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Jeździł autem po parku Steffensów

ewel
24 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Sprawa wycinki w parku Steffensów umorzona

Samochód osobowy jak gdyby nigdy nic przemierzał we wtorkowy poranek alejkę w parku Steffensów. Świadkiem sytuacji był nasz czytelnik, który nagrał zdarzenie. Policja informuje, że zabezpieczyła nagranie i podjęła działania w celu namierzenia niesfornego kierowcy.Parki i skwery w TrójmieścieZdarzyło ci się kiedyś wjechać samochodem w niedozwolone miejsce?

Park SteffensówMapka nie ma ostatnio szczęścia. W połowie marca nielegalnie wycięto tam blisko stuletnie drzewa, co zostało zgłoszone do prokuratury. We wtorek natomiast jeden z kierowców postanowił tam sobie urządzić przejażdżkę aleją, po której samochody jeździć nie mogą.

- Rajd kierowcy po parku Steffensów o godz. 8 rano w Gdańsku. Począwszy od Centrum Sportu AkademickiegoMapka, aż niemal do końca parku przy ul. KolejowejMapka. Kierowca, jadąc alejkami ze sporą prędkością, omijał przechodniów, mimo że miał wiele okazji, by z parku bezpiecznie wyjechać - poinformował nas Czytelnik w Raporcie z Trójmiasta.
08:46 23 MARCA 21

Auto jeździło po Parku Steffensa (35 opinii)

Rajd kierowcy po Parku Steffensa o 8 rano w Gdańsku. Począwszy od Centrum Sportu, aż do niemal końca parku przy ul. Kolejowej. Kierowca jadąc ze sporą prędkością alejkami omijał przechodniów, mimo, że miał wiele okazji, by z parku bezpiecznie wjechać . Rejestracja GSL 18275
Rajd kierowcy po Parku Steffensa o 8 rano w Gdańsku. Począwszy od Centrum Sportu, aż do niemal końca parku przy ul. Kolejowej. Kierowca jadąc ze sporą prędkością alejkami omijał przechodniów, mimo, że miał wiele okazji, by z parku bezpiecznie wjechać . Rejestracja GSL 18275


Sprawą zainteresowała się już Komenda Miejska Policji w Gdańsku. Zajmują się nią policjanci z Wydziału ds. Przestępstw i Wykroczeń w Ruchu Drogowym, którzy dokładnie przeanalizują nagranie.

Policja ustala okoliczności i kierowcę- Materiał filmowy został już przez nas zabezpieczony. Na sytuacji przedstawionej na filmie, po wstępnej ocenie, mamy do czynienia z wykroczeniem polegającym na jeździe wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych pojazdem silnikowym - mówi nadkom. Magdalena Ciska, oficer prasowy KMP w Gdańsku. - Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 250 zł. Jeżeli okaże się, że kierowca, wjeżdżając na chodnik, nie zastosował się też do znaku B1, tj. "zakaz ruchu w obu kierunkach", grozi mu grzywna od 20-500 zł oraz 5 punktów karnych. Natomiast gdy w miejscu, w którym zaczął jazdę, nie zastosował się do znaku C-16 "droga dla pieszych", grozi mu za to 100 zł i 1 punkt karny - informuje.
Czytaj też: Park Steffensów trafi do rejestru zabytków

W połowie marca policja pojawiła się w parku Steffensów na wezwanie dotyczące nielegalnej wycinki drzew. Teraz bada sprawę samochodu jeżdżącego po tamtejszych alejkach. W połowie marca policja pojawiła się w parku Steffensów na wezwanie dotyczące nielegalnej wycinki drzew. Teraz bada sprawę samochodu jeżdżącego po tamtejszych alejkach.
Policja dodaje, że na podstawie filmu naszego Czytelnika zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające w związku z wykroczeniem w ruchu drogowym popełnionym przez kierowcę samochodu osobowego.

- Celem tych czynności będzie m.in. ustalenie dokładnych okoliczności zdarzenia, dokładna kwalifikacja prawna całego zdarzenia, a także ustalenie sprawcy tych wykroczeń i skierowanie przeciwko niemu wniosku o ukaranie do sądu - wskazuje nadkom. Ciska.
Quiz Parki w Trójmieście Średni wynik 56%

Parki w Trójmieście

Rozpocznij quiz
ewel

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (95)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane