• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Kolosy przyznane, ale nie we wszystkich kategoriach

Borys Kossakowski, bra
12 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 
aktualizacja: godz. 17:50 (13 marca 2016)

Na czym polega fenomen "Kolosów"?


W Gdynia Arena zobacz na mapie Gdańska kończą się Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy. Właśnie poznaliśmy zdobywców Kolosów za rok 2015. Nagrody nie zostały przyznane we wszystkich kategoriach.Aktualizacja, godz. 17:50

Nagrodzeni i wyróżnieni podczas Kolosów za 2015 r.:

Super Kolos
kpt. Wojciech Jacobson
za całokształt osiągnięć żeglarskich, w szczególności zaś za: udział w pierwszym polskim pokonaniu arktycznego Przejścia Północno-Zachodniego, pierwsze polskie opłynięcie jachtem Ameryki Północnej, docieranie pod żaglami do miejsc rzadko odwiedzanych oraz kilka dziesięcioleci bezinteresownej pomocy polskim żeglarzom i podróżnikom.

Eksploracja jaskiń
Kolosa nie przyznano

Wyróżnienia
Członkowie Wielkopolskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego za eksplorację na tzw. Trzecim Dnie jaskini Bańdzioch Kominiarski w Tatrach, w uznaniu konsekwencji w zmaganiach z trudnym problemem, dzięki czemu odkryto ok. 600 m nowych korytarzy.
Wyprawa Centralna Komisji Taternictwa Jaskiniowego Polskiego Związku Alpinizmu, kierowana przez Andrzeja Ciszewskiego za wyeksplorowanie prawie 11 km korytarzy w jaskiniach chińskich prowincji Hubei i Chongqing.

Alpinizm
Kolos
Marcin Rutkowski, Wojciech Ryczer i Rafał Zając za wytyczenie w stylu alpejskim trudnej drogi "Hard Camping" w zachodnim Syczuanie

Wyróżnienia
Marcin Tomaszewski i Marek Raganowicz za wytyczenie zimą nowej drogi "Katharsis" na północnej ścianie Trollveggen w Norwegii

Maciej Bedrejczuk, Maciej Janczar, Tomasz Klimczak i Marcin Wernik za eksplorację doliny Tagas w Karakorum

Żeglarstwo
Kolos
Piotr Kuźniar i załoga jachtu "Selma Expeditions" za rejs na wody Antarktydy połączony ze zdobyciem wierzchołka wulkanu Erebus.

Wyróżnienie
Mariusz Koper i załoga jachtu "Katharsis II" za perfekcyjne przygotowanie i realizację towarzyskiego rejsu po wodach Antarktydy.

Podróże
Kolosa nie przyznano

Wyróżnienia
Kamila Kielar za niesamowitą, rowerowo-narciarską zimową eksplorację północnych terytoriów Kanady i USA
Tomasz Owsiany za odważną, opartą na znajomości lokalnego języka, próbę poznania sekretów codziennego życia mieszkańców archipelagu Filipin
Witold Palak i Dorota Wójcikowska za niestrudzoną kontynuację eksploracji subkontynentu indyjskiego, która doprowadziła ich do poznania północno-wschodnich rubieży Indii

Wyczyn roku
Kolos
Dawid Andres i Hubert Kisiński za wyprawę rowerami po Amazonce

Wyróżnienia
Bartosz Malinowski i Joanna Lipowczan za przejście Wielkiego Szlaku Himalajskiego
Marcin Gienieczko za trawers Ameryki Południowej od Pacyfiku do Atlantyku

Nagroda im. Andrzeja Zawady
Michał Woroch i Maciej Kamiński na wyprawę Wheelchairtrip_South America 2016, czyli podróż z Ziemi Ognistej aż do Kanału Panamskiego

Nagroda dziennikarzy
Tomasz Owsiany za 8-miesięczną podróż przez Filipiny i udowodnienie, że o wartości wyprawy nie musi decydować wyczyn, ale może również niesamowita chęć poznania i zrozumienia kawałka świata oraz przekazania tego zrozumienia innym.

Nagrody publiczności
Najlepsza prezentacja
Kamila Kielar

Najlepsza prezentacja fotoplastykonu w PPN-T
Władysław Labuda

Najlepsze zdjęcie wystawy FotoGlob
Cezary Wyszyński za zdjęcie "Kto tam"
Lepsze niż telewizja

- To jest lepsze niż telewizja - mówią uczestnicy "Kolosów". - W telewizorze w kółko to samo, polityczne kłótnie. Nie da się tego oglądać. Pozwala spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy, niż ta, którą prezentują media czy podręczniki od geografii.
Poziom relacji na "Kolosach" bywa różny. Jedne przygotowane profesjonalnie - świetne ujęcia, dynamiczny montaż, animacje pokazujące trasy przejazdu. Inne raczej amatorskie: zdjęcia robione "małpą", narracja sztywna, jak na apelu w szkole średniej.

Z dziećmi w Himalaje. Wywiad z Sebastianem Domżalskim

A jednak - każda prezentacja jest osobista, własna i unikalna. Media telewizyjne i internetowe już takich treści nie dostarczają - zamiast tego dają kontent sformatowany na target. A człowiek potrzebuje żywego kontaktu z prawdziwym człowiekiem, który mu opowie: co widział, co przeżył, kogo spotkał.

Hala Gdynia Arena podczas "Kolosów". Hala Gdynia Arena podczas "Kolosów".
Jak przy ognisku

Republika Demokratyczna Konga, w samym środku afrykańskiego interioru. Na środku wioski - palenisko. Wieczorem wokół ogniska siada cała wioska (wraz z nimi Dominik Szmajda, podróżnik znany przede wszystkim z wypraw rowerowych). A przy ognisku - tańce, śpiewy, opowieści.

Gdynia Arena w Polsce. Wprawdzie nie wokół paleniska, a przed ekranem, ale jednak - zasiada "cała wioska". Nie ma tańców i śpiewów (będą wieczorem), ale są opowieści. Opowieści z całego świata. A człowiek opowieści potrzebuje, człowiek się opowieściami żywi.

Co więcej - nic tak nie podkręca emocji, jak zbiorowe przeżywanie. Mało kto spędziłby pół godziny na przeglądaniu (jednego) podróżniczego bloga w internecie. Znudziłby się po kwadransie. Na "Kolosach" cztery tysiące towarzyszy podróży przeżywa wspólnie każdą przygodę, wysiadując długie godziny w jednym miejscu.

Camperami przez Amerykę Południową. Camperami przez Amerykę Południową.
Inspiracja

Na Kolosach:

- Teraz podróżować może każdy, podróże są na wyciągnięcie ręki - mówi jedna z uczestniczek spotkań, gdynianka mieszkająca we Francji, która przyjechała specjalnie na "Kolosy". - Każdy ma paszport w ręce. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że ktoś rodzi się w Gdyni i mieszka w niej do końca życia.

I faktycznie - wielu uczestników zgodnie twierdzi, że przyjeżdżają do Gdyni po inspiracje. A inspiracji nie brakuje, bo tylko pierwszego dnia można było "zaliczyć" podróż dookoła świata (w 1,5 roku), podróż camperem po Ameryce Południowej (z trójką dzieci), trekking po indyjskich Himalajach (z dwójką dzieci), trekking po Nepalu (bez dzieci), przejście przez dżunglę Republiki Demokratycznej Konga, wizytę na biegunie zimna w Jakucji oraz pieszą wędrówkę z północnego krańca Europy do Polski (5 miesięcy).

Na plażach Argentyny. Na plażach Argentyny.
Co dalej?

Program Kolosów

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Alpinistów i Żeglarzy potrwają do niedzieli wieczora. W programie - spotkania z podróżnikami (duża sala Gdynia Arena), autorami książek (sala seminaryjna Gdynia Arena), autorami zdjęć (Fotoglob, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny), wręczenie nagród Kolosów (Gdynia Arena, godz. 16), spotkanie z uczestnikami wyprawy zimowej na Nanga Parbat (po ceremonii).

W ramach imprezy w Gdynia Arena można też zakupić książki i magazyny o tematyce podróżniczej oraz sprzęt turystyczny - często ze sporą zniżką. Uwaga - uzbrójcie się w cierpliwość, bo przed wejściem na imprezę często trzeba poczekać w kolejce. I jeszcze jedno - do Gdynia Arena nie można wnosić własnych napojów (nawet w plastikowych opakowaniach).

Wydarzenia

Ogólnopolskie Spotkania Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów - Kolosy (62 opinie)

(62 opinie)
spotkanie, zlot, pokaz

Miejsca

Opinie (142)

 • (5)

  Bo ludzie dosyć mają tych telewizyjnych ogłupiaczy, coraz więcej osób włącza myślenie zamiast propagandy na wizji rodem z prlu. I tak trzymać !!!

  • 139 6

  • w tym roku też takie kolosalne kolejki ?
   Poszedł bym ale za długo się tam stoi :/
   Rok temu stałem ponad 2h i nie wszedłem.

   • 6 3

  • niestety, poziom tv jest duzo niższy niz w prl

   • 16 4

  • 'zamiast tego dają kontent sformatowany na target' (1)

   ogłupiających artykułów, których autor nie potrafi użyć polskich słów też mam dość. żałosne.
   rozumiem, że 'puszczają materiał filmowy przeznaczony dla konkretnej grupy docelowej' nie brzmi wystarczająco hipstersko i cool?

   • 23 2

   • Poznaj Borysa

    • 5 2

  • KOD

   W przyszłym roku jak upadnie KOD, będzie jeszcze ciaśniej.

   • 4 2

 • bylem tam w 2017 roku (2)

  Bardzo mu się podobało

  • 50 24

  • to wpadnij też 1 2016 roku (1)

   skoro wcześniej ci się podobało

   • 10 0

   • raczej... wpadnij też w 2016 skoro później Ci się podobało

    ;)

    • 0 0

 • Jestem od samego początku kolosów (26)

  Od początków kolosów przychodzę co roku ,ale w tym i ubiegłym roku mi sie odechciewa . Przyczyną jest brak miejsc i traktowanie uczestników , mam biegać po całej hali szukać miejsca i bić sie o nie , natomiast jak przyjdę rano i wyjdę na chwile do sklepu by cos zjeść Pan ochroniarz , robi wyjazd na koniec kolejki i czekam z godzinę na wejście .

  Pare lat temu była normalna atmosfera , było gdzie usiąść , a teraz przyjdę i bede barierki podpierać czy tez wcale nie zostanę wpuszczony poniewaz miejsc nie ma

  Proponuje zając sie tą sprawą , większa hala , karnety ktore pozwolą rowniez na rozwój , a 4 tysięce miejsc w cenie 15 zł by sie rowniez rozeszły szybciutko i nie było by zamętu oraz warunków niezblizonych do ludzkich

  • 138 25

  • I tu masz najlepsza odpowiedz na pytanie postawione w tytule...

   ..."Na czym polega fenomen kolosów?"

   • 15 6

  • Ale jak to sobie wyobrażasz? (11)

   Impreza trwa od samego rana do późnych godzin wieczornych, mało kto spędza tam po 12 godzin bez przerwy, tym samym sporo miejsc w hali byłoby po prostu pusta. Chyba nie o to chodzi w tej imprezie. Sprzedawanie biletów na poszczególne bloki też a wykonalne, bo trzeba by po każdym bloku w 15 minut opróżnić halę do pusta i wpuścić ludzi na nowo. Jedynym słusznym rozwiązaniem, byłoby przeniesienie kolosów na lato, gdzie ludzie mogliby usiąść wygodnie na trawie przed halą i oglądać prezentacje na telebimie, takim jak ten postawiony w tym roku. Poza tym co zmienią bilety? Zmieni się tylko to że będziesz narzekać nie na brak miejsca, a na brak biletów, bo większość osób która odwiedza halę jest faktycznie zainteresowana tym tematem, a nie pojawia się tam z przypadku.

   • 24 14

   • (4)

    Wystarczyło by dawać głupie pieczątki na wejściu które kosztuje 15zł.
    Trzeba sprawić aby szli tam ci co chcą.

    • 12 9

    • (3)

     Chyba nie rozumiesz, to nadal nie rozwiązuję problemu pustych miejsc. Zgodzę się że w szczytowym momencie, w hali byłby komplet, ale rano, wieczorem i w porze obiadowej byłaby może zajęta połowa miejsc, a nie o to chodzi w tej imprezie. Poza tym co z osobami które chcą iść na 1 występ np. znajomego? Prawo do zakupu biletu mają jak każdy inny, 10-15 zł to żadna bariera finansowa, kupią bilet, przyjdą na 1 prezentację, a ich krzesełko będzie "zablokowane" przez cały dzień. Już pomijam fakt że jak by weszły bilety, to znikają np. miejsca leżące na podłodze przed ekranem, czyli już minus 100 osób przynajmniej. Mówisz też żeby sprawić tak aby szli tam Ci co chcą, uważam że nikt nie stoi w kolejce często ponad godzinę, bo nie chce tam iść. Przemyśl to.

     • 16 11

     • (2)

      Bilety nie muszą być numerowane. Powstrzyma to wycieczki szkolne, gdzie uczniowie nie są zainteresowani prezentacjami, (a nauczyciele zaczęli by uczyć młodzież, bo poziom wiedzy uczniów jest tragiczny). A hala jest zapełniona od rana, więc pustek raczej by nie było. W hali byliby pasjonaci podróży, a nie g*wniarze, którzy robią sztuczny tłum

      • 13 12

      • Kolosy są dla ludzi...

       jak chcesz zrobić prywatną imprezę dla swojej świty to nie za publiczne pieniądze. Idąc dalej, może wprowadzimy osobne wejście dla mieszkańców Gdyni, w końcu to z pieniędzy z ich podatków ta impreza się odbywa.

       • 9 6

      • Trafna uwaga

       Najbardziej te szkoły zapamiętałem w czasach jak Kolosy były jeszcze w "Kinie".

       • 1 1

   • filozofia "nie da sie" (3)

    UG, hala olivia, ergo, albo nawet - jak wspomniałeś - przenieść na lato. Da się - tylko trzeba podjąć jakiekolwiek decyzje i zacząć działać. Organizator woli, żeby ludzie postali sobie w kolejce i zmarnowali swój czas ale za to halę ma wypełnioną po brzegi - jak najmniejszy koszt - jak największy zysk. Niby impreza darmowa ale z tego co dadzą sponsorzy troszkę kaski musi zostać. Co za hipokryzja.

    • 5 10

    • (1)

     ALe UG, hala olivia i Ergo nie sa w Gdyni

     • 5 2

     • A musi być?

      władze Gdyni nie organizują Kolosów a jedynie dają najlepsze warunki czyli dofinansowywanie do tej imprezy. Pierwsze Kolosy odbyły się w Krakowianie i to tam do tej pory mieści się biuro organizatora do Krakowa tez przesyła się swoje zgłoszenia jak chce się opowiedzieć o swojej wyprawie. Myślę, że jak tylko władze innego miasta wyszły z lepszą propozycją patronatu to Kolosy zostały by bez problemu przeniesione.

      • 1 0

    • Przenieść na lato

     Kolejny ekspert się znalazł. Przenieść na lato można, tylko skąd w lecie weźmiesz prelegentów mądralo? To nie koncert "Lata z radiem". Kolejki były tylko przez cztery godziny w sobotnie popołudnie. Przenieść do dwa razy większej hali, by w piątek i niedzielę była w połowie pełna, to nonsens. A kto zapłaci za wynajem tak dużej hali, chyba nie ta połowa? Po 15 zł za karnet to by wystarczyło na podpaski :)

     • 1 0

   • (1)

    Dlatego od kilku lat zamiast czekać w długiej kolejce na Kolosy wolimy z mężem pojechać do Wejherowa na klimatyczną Wanogę. Przynajmniej po zakupieniu biletu mamy gwarancję, że wejdziemy...

    • 2 0

    • Kryptoreklama

     Fajna impreza w tym Wejherowie, tylko dlaczego pół sali mają puste?

     • 0 0

  • Zapraszamy do Gdanska :) (7)

   Hala Ergo pomiesci wszystkich chetnych, taka prawda i nie ma sie co obrazac Panie Szczurek.

   • 31 24

   • Czego minusujecie kolegę "Ja"? (5)

    15000 - ERGO ARENA
    4334 - GDYNIA ARENA
    Widzicie różnicę?

    • 21 10

    • (3)

     KOLOSY

     To impreza Gdyńskiego magistratu, dlatego jest w Gdyni.
     sam jestem za przeniesieniem imprezy na lato i zrobić ją na stadionie miejskim w Gdyni.

     Wy macie swój jarmark Dominika.

     • 1 3

     • Gdyńskie władze sa patronem a nie organizatorem (2)

      Pierwsze Kolosy odbyły się w Krakowianie i to tam do tej pory mieści się biuro organizatora do Krakowa tez przesyła się swoje zgłoszenia jak chce się opowiedzieć o swojej wyprawie. Myślę, że jak tylko władze innego miasta wyszły z lepszą propozycją patronatu to Kolosy zostały by bez problemu przeniesione.

      • 3 0

      • (1)

       Za Kolosy faktycznie odpowiada MART. Tylko że ludzie nie przychodzą na wręczenie naród (Kolosów), o czym świadczy wczorajsza frekwencja, tylko na to by zobaczyć prezentacje. Większość osób nazwę Kolosów kojarzy z Ogólnopolskimi Spotkaniami Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów. A tu organizatorów jest dwóch. A w zasadzie jeden - Miasto Gdynia. Poza bowiem przyjmowaniem zgłoszeń i ułożeniem programu MART nie odpowiada za nic. De facto MART to trzy osoby, które w życiu nie byłyby w stanie zorganizować tej imprezy. Poza tym w Polsce nie ma drugiego miasta poza Gdynią, które jest skłonne wydać kilkaset tysięcy złotych na tego typu wydarzenie.
       Nawiasem mówiąc spotkania podróżników od zawsze odbywały się w Gdyni, a jedynie wręczanie nagród - Kolosów - obywało się przez trzy lata w niewielkim, kilkudziesięcioosobowym, zamkniętym gronie w Wieliczce i Krakowie. Zresztą spotkania podróżników w Gdynia są starsze o rok od Kolosów...

       • 2 0

       • Ktoś próbuje celowo wprowadzić ludzi w błąd i poróżnić organizatorów

        Z tymi spotkaniami, które rzekomo organizuje same Miasto Gdynia, to chyba nie jest tak. Od początku Ogólnopolskimi Spotkaniami Podróżników, a także Kolosami, kieruje ta sama osoba. To były projekty autorskie.Nie jest prawdą, że MART odpowiada tylko za program, bo na jego barkach jest większość działań logistycznych. Warto przeczytać to -> http://www.kolosy.org/geneza.php

        Prawdą natomiast jest, że Miasto Gdynia jest sponsorem strategicznym imprezy. Miasto odpowiada także za część działań logistycznych, które zleca innym podmiotom.

        MART ma nadal dobre stosunki w Krakowie, tam organizuje mniejsze wydarzenia, także w magistracie, a wybór Gdyni na miejsce Kolosów nie wynika z konieczności, lecz z lojalności wobec miasta, które zaprosiło do siebie Kolosy, gdy inni dawali znikomą pomoc.

        Spotkania bez Kolosów byłyby jedną z wielu, mało istotnych, imprezek w kraju. Kolosy to nie tylko ceremonia, ale przede wszystkim przegląd dokonań. To one ścigają do Gdyni podróżnicze osobowości.

        • 2 0

    • gdynia nie odda tej imprezy

     z oczywistych względów których chyba każdemu nie trzeba przedstawiać... prestiż, reklama dla miasta.
     Przeniesienie imprezy do Ergo tylko by jej zrobiła na dobre. Myśle, że Gdańsk albo Sopot by dał kasę na to wydarzenie. Pytanie co na to organizator i jaką umową jest związany z miastem Gdynia.

     • 1 0

   • Chciałbyś. Nie dla psa kiełbasa

    • 7 11

  • bo ta impreza zeszła na psy (2)

   i te opowiesci naciagane a jak ktoś nie zna historii miejsc w ktorych bywał....to porażka żadna frajda tam bywać to chyba lans

   • 4 5

   • a czy ktoś cię zmusza do uczestnictwa?

    • 2 2

   • Wcale nie zeszła na psy

    Tematycznie wciąż tak samo świetna, tylko organizacyjnie słabo.

    • 5 0

  • sprzedając karnety na 4000 osób nikt więcej po za nimi by nie wszedł na ta imprezę.dzięki takiemu rozwiązaniu jak dotychczas widzów przewinęło się znacznie więcej.,a zasiąść mogło by jeszcze parę set osób gdyby ludzie oddawali kurtki do szatni a nie trzymali je na krzesełkach i głupio się tłumaczyli ze trzymają miejsce dla znajomych ,a szatnie były darmowe..

   • 1 0

  • Czuję podobnie

   • 1 0

 • dobre!! (14)

  Co raz mniej podroznikow, ktorzy zwiedzaja swiat za grosze, bez kasy, luksusow, ale z przygodami. Kto widzial wystapienie Gucia w pt to wie. Zal bylo patrzec. Co on tam robil?? Jasne. Sypnal 50 tys. to pojechal do Etiopii sie lansowac bialas. Masakra. To nie na tym polegaja Kolosy!!! Polecam Goscia Dawida Fazowskiegonz Przez swiat na Fazie. Ma kanal na yt. Teraz siedzi w Azji. Bez pieniedzy, autostop, przygody.nStrzezysz genialny.... ale kuzwa dac Gucia na Kolosy???

  • 83 25

  • (11)

   Nie znam Gucia...
   Tylko nie rozumiem tego założenia hipsterskiej biedoty, że aby było wartościowe to musi być na biednego liczącego na czyjąś łaskę - dla mnie to jest żenada, no chyba, że gość nie ma pieniędzy, ale np. pracuje tam itp.
   Idąc tym tropem to jedynie sensowne wejście zimowe na K2 to w skarpetach i klapkach kubota.

   • 41 16

   • (3)

    "Bez kasy" czyli z mini budzetem. Stop namiot hostel i przygody:) Spokojnie 5 000 pln starczy na 2 3 miesiace wloczenia sie po Azji

    • 8 10

    • (2)

     Odejmij od tego 2000 PLN na bilet lotniczny, zostaje 3000. Chciałbym zobaczyć jak za to przeżywasz 3 miesiące w Azji, widać w Azji nigdy nie byłeś.

     • 12 2

     • Przy 5000 to połowa tego czasu minie w kolejach.

      • 0 0

     • Policzmy

      3*30=90 dni
      5000zł to jakieś 1250$. 1250$/90dni= to prawie 14$ na dzień - wg róznych blogów powinno starczyć. Niektórzy piszą że nawet 10$ na dzień starcza - zakładając że nie śpisz codzień w Hostelu

      • 0 2

   • Bo cały pomysł na bycie "podróżnikiem" w XXI wieku to jakieś nieporozumienie... (4)

    Dzisiaj wszedzie można dojechać, dolecieć, dopłynąc, wynająć przewodnika itd...
    Rozumiem,że ma być na biednie i na żebraka...ok...tylko że co to ma wspólnego z byciem podróznikiem???
    Wszystko już zostało odkryte...ludzie byli wszędzie i wszystko widzieli i opisali.
    Aha i jeszcze jeden wyznacznik...BRAK TELEWIZORA...
    Weźcie jeszcze wyrzućcie lodówkę, radio, komórkę,jeżeli to sprawia że czujecie się wyjątkowi.
    Proponuję też nie uczyć dzieci czytać i pisać...wtedy osiągniecie 100/100 pkt. w lidze hipsterowców

    • 33 10

    • (1)

     Dlaczego na trojmiasto.pl wszystkie fotki w artykułach podpisane są monotonnym tekstem bez związku z obrazkami, a pisząc komentarze na smartfonie nie widać tekstu?

     • 6 1

     • OK, powiem po polsku...weźcie się za robotę. Trojmiasto.pl obsługuje się jak młotek bez trzonka.

      • 7 1

    • W twierdzeniu, że wszystko już zostało odkryte

     jest jeden poważny brak - nie uwzględnia ono faktu, że świat się zmienia. Poza tym te same miejsca są inaczej odbierane przez różnych ludzi a nawet przez tego samego człowieka w różnym czasie.

     • 5 0

    • Niby tak, ale żeby filmować Karakorum z drona w wysokiej rozdzielczości, trzeba było jednak poczekać do XXI wieku. Olewam, czy kręcił to hipser, na biednie czy na bogato - wgniata w fotel jak mało co.

     • 4 0

   • (1)

    Mnie wniesli na plecach, a co, mam kase. O to chodzi ze z kasa latwiej niz bez.

    • 12 3

    • Z kasą nie zawsze jest łatwej - zależy od celu i planu, nieraz jest ona niezbędna.

     • 1 6

  • ..spotkałam Fazę na końcu świata..

   ..I nie chciałabym, żeby zaproszono go na Kolosy. Przecież podróż to nie tylko przemieszczanie się z miejsca na miejsce - ale przede wszystkim próba zrozumienia otaczającego świata.
   A Faza? Chciał się z nami zabrać jeszcze dalej - nie rozumiał ani dokąd sie wybiera, ani jakie ryzyka z tym się wiążą. Na ile mogliśmy - pomoglismy mu (nakarmilismy, podarowalismy czyste i cieple ciuchy) ale nie zdecydowaliśmy się zabrać go - za wielkie ryzyko.
   ..parę miesięcy później przeczytałam , jak Faza opisał tamten czas na FB. Nie miałam poczucia, by jego opowieść wykraczala poza opisy kolejnych miejsc gdzie spierać się z lokalną policja czy maja zamknąć go za wloczengostwo - czy tym razem jeszcze nie

   • 1 0

  • Dezinformacja

   Gucio był w piątkowym Fotoplastykonie a nie w Kolosach

   • 0 0

 • za duzo ludzi jak dla mnie, dluga kolejka i zapomnij o wyjsciu jak wejdziesz bo juz nie wejdziesz :) (1)

  ale ciesze sie ze takie coś sie odbywa bo jak wiemy w Gdyni 80% to lemingi ale cieszy ze chociaż te 20% coś robi w kierunku wyjścia z matrixa... nawet dla tych co tylko palcem po mapie

  • 42 21

  • plusuję jako rasowy leming

   (80%)

   • 1 0

 • CZy jak zapuszczę brodę i nie będę się mył tydzień to (1)

  wejściówka będzie za darmo ? zapuszczę w gratisie historyjkę rodem z Włóczykija...

  • 36 26

  • No nie jestem pewien

   czy ochrona przepuści cię po tygodniu zapuszczania się, natomiast jeśli się ogolisz i umyjesz to wejdziesz bez płacenia, jako że impreza jest darmowa.

   • 3 1

 • (3)

  wole za te 10 zl wejsciowki i za bilety w dwie strony z wyscigow kupic sobie browara
  to bedzie 20 zl tak , jak dodam do tego puste butelki z balkonu mam 10 browarow
  i odpalam sobie discovery , i mam wiekszy fun

  • 21 53

  • (2)

   Przecież wstęp jest wolny, skąd wziąłeś te 10 zł?

   • 12 2

   • Janusze potrafią stac godzinami za darmowa puszke coli

    Bo to Polska wlasnie,tam gdzie cos za free ,to tlumy ,szkoda ze wejscie nie bylo powiedzmy za 10 zl .. 3/4 ludzi mniej ,wlasnie takich januszkow jak kolezka wyzej ... Bo browarek bo to, bo sr*mto

    • 10 3

   • za SKMkę - napisał że bilet w 2 strony z wycigów

    Tylko te jego browary to jakieś siki które pewnie koło prawdziwego piwa to nawet nie stały

    • 1 1

 • kto daje kasę na ich "wyprawy"? (8)

  • 15 68

  • Nie wiem, ale na wszelki wypadek zgłoś to do Ziobry.

   W imię #dobrejzmiany.

   • 42 12

  • Oni podróżują za darmo (1)

   Nie słyszałeś? Biorą 200zł ruszają samolotem do Azji za 1zł....tam autostopem, żywią się morskimi glonami, runem leśnym ,śpią w gawrach i zapuszczają brody i modne kuce. Po 5 latach beztroskiego życia z wiecznie małym niemowlakiem wracają z 300zł w kieszeni.
   Umiesz tak???

   • 37 9

   • buhahahahah

    sie usmiałem ;)

    • 11 1

  • Jak to kto: pan, pani, społeczeństwo

   • 1 4

  • Głodne dzieci

   • 6 0

  • A choćby nawet mama i tata - problem to dla ciebie? Za "twoje podatki" na pewno nie podróżują, bo rząd ma obecnie inne priorytety w kwestii ich wydatkowania - Smoleńsk, rewizje w domach martwych komuchów, wrzucanie na KOD i nowe "bełcikowe".

   • 10 1

  • Pracują i Oszczędzają (1)

   Niektórzy jak taki jeden łazik wynajmują mieszkania otrzymane po spadku od babci ;)
   Różne są metody.
   Zrób tak jak Cejrowski kilkanaście lat temu, zanim stał się sławny dzięki WC Kwadrans - sprzedaj lodówkę i jedź.

   • 8 0

   • kilkanaście lat temu to on już był znany

    to było wcześniej

    • 3 1

 • Przenieście do ergo areny (5)

  Rozmiar hali gdynia blokuje rozwój tej imprezy, niech organizator to zrozumie

  • 62 49

  • .. (1)

   To chyba logiczne,ze organizator,czyli m.Gdynia robi to za swoje pieniadze w swojej sali?

   • 28 7

   • władze Gdyni sa patronem imprez a nie organizatorem.

    Organizatorem jest instytucja z Krakowa.

    • 2 1

  • (1)

   Znowu to samo. Po pierwsze, ERGO nie zglasza zainteresowania; po drugie, srednio sie nadaje na taka impreze; bo trzecie, dlaczego Gdynia ma rezygnowac sie imprezy, ktora od wielu lat tworzy i pielegnuje?

   Natomiast bilety by sie przydaly - moze stada gimnazjalistow, ktore przesiadywaly wczoraj kompletnie bez zainteresowania tematem (wpatrzone w ekrany swoich smartfonow), przestalyby sie zajmowac niepotrzebnie miejsca.

   • 49 3

   • Ale na fb post " zameldował się na kolosach" był? Był. Było modnie? Było.

    • 4 0

  • Ergo = tragedia

   Ostatnio bylam na koncercie w Ergo Arenie, siedzialam niestety dosyc daleko od sceny..... i to byla porazka. ZERO naglosnienia, nic nie bylo slychac, jakbym przy sciszonym tv siedziala. Ta hala nie nadaje sie do tej imprezy, jak rowniez do wielu innych....

   • 5 1

 • Na wpakowanym w impreze szmalcu. To juz nie globtroterzy, a showmeni. Cyrk sie zawsze kreci jak jest kasa.

  • 32 28

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane