Fakty i opinie

Kolejny rowerzysta w tunelu pod Martwą Wisłą

Wystarczyły niespełna trzy tygodnie, by po raz kolejny do tunelu pod Martwą Wisłą wjechał rowerzysta, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni apeluje, by stosować się do znaków i pod żadnym pozorem nie pokonywać drogi w tunelu rowerem czy na piechotę.Czy wiedziałe(a)ś, że nie można wjeżdżać do tunelu na rowerze?

nie 12%
nie, ale i tak bym nie wjechał(a) 8%
tak 80%
zakończona Łącznie głosów: 2431
W środę przed południem, 8.07.2020 r., do tunelu pod Martwą Wisłą od strony ronda w Letnicy wjechał mężczyzna na rowerze. Na szczęście nic mu się nie stało, ale był to już kolejny rowerzysta w tym roku, który albo nie zauważył znaku zakazu, albo celowo chciał skrócić sobie drogę.

Zaledwie trzy tygodnie temu pisaliśmy o rowerzyście z Wrocławia, który wykazał się wyjątkową niefrasobliwością, wjeżdżając do tunelu rowerem z kilkuletnim synem w przyczepce. Dzięki szybkiej reakcji pracowników z obsługi tunelu mężczyzna wrócił pod stadion w Letnicy autobusem miejskim.

Potencjalne zagrożenie dla rowerzysty i innych uczestników ruchuDlaczego przemieszczanie się tunelem na rowerze lub pieszo jest skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne wyjaśnia Magdalena Kiljan z Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

- Ciąg powietrza w tunelu - zwłaszcza przy przejeżdżających ciężkich pojazdach, jak ciężarówka czy autobus - wytwarza ciśnienie, które w porównaniu do przestrzeni otwartej jest spotęgowane i może wywrócić rowerzystę wprost pod nadjeżdżający samochód - tłumaczy Magdalena Kiljan.

Wracał z imprezy tunelem pod Martwą Wisłą, trzeba było go eskortowaćRowerzyści w tunelu pod Martwą Wisłą stanowią 12 proc. wszystkich zdarzeń, do jakich dochodzi na trasie między Letnicą a Stogami. 41 proc. to zatrzymany samochód np. z powodu awarii czy braku paliwa, z kolei piesi w tunelu stanowią 7 proc. wszystkich zdarzeń.

Policjanci i urzędnicy podkreślają, że wybieranie się na piechotę do tunelu to bardzo zły pomysł: nie dość, że jest to zachowanie nieodpowiedzialne i niebezpieczne, to na dodatek jest to wykroczenie, za które grozi mandat.

Opinie (336) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.