Fakty i opinie

Kiedy i jak zlecane są testy na COVID-19?

Pacjent, jeśli jest samodzielny, udaje się do szpitala własnym środkiem transportu.
Pacjent, jeśli jest samodzielny, udaje się do szpitala własnym środkiem transportu. fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl

Kaszel, katar, podwyższona temperatura, złe samopoczucie - w czasie pandemii nawet objawy przeziębienia budzą w nas strach. Wiele osób wciąż nie wie, jak się zachować, kiedy źle się czuje i w jakiej sytuacji lekarz powinien skierować ich na badania w kierunku koronawirusa. Podpowiadamy, gdzie i kiedy powinien zgłosić się pacjent, którego objawy wskazują na COVID-19 lub są wątpliwe i co dzieje się z chorym, który otrzyma pozytywny wynik testu.Czy miałe(a)ś przeprowadzony test na obecność koronawirusa?

tak, zlecony przez sanepid/lekarza POZ 10%
tak, prywatnie 8%
nie 75%
nie, choć miałe(a)m charakterystyczne objawy 7%
zakończona Łącznie głosów: 1750
Jak pomocy powinien szukać pacjent, który jest samodzielny lub niesamodzielny oraz gdy ma objawy charakterystyczne dla COVID-19, takie jak: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku lub gdy nie wystąpią wszystkie te objawy jednocześnie, ale ma infekcję.

W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na infekcję powinniśmy w pierwszej kolejności skontaktować się z przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej. W czasie pandemii koronawirusa teleporady udzielane przez lekarzy i pielęgniarki stały się jednym z głównych sposobów pomocy pacjentom.

Jak wyglądają zasady zlecania testów na koronawirusa? Ministerstwo Zdrowia określa, jak wygląda powstępowanie z pacjentem w konkretnych przypadkach po konsultacji lekarskiej i w szpitalu.

Czytaj też: Przeziębienie, grypa, COVID-19. Kiedy po teleporadę, a kiedy na wizytę do lekarza?

W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na infekcję powinniśmy w pierwszej kolejności skontaktować się z przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
W przypadku wystąpienia objawów wskazujących na infekcję powinniśmy w pierwszej kolejności skontaktować się z przychodnią Podstawowej Opieki Zdrowotnej. mat. MZ

Kiedy pacjent jest samodzielny i ma objawy COVID-19Samodzielny pacjent, który ma cztery objawy charakterystyczne dla COVID-19: gorączka powyżej 38 stopni, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku, kontaktuje się z przychodnią POZ, aby ustalić termin porady osobistej lub teleporady. W przypadku dzieci do 2 r.ż. porada ma zawsze formę osobistą.

Zlecenie testu po teleporadzie jest możliwe, tylko jeśli są stwierdzone cztery charakterystyczne objawy. Wtedy lekarz podstawowej opieki zleca test oraz przekazuje pacjentowi informację o mobilnych punktach pobrań tzw. drive thru, w których można wykonać badanie (lekarz informuje pacjenta o konieczności unikania transportu publicznego).

Lekarz POZ zgłasza do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2. Jeśli umożliwia to stan pacjenta, wtedy samodzielnie, samochodem, udaje się on do punktu drive thru, by wykonać badanie.

Jeśli pacjent uda się do punktu drive thru, musi zabrać ze sobą dokument ze zdjęciem i podać nr PESEL. Na miejscu nie wysiada z auta.

Pobrana próbka trafia do analizy do laboratorium COVID. Informacja o wyniku testu zostaje wprowadzona do systemu. Jest ona widoczna dla lekarza POZ w gabinet.gov.pl, dla pacjenta w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w systemie EWP dostępnym dla Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Jeśli wynik jest pozytywny, lekarz rodzinny informuje pacjenta o wyniku i o konieczności udania się do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego. Lekarz POZ przekazuje też informację do szpitala z oddziałem zakaźnym o skierowaniu pacjenta z potwierdzonym COVID-19. W szpitalu podejmowane są możliwe trzy decyzje:
 • o przyjęciu do szpitala,
 • o rozpoczęciu izolacji w izolatorium (w izolatoriach mają przebywać m.in. osoby, które nie mogą odbyć kwarantanny w domu, aby nie narażać na zakażenie koronawirusem najbliższych),
 • o rozpoczęciu izolacji domowej.

Lekarz szpitala wprowadza informację o izolacji domowej do systemu gabinet.gov.pl (taka usługa jest dostępna od 1 października 2020 r.), natomiast o hospitalizacji lub skierowaniu do izolatorium - do rejestru COVID-19. Jeśli nie ma możliwości wpisania danych do gabinet.gov.pl, informację przekazuje się do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, która wprowadza ją do systemu EWP.

Zlecenie badania w kierunku SARS-CoV-2 przez POZ - pacjent samodzielny spełniający kryteria: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku.
Zlecenie badania w kierunku SARS-CoV-2 przez POZ - pacjent samodzielny spełniający kryteria: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku. mat. MZ

Kiedy pacjent ma objawy, ale nie może samodzielnie udać się na testNieco inaczej wygląda zlecenie badania w kierunku SARS-CoV-2 przez lekarza POZ u pacjenta niesamodzielnego, który ma charakterystyczne objawy.

Gdy pacjent samodzielnie nie może udać się do drive thru, lekarz POZ kontaktuje się telefonicznie z Wojewódzką Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną (WSSE) i przekazuje informacje o konieczności wykonania testu. WSSE wystawia zlecenie testu i wysyła do pacjenta karetkę "wymazówkę".

Później lekarz POZ zgłasza do Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej (PSSE) pacjenta z podejrzeniem zakażenia SARS-COV-2.

Lekarskie wizyty domowe w Trójmieście


Informacja o wyniku testu jest widoczna dla pacjenta w Internetowym Koncie Pacjenta oraz w systemie dostępnym dla Wojewódzkich i Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje lekarza POZ o wyniku badania. Lekarz rodzinny informuje pacjenta o wyniku dodatnim i o konieczności udania się do oddziału zakaźnego/obserwacyjno-zakaźnego. Tam zapada decyzja o:
 • przyjęciu do szpitala,
 • rozpoczęciu izolacji w izolatorium,
 • rozpoczęciu izolacji domowej.


Czytaj też: Ile razy powtarza się testy na koronawirusa i od czego to zależy?

Zlecenie badania w kierunku SARS-CoV-2 przez POZ - pacjent niesamodzielny spełniający kryteria: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku.
Zlecenie badania w kierunku SARS-CoV-2 przez POZ - pacjent niesamodzielny spełniający kryteria: gorączka, duszność, kaszel, utrata węchu lub smaku. mat. MZ

Zlecenie testu dla pacjenta samodzielnego, który nie ma pełnych objawówGdy do lekarza POZ zgłosi się pacjent samodzielny z objawami infekcji, ale lekarz nie stwierdzi objawów kwalifikujących do skierowania na badanie w kierunku SARS-COV-2, wtedy umawia następną teleporadę w ciągu trzech-pięciu dni od pierwszej wizyty.

Jeśli podczas drugiej teleporady lekarz POZ nie stwierdzi objawów spełniających kryteria skierowania na badanie w kierunku SARS-CoV-2, może umówić wizytę osobistą w POZ.

Jeśli lekarz POZ stwierdzi objawy kwalifikujące do zlecenia badania w kierunku SARS-COV-2, zleca test tak jak w przypadku pacjenta samodzielnego z objawami [opis powyżej - dop. red.]. Jeśli stwierdzi objawy podczas wizyty osobistej, po zbadaniu pacjenta, lekarz może (jeśli uzna to za konieczne) zlecić wykonanie badania w kierunku SARS-CoV-2.

Czytaj też: Zasiłek za izolację nie na śmieciówkach

Co dzieje się, gdy pacjent dowie się w domu, że ma pozytywny wynik testu?O wyniku dodatnim pacjenta informuje lekarz POZ i kieruje go do oddziału zakaźnego lub obserwacyjno-zakaźnego.

Pacjent, jeśli jest samodzielny, udaje się do szpitala własnym środkiem transportu (w maseczce, unikając kontaktu z innymi osobami). Pacjent udaje się do wyznaczonego przez szpital punktu triage (np. namiotu, wydzielonej izby przyjęć), gdzie przekazuje informacje o wyniku badania w kierunku SARS-COV-2.

Personel medyczny szpitala kieruje pacjenta do odseparowanego miejsca, w którym czeka na badanie lekarskie. Lekarz decyduje o: przyjęciu pacjenta do oddziału, przekazaniu do innego szpitala lub skierowaniu na izolację. W przypadku skierowania na izolację lekarz decyduje o formie izolacji (izolacja domowa lub w izolatorium).

Koronawirus w Trójmieście: wszystkie informacjePacjent, jeśli jest samodzielny, udaje się do szpitala własnym środkiem transportu.
Pacjent, jeśli jest samodzielny, udaje się do szpitala własnym środkiem transportu. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Jeśli pacjent zostanie skierowany do izolatorium, pozostaje pod opieką lekarzaPacjent, który został skierowany do odbycia izolacji domowej, pozostaje pod opieką lekarza POZ. Lekarz POZ dzwoni wówczas do pacjenta w 8-10 dobie, aby uzyskać informacje o stanie jego zdrowia. Pacjent, u którego nie wystąpiły objawy, zostaje automatycznie zwolniony z izolacji po 10 dniach od wykonania testu. Gdy u pacjenta wystąpiły objawy, które w ocenie lekarza kwalifikują go do wydłużenia czasu izolacji, lekarz POZ określa dzień zakończenia izolacji lub termin ponownej teleporady.

Gdyby wystąpiły objawy wskazujące na zagrożenie zdrowia lub życia, należy wezwać zespół ratownictwa medycznego i koniecznie poinformować dyspozytora medycznego o tym, że chory przebywa w izolacji domowej.

Opinie (143) ponad 10 zablokowanych

 • Najważniejsze to nie dać się przetestować ! (18)

  • 92 75

  • (3)

   Tak wyglądają odważni bojownicy o wolność od maseczek. Strach przed testem normalnie ich paraliżuje.

   • 33 29

   • Nie przed testem strach (2)

    Tylko przed bezprawnym zamknięciem w areszcie domowym.

    • 33 13

    • Jaki znów areszt? I jaki bezprawny? Coś się tobie pomyliło.

     • 11 28

    • No tak, co tam jakaśtam ustawa, która na to pozwala.

     • 6 7

  • A że tam przy okazji się 10 osób zarazi od ciebie (3)

   to kij z tym...

   • 20 19

   • on liczy na mieszkanie po zmarłych (1)

    • 9 14

    • Gdyby nie ten covid to babcia nigdy by nie umarła, co zrobisz...

     • 20 4

   • Od ciebie

    głupotą...

    • 3 2

  • Tym bardziej, że nie ma testów na covid (6)

   są tylko testy wykrywające wirusa. Ile czasu jeszcze musi trwać ten cyrk, żeby ludzie chociaż nauczyli się odróżniać koronawirusa od covid?
   Bo ze wszystkich mediów atakuje nas codziennie wesoły, niczym nieskrępowany bullshit.

   • 30 12

   • test wykrywa (bardzo precyzyjnie) wirusa SARS-COV2, który jest przyczyną choroby nazwanej COVID 19 (5)

    • 16 30

    • a jaka jest skuteczność takiego testu - z 60% czy mniej (4)

     testy powinny być dobrowolne dla bezobjawowych a dla objawowych to może być test ale bez dźgania patykiem w nos....objawowi albo przechorują w domu lub jak w grupie ryzyka to w szpitalu ...

     • 17 3

     • (2)

      Skuteczność jest pewnie koło 100% ;)
      Nim się napisze trzeba wiedzieć cokolwiek o tym o czym się pisze.

      • 7 26

      • Producent informuje oficjalnie, że 50% (1)

       • 10 3

       • Klamstwo,producent inforumje o 90 proc skutecznosci,temu sie robi 2 .. po co klamiesz?

        • 3 7

     • Zarówno czułość, jak i swoistość, jest na poziomie 90-95% (w zależności od producenta).

      • 9 8

  • że ludzie na to się godzą tzn dźganie patykiem głębkoko w nos ..... jak niewolnicy (1)

   ....zwykła grypa niebezpieczna dla mniej niż 2% populacji a gospodarka zdewastowana ...
   cała panika tylko po to żeby przykryć plajte na rynku nieruchomości /bańka/

   • 23 13

   • To nie jest grypa, poczytaj coś więcej poza go*nianymi portalami i fejsbukiem.

    • 3 1

  • odważny jesteś, jak york moich sąsiadów. No bohater po prostu!

   • 2 0

 • (8)

  Ciekawe jaka jest szara strefa zachorowań? Ktoś pracuje na śmieciówce i jak nie pracuje, to nie ma pieniędzy. Jak nie ma pieniędzy to nie je. Są w Polsce ludzie, którzy żyją z dnia na dzień, a nawet "reperują" budżet chwilówkami. I co? Tacy ludzie przyznają się do bólu głowy i utraty węchu i smaku?

  • 121 3

  • Ale ma długi ...

   I banki przejmują jego majątek-proste ...

   • 3 6

  • (5)

   Bywają głupcy, ale często to się kończy na cmentarzu.

   • 6 13

   • W 100% (4)

    Kończy się na cmentarzu :)

    • 10 6

    • (3)

     Owszem, ale głupcy tam trafiają szybciej.

     • 3 6

     • niekoniecznie,mozesz byc geniuszem ale na pewne zdarzenia nie masz zadnego wplywu np.glupiec pod wplywem moze cie rozjechac autem.

      • 12 0

     • (1)

      Kto pierwszy ten lepszy :)

      • 4 1

      • Wygrywa ten który umrze najbogatszy

       • 4 0

  • mimo dobrej sytuacji finansowej nie do końca byłem szczery wobec lekarza z teleporady. zrobiłem tak ponieważ nie miałbym z kim zostawić psa. dzieki temu uniknełem psu niepotrzebnego stresu, mimo to na zwolnieniu lekarskim przebywam i zachowuje dystans społeczny

   • 13 3

 • (6)

  Nie dam sobie zrobic testu nawet jakby mi zapłacili

  • 82 61

  • (2)

   Ot odwaga

   • 11 14

   • (1)

    Nie, rozwaga

    • 20 5

    • To pewnie jeden z tych co czarną taśmą zaklejają "check engine" i wszystko cacy.

     • 11 10

  • A nie zastanawia Was, skąd kiedyś ludzie wiedzieli (1)

   że jest epidemia Czarnej Śmierci czy Hiszpanki skoro nie robili testów? :)

   • 7 1

   • Tak wiem

    to było widać gołym okiem a ludzie umierali masowo na ulicach to była pandemia. Hiszpanka pandemia poszczepienna zresztą...

    • 7 2

  • sam za niego zapłacisz

   • 0 0

 • Nie! (7)

  Testy są największym zagrożeniem, nie wirus!! Na tym właśnie opiera się ten cały cyrk. Bez operacji na liczbach nie byłoby tego zniewolenia i zastraszania.

  • 81 62

  • (2)

   Jasne, pytanie kto ci takie bajki wciska.

   • 10 14

   • Narodolscy ze wsparciem Rosjan (1)

    • 7 9

    • :)

     Troche sie to wyklucza :)

     • 1 1

  • (2)

   Dokładnie, nie dajmy się zastraszyć i nie pozwólmy się zaszczepić, ludzie zaczynają widzieć jakie zagrożenie płynie z sieci 5G a o tej wielkiej bujdzie że ziemia jest okrągła już nie wspomnę, można zobaczyć filmy w internecie że z kosmosu wcale nie widać krzywizny ziemi, jeszcze im wszystkim udowodnimy!

   • 13 11

   • Tak - robiąc testy szczepią od razu 5G. Normalnie psychiatryk

    • 9 8

   • Wracaj do kredek covidziarski trollu.

    • 7 3

  • Weź wytłumacz te swoją teorie

   • 0 2

 • (1)

  Puk puk, kto tam ? Koronawirus dzień dobry. Dowidzenia :)

  • 38 13

  • Te wszystkie obostrzenia to fikcja, wieczorem w Sopocie pełno ludzi na Monciaku większość dyskotek normalnie otwarta, ale oczywiscie wszyscy udają że jest cacy i nikt o tym nie pisze.

   • 12 2

 • (2)

  A to nie wystarczy ból głowy ?

  • 55 7

  • Mnie też boli głowa od tych komunikatów, porannego budzenia megafonem przez policję oraz od podduszania się w masce, podczas zewnętrznych aktywności.

   • 9 4

  • Owszem

   Tym równiejszym.... Bo ludzie są równi...i równiejsi

   • 0 0

 • Dramat . (4)

  Próbuje się teraz wmówić że testuje się tylko objawowych! A rzeczywistość wygląda inaczej ... zwłaszcza do szpitala jak się idzie z bólem głowy czy zwichnięta ręką trzeba wypisać formularz zgłaszam się z podejrzeniem zakażenia sars cov2 ... czy to normalne ? A później test , i wynik pozytywny . Zastrzeżenia ? No Panie przecież napisał Pan ankietę że podejrzany jesteś i masz pozytywny wynik wrażliwego testy pcr. Który jest wysoce wrażliwy.

  Zauważyłem, że wszystkie media na dostosowują swoje artykuł gdy opinia publiczna wytyka błędy tak jak w tym wypadku zaczęto stosować technikę. My tylko testujemy z objawami - tak zaczęli śpiewać ministrowie zdrowia ....

  • 48 27

  • Bajki opowiadasz. Ankieta a test to są inne rzeczy.

   • 11 8

  • Czemu bajki ??
   Skoro nic mi nie jest, zgłaszam się z bólem palca do szpitala to gdzie tu covid ?
   Owszem ankieta w której deklarujesz że nie byłeś za granicą itd owszem ale nie nagłówek " z podejrzeniem covid19" nie róbmy sobie jaj !

   To tak jakby każdy kierowca który odjeżdża z butelką wódki w bagażniku po zakupach był potencjalnym alkoholikiem na gazie za kierownicą ...

   • 15 4

  • to co napisałeś

   to po prostu kłamstwo.

   • 8 9

  • Bzdury

   Ankieta rzeczywiście ma nagłówek który może wprowadzać w błąd, ale służy tylko zebraniu wywiadu i wstępnemu oddzieleniu pacjentów którzy mogą być zarażeni. Nikt nie robi testów ani nie wpisuje do statystyk każdego kto wypełni ankietę.

   • 5 3

 • Jeszcze bym prosił o informację (4)

  co z domownikami, w sytuacji kiedy nie ma się pełnych objawów i czeka się 3-5 dni na kolejną teleporadę? Dość istotna kwestia, biorąc pod uwagę że większość ludzi z kimś mieszka.

  • 76 2

  • budujemy drugą Szwecję gdzie wszyscy mieszkają osobno więc to z tobą jest problem nie z systemem :P

   • 6 5

  • w moim przypadku lekarz wspomniał, że jeśli dalej będę źle się czuł, to mam zarejestrować się do niego ponownie. jak się sam nie zgłosisz to koniec zwolnienia i do pracy :)

   • 7 0

  • Od razu mówić, że ma się wszystkie cztery objawy.

   • 3 3

  • Obudz się

   Tej choroby nie ma w Polsce

   • 3 4

 • (8)

  Testy :))))) żeby wylądować w areszcie dokowym i zostać poddanym społecznemu ostracyzmowi?
  Aspiryna miód czosnek i pod pierzyne na dwa dni i po temacie :D
  Nawet nie macie pojecia jak dane są zafałszowane i ile ludzi unika, nie mówi, kryje się bo się boją nie choroby tylko państwowego zamordyzmu.

  • 87 35

  • (2)

   Kolejny mądry inaczej - kto fałszuje te dane?
   A jak aspiryna i czosnek nie pomoże to ze strachu nie zadzwonisz do lekarza?

   • 13 13

   • pomorze pomorze, wiem bo mówił tak pan w internecie, że on miał już 4 razy i czostek pomógł (1)

    jeśli był pity z miodęm przez słomkę o długości 20cm

    • 6 11

    • Ale jak słomką ma 19,5 to nie pomaga.

     • 5 0

  • hmm (2)

   I myslisz , ze robia wszystkie kraje na naszym globie ? co za sens bylby to , niszczyc sobie gospodarke. Moze i strasza ale jak sami mowia , grype mozna zwalczyc a to jest cos na co nie maja jeszcze srodka, jest bardziej agresywna i rozprzestrzenia sie szybciej. Ludzi "w szachu " nie utrzymaja , to normalne, bo ludzie tak jak ten virus , sa rowniez bardziej agresywni, ale lepiej na zimne dmuchac.

   • 2 11

   • Wszyscy zginęli. (1)

    Ale za to jakie przez chwilę były wielkie dywidendy!

    Wolny rynek nie działa bez kryzysów.
    Teraz właśnie ci słabi mają z niego wypaść.

    • 4 2

    • Ty wpadniesz tak czy siak

     • 1 3

  • Widać za słaby ten zamordyzm na nasze ogłupione społeczeństwo.

   • 0 0

  • Oj..

   A nie światowego?czemu nie pójdziesz dalej.

   • 2 0

 • (16)

  Covid jest narzedziem w formatowaniu nowego gatunku czlowieka. Globalne operacje przeprowadzane obecnie na naszym globie: jest to kilka operacji ktorych czescia jest geoinzynieria po to aby zmienic ludzi..-transchumanizm syntetyczny.
  Teraformowanie ziemi. Covid i szczepienia to tylko czesc tego procesu. Nasi kontrolerzy chcą ingerowac w nasze geny. Chcą aby ludzkosc byla czyms w rodzaju pasywnych żolnierzy. Jest to robione przez ukryty rząd swiatowy a wiekszosc spoleczenstwa nie jest tego swiadoma. Chodzi o kontrole nad calym spoleczenstwem i nad ludzką biologią.
  1. Inzynieria pogodowaa np huragany, powodzie.
  2. Elektomagnetyzm. Nanotechnologia. ( min prądy birkelanda..)To jest obecnie potezny przemysl. Kto o tym wie?
  3. Planetarna geofizyczna operacja czyli teraformowanie ziemi min pozary w Kalifornii, eksperymenty ze spalaniem. A propo nanotechnologia jest uzywana przy pożarach.
  4. Broń DEF- elektryczna broń kierowana
  5. Neurologia i nadzór-celem jest kontrola systemu nerwowego i mózgu poprzez tę technologię min satelity 5G.
  6. Biologia cyfrowa - czyli transmitowanie podpisów elektromagnetycznych plus związek z jonizowaną atmosferą 5G i covid mają dużo wspólnego.
  Używanie wirusow i manipulacje z DNA tworzy syntetykę. W tym przypadku uzyli szczepu korona wirusa. Istnieje ponad 100 rodzajow korona wirusa. Przy kazdej grypie on wystepuje a takze przy przeziebieniu dlatego badaja nawet tych bez objawow i wychodzi im na testach ze maja korona.
  Korona wirus jest nano cząsteczką ktora moze byc syntetyzowana poprzez DNA..poprzez uzycie wirusa lub bakterii mozemy otrzymac coś co mozna zmieniac. Przyjrzyjcie sie jak powstają patenty...tam droga prowadzi..C.D.N.
  -Elana Freeland

  • 46 66

  • (3)

   To jest niezłe, co wy bierzecie ze w te brednie wierzycie?

   • 10 8

   • ale to prawda, Reptilianie dogadali się z rządami na świecie, że teraz oni będą rządzić

    i dadzą kasę obecnym rządzącym jeśli zrobią z ludzi potrawy dla Reptilianinów. Oni teraz mają przejąć Ziemnie bo ludzie są i tak źli.

    • 12 3

   • (1)

    A Co Wy bierzecie ze wierzycie Co w tv mowia, to jest fenomen:)

    • 11 7

    • Kto ogląda TV?

     • 7 0

  • Jak zwykle podstawy fizyki.

   Sprawdź gdzie w spektrum elektromagnetycznym jest 5g, a gdzie promieniowanie jonizujące :D

   • 5 1

  • Ja cały czas czekam na przelew od Billa Gatesa, ale nie przychodzi ;-) widocznie 5g szwankuje, albo czip rifd mi się przesunął ;-)

   • 8 5

  • coż, o ile najpotężniejsi na świecie chcą kontroli itp, itd. to powinni bardziej megaglobalnie myśleć. W ujęciu kosmosu, ponownie nad ziemią i jej mieszkańcami to jak bycie wójtem we wsi. Nic specjalnego

   • 6 0

  • new world order (4)

   rozpoczeto realizacje w 2020 planowane zakonczenie w 2030 r.
   w tym przedziale czasowym wyznaczono nastepujace cele:
   "ustanowienie jednego rządu światowego
   - bezgotówkowa wspólna waluta światowa
   - bank centralny / zjednoczony bank światowy
   - zjednoczona armia światowa
   - zniesienie suwerenności narodowej
   - anulowanie własności prywatnej
   - zniesienie instytucji rodziny
   - redukcja światowej populacji
   - kontrola wzrostu i gęstości zaludnienia
   - obowiązkowe szczepienia wielokrotne
   - uniwersalny podstawowy dochód
   - anulowanie wynagrodzeń
   - wszczepienie mikroczipa do organizmu człowieka w celu umożliwienia robienia zakupów, płacenia, podróżowania i kontrolowania ruchu osoby
   - wprowadzenie oceny społecznej (jak w Chinach)
   - niezliczone urządzenia elektroniczne zostaną podłączone do systemów 5G
   - rząd przejmie prawo do wychowywania dzieci
   - prywatne szkoły, uniwersytety i inne instytucje akademickie przejdą do Państwa
   - zniesienie prywatnego transportu samochodowego
   - zniesienie wszystkich prywatnych przedsiębiorstw
   - w transporcie lotniczym liczba pasażerów zostanie ograniczona do minimum
   - koncentracja ludzi w strefach specjalnych (przedmieścia)
   - anulowanie systemów nawadniających
   - zniesienie prywatnych przedsiębiorstw w sektorze rolnym, w tym zakaz posiadania zwierząt
   - anulowanie mieszkań prywatnych
   - ograniczenie użytkowania gruntów
   - zakaz wszystkich naturalnych (niesyntetycznych) zabiegów
   - zakaz wszelkich nietradycyjnych metod leczenia (naturopatia)
   - zakaz dla wszystkich rodzajów paliw kopalnych"

   • 6 4

   • Dlaczego 5g, skoro plan jest na 2030?

    Przecież to już będzie przestarzała technologia :)

    • 9 0

   • Ty, wlm, zapomniałeś w tych bredniach dodać

    O eutanazji rasistow :p

    • 4 0

   • Taki plan na cały świat to może udał by im się do 2130 roku. Nie śmieje się. (1)

    Jedyne co mogło by to przyspieszyć to konwencjonalna wojna światowa i anarchia, gdzie ludzie przystali by na takie zniewolenie. Takie eksperymenty oni już robili w ZSRR i nie powiodło się.

    • 1 0

    • Juz przystali na zniewilenie. Zadziwiajace jak szybko

     • 0 2

  • Ok, odpowiem tylko na jedno. (1)

   Koronawirus został odkryty w latach 60. XX wieku. Obecnie znamy jakieś 7 lub 8 rodzajów koronawirusów. Nie setki. Ludzie wylogujcie się z social mediów i poczytajcie publikacje naukowe. Ale gdzie, to was przerasta....

   • 4 0

   • A kto pisze publikacje naukowe?

    ? Dla przykladu .. prof Talar z fundacji budzik ma dyscyplinarne postępowanie przed izba lekarską o leczenie wbrew aktualnej wiedzy medycznej... wyprowadził ze śpiaczki dziesiątki jak nie setki osób ktore aktualna wiedza medyczna i naukowcy uznali za nadających sie na dawcow organow.

    • 1 1

  • czepeczka foliowa nie uwiera za bardzo dzisiaj? ;)

   • 0 2

  • Możliwe, że to wszystko zmierza do kontroli nad ludzkością...

   Ale do tego najlepszym narzędziem jest facebook i youtube, a nie biologia cyfrowa :D

   pobudka

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.