Fakty i opinie

Już wkrótce trzecia edycja plebiscytu Skrzydła Trójmiasta

Najnowszy artukuł na ten temat Uskrzydliliście najlepsze pomysły Trójmiasta
Głosowanie w naszym plebiscycie, które rusza w poniedziałek 22 października, będzie miało swój finał podczas uroczystej III Gali Nagród Niezależnych, która odbędzie się 16 listopada w Operze Bałtyckiej.
Głosowanie w naszym plebiscycie, które rusza w poniedziałek 22 października, będzie miało swój finał podczas uroczystej III Gali Nagród Niezależnych, która odbędzie się 16 listopada w Operze Bałtyckiej. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Już po raz trzeci nasi czytelnicy będą mogli wskazać wydarzenia, instytucje i idee, które miały największy pozytywny wpływ na życie w Trójmieście. Po internetowym głosowaniu nagrodzimy je Skrzydłami Trójmiasta, które wręczymy podczas uroczystej gali w Operze Bałtyckiej.Podczas poprzedniej edycji plebiscytu Skrzydła Trójmiasta, która odbyła się w 2010 r., internauci oddali 134 tys. głosów. Na zdjęciu laureaci II edycji Skrzydeł Trójmiasta podczas gali, która odbyła się w Hotelu Sheraton w Sopocie.
Podczas poprzedniej edycji plebiscytu Skrzydła Trójmiasta, która odbyła się w 2010 r., internauci oddali 134 tys. głosów. Na zdjęciu laureaci II edycji Skrzydeł Trójmiasta podczas gali, która odbyła się w Hotelu Sheraton w Sopocie. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl
Codzienne życie nie zawsze pozwala nam dojrzeć, jak zmienia się miasto w którym żyjemy. Zabiegani, zapracowani, zaangażowani w osobiste sprawy dostrzegamy tylko część z tego, co dzieje się wokół nas. Często krytycznie nastawieni do otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości z zaskoczeniem słuchamy głosów z zewnątrz, które mówią: "Trójmiasto się rozwija", "w Trójmieście tyle się dzieje".

Dlatego, gdy w 2008 roku, w ramach obchodów 10-lecia powstania Portalu Trojmiasto.pl, startowaliśmy z internetowym plebiscytem Skrzydła Trójmiasta, mieliśmy jeden cel: zwrócić waszą uwagę na inicjatywy i przedsięwzięcia, które pozytywnie wpłynęły na życie wszystkich mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu.

Cztery lata później przyświeca nam taka sama motywacja. Tym bardziej, że zarówno pierwsza, jak i druga edycja naszego plebiscytu zakończyły się sukcesem. W każdej z nich oddano odpowiednio 80 i 134 tys. głosów.

Plebiscyt organizujemy co dwa lata, bo w takim okresie łatwiej jest dostrzec zachodzące zmiany. Dzięki temu, rozpoczęte budowy mogą się zakończyć, idee okrzepnąć, obejrzane wydarzenia kulturalne nabrać kontekstu. Dwuletni cykl przyznawania nagród pozwala nam zyskać perspektywę pozwalającą docenić także starsze przedsięwzięcia, które zyskały "drugą młodość".

Dziś ogłaszamy start kolejnej, trzeciej już edycji plebiscytu. W sześciu kategoriach nominowaliśmy 33 przedsięwzięcia, wydarzenia i instytucje, które naszym zdaniem zasługują na wyróżnienie. Nie było łatwo je wybrać.

- Podczas tej edycji Skrzydeł Trójmiasta mieliśmy spore trudności w zaproponowaniu nowych kategorii i nominacji. Zgodnie z zasadą plebiscytu nominowanym można być tylko raz. Przypomnę, że np. większość ważnych wydarzeń trójmiejskich, jak festiwale Open'er czy Feta były już nominowane w poprzednich latach. Dlatego po wielu spotkaniach i konsultacjach zaproponowaliśmy nowe kategorie i nowych nominowanych. Liczę, że zostaną one pozytywnie przyjęte przez głosujących - mówi Michał Kaczorowski, redaktor naczelny Portalu Trojmiasto.pl.

Swoje głosy będziecie mogli oddawać na nominacje w sześciu kategoriach:

- Metamorfoza Trójmiasta
- Aktywność Trójmiasta
- Zielona Fala Trójmiasta
- Aura Biznesu Trójmiasta
- Poruszenie Trójmiasta
- Sukces Trójmiasta


Będziecie w nich oceniać miejsca, które przeszły pozytywną przemianę; inicjatywy, które motywują mieszkańców Trójmiasta do aktywnego spędzania wolnego czasu; przedsięwzięcia, które mają szansę poprawić komunikację w Trójmieście; inwestycje i instytucje, które wspierają życie gospodarcze Trójmiasta; widowiska i imprezy, które swoim rozmachem ściągnęły do Trójmiasta tłumy oraz inwestycje, które są dla mieszkańców Trójmiasta powodem do dumy i kreują nowoczesny wizerunek naszej metropolii.

- Podczas tegorocznej edycji plebiscytu postanowiliśmy stopniowo odsłaniać nominacje w poszczególnych kategoriach - mówi Agnieszka Bomba, wiceprezes Portalu Trojmiasto.pl. - Nominowanych w kategorii Metamorfoza Trójmiasta ujawnimy w najbliższy poniedziałek w południe, a następne każdego kolejnego dnia o tej samej porze. Już dzisiaj zachęcam do śledzenia strony www.skrzydlatrojmiasta.pl i głosowania.

Wyróżnienie Skrzydłami Trójmiasta otrzymały do tej pory: pierwsza edycja plebiscytu - Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Heineken Open'er Festival, awans Lechii i Arki do ekstraklasy, Pomorski odcinek Autostrady A1, Gdynia na planszy Monopoly, Letnie tramwaje na Półwysep Helski oraz jako osobowość Trójmiasta - Leszek Możdżer, druga edycja plebiscytu - Kampus Uniwersytetu Gdańskiego, Centrum Hewelianum na Grodzisku, Weekend za pół ceny, Reserved, Festiwal Rytmu i Ognia FROG oraz jako autor wyczynu Trójmiasta - Marek Kamiński.

Opinie (18) ponad 10 zablokowanych

 • AURA TROJMIASTA :)) i pewnie ZUS i URZAD SKARBOWY WYGRA :)) Tam to sa uskrzydleni na maxa !!!

  Metamorfoza trojmiasta ::: zdjecie logo amber gold ! Aktywnosc trojmiasta :::: Katarzyna P. ma torebke podobno za kilka tysiecy :) Poruszenie trojmiasta ::: wielki Bąk:) podobno Michał !! ,,, Zielona fala trojmiasta ::: pelno psich kup !.

  • 40 5

 • Myślę, że faworyt do zgarnięcia 4 skrzydeł Trójmiasta w następujących kategoriach jest jeden

  Aktywność Trójmiasta, Aura Biznesu Trójmiasta, Poruszenie Trójmiasta, Sukces Trójmiasta.

  Oczywiście Amber Gold i Marcin P. :)

  • 37 3

 • Pomysł dobry, ale czy na pewno mamy tyle rzeczy godnych wyróznienia?

  krytycznie oceniam codzienność Trójmiasta, być może dlatego, że trochę mieszkałem w innych miastach i mam punkt odniesienia. Nie to, że u nas nic się nie dzieje, ale wiem, że mogłoby się dziac więcej, gdyby tylko naszym władzom bardziej się chciało. Ale nie, oni żyją swoimi wojenkami, a największą ich wadą jest to, że za nic nie umieja przyznac się do błędu (Szczurek - infoboks, Budyń - Lenin na stoczni i ECS, Karnol - tępienie knajp dla ludzi, a nie dla warszawki)

  • 22 1

 • (1)

  - Metamorfoza Trójmiasta - Stocznia Gdańska w Stocznię Lenina
  - Aktywność Trójmiasta - premier w trampkach
  - Zielona Fala Trójmiasta - Wyspa Spichrzów
  - Aura Biznesu Trójmiasta - Amber Gold
  - Poruszenie Trójmiasta - ECS
  - Sukces Trójmiasta - niezmiennie Budyń

  • 54 6

  • - sukces gdańskich linii lotniczych OLT

   • 5 2

 • nominuję

  OLT za najdłuższe skrzydła!

  • 21 2

 • Aura Biznesu Trójmiasta - AMBER GOLD ;)

  Aura Biznesu Trójmiasta - AMBER GOLD :)

  • 10 3

 • Proponuję skrzydła dla pana Adamowicza

  Może odleci i już da Gdańskowi od siebie odpocząć.

  • 22 3

 • Skrzydła Trójmiasta

  linie lotnicze OLT

  • 20 3

 • Nie za bardzo rozumiem co się kryje pod hasłem "poruszenie Trójmiasta" (1)

  i czy to hasło jest poprawne i ma jakiś sens w języku polskim. Wydaje mi się , że jedyne co może poruszyć Trójmiasto to jakaś tragedia np. trzęsienie ziemi od którego uchowaj nas Boże. Sam fakt , że spoleczeństwo powoli przesiada się z kulejącej SKM-ki na rowery nie można przecież nazwać "poruszeniem Trójmiasta". A może proteścik w sprawie ACTA był tym poruszeniem , które zmusiło rząd do zasłonięcia "twarzy"?

  • 4 5

  • ja to rozumiem jako "coś" co poruszyło całe Trójmiasto

   czyli Amber Gold, strasząca Wyspa Spichrzów i wciąż niedokończona Słowackiego

   • 0 0

 • Czy mozna glosowac na osobe, ktora zostala aresztowana?

  Bo nie chcialbym zmarnowac glosu.

  • 13 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.