Fakty i opinie

stat

Kolejny fragment ul. Traugutta do przebudowy

Najnowszy artukuł na ten temat

Remont Chłopskiej jeszcze przed wakacjami

Pod koniec roku kierowcy nie będą już musieli zaciskać zębów, jadąc ul. Traugutta w Gdańsku. zobacz na mapie Gdańska Miasto idzie za ciosem i obok robót na sąsiedniej ul. Sobieskiego wyremontuje też zdewastowany odcinek ulicy przy Politechnice Gdańskiej.Na jakie inwestycje drogowe czekasz w Trójmieście?

budowę lub naprawę dróg na osiedlach 22%
realizację lub remonty dróg lokalnych, łączących osiedla 24%
remonty lub budowę nowych, głównych dróg przelotowych 29%
na żadne konkretne, drogowcy powinni skutecznie łatać dziury we wszystkich ulicach 25%
zakończona Łącznie głosów: 347
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska ogłosiła przetarg na przebudowę nawierzchni ul. Traugutta, na odcinku od cerkwi zobacz na mapie Gdańska do wysokości ul. Sobieskiego zobacz na mapie Gdańska. Inwestycja będzie obejmować również wymianę podziemnej sieci wodociągowej.

Droga stanowi świetną alternatywę dla niemal codziennie zakorkowanej rano ul. Do Studzienki zobacz na mapie Gdańska Ponadto to ważna droga dojazdowa m.in. do Politechniki Gdańskiej.

- Uznaliśmy, że trzeba iść za ciosem i obok remontu ul. Sobieskiego, który już trwa od kilku tygodni, wyremontować ul. Traugutta. Podkreślmy, że w zeszłym roku wyremontowaliśmy jej pokaźny fragment. Trzeba teraz to dokończyć - mówi Włodzimierz Bartosiewicz, szef DRMG.
Nowa droga nie tylko zyska płaską jezdnię, ale także zatoki postojowe i równe chodniki. Istniejące progi zwalniające, tzw. podrzutowe, zostaną zastąpione progami wyspowymi - łagodniejszymi, ale także skutecznie ograniczającymi prędkość.

Przypomnijmy, że w minionym roku miasto wyremontowało ok. 600-metrowy fragment ul. Traugutta, od al. Zwycięstwa do cerkwi. Wiosną ruszyły także prace przy przebudowie ul. Sobieskiego, na odcinku od ul. Traugutta do ul. Smoluchowskiego.

Inwestycje drogowe w rejonie Politechniki Gdańskiej.
Inwestycje drogowe w rejonie Politechniki Gdańskiej. graf. Trojmiasto.pl
Miasto nie czeka na projekt Nowej Politechnicznej

Co ważne, Gdańsk nie będzie też czekać na ostateczne plany przebiegu ul. Nowej Politechnicznej, która kolidowała właśnie z ul. Traugutta. Dlaczego?

- Projekt Nowej Politechnicznej jest na etapie konsultacji z mieszkańcami. Niedawno Politechnika Gdańska odmówiła zagospodarowania przez miasto ul. Siedlickiej w ramach tego przedsięwzięcia. Zdecydowaliśmy się więc przebudować ul. Traugutta, bez względu na dalsze losy ul. Nowej Politechnicznej - wyjaśnia Bartosiewicz.
Prace prowadzone na ul. Traugutta mają potrwać do końca listopada. Ich wykonawcę poznamy prawdopodobnie jeszcze w czerwcu. Firmy zainteresowane przebudową mogą składać swoje oferty do 13 czerwca.

O wyborze najkorzystniejszej oferty zdecydują dwa kryteria - w 90 proc. cena, a w 10 proc. okres gwarancji.

Tak jesienią 2015 r. wyglądała przebudowa pierwszego fragmentu ul. Traugutta.

Opinie (82) 2 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.