• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Sieć piekarni kończy działalność po 17 latach

Ewa Palińska
11 czerwca 2024, godz. 16:00 
Opinie (583)
O tym, że Piekarnia Paryska kończy działalność, klienci dowiedzieli się z ogłoszenia zawieszonego na zamkniętych drzwiach, 10 czerwca br. O tym, że Piekarnia Paryska kończy działalność, klienci dowiedzieli się z ogłoszenia zawieszonego na zamkniętych drzwiach, 10 czerwca br.

10 czerwca, po 17 latach działalności, sieć Piekarnia Paryska ogłosiła upadłość. Powodami zamknięcia mają być drastyczne podwyżki cen gazu ziemnego i energii elektrycznej, rosnące koszty utrzymania oraz spadek sprzedaży. To już kolejny biznes w ostatnim czasie, który po wielu latach działalności znika z rynku.Gdzie kupujesz pieczywo?

Pandemia oraz jej skutki, w tym ekonomiczne, przyczyniły się do upadku wielu biznesów.

W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się drobni przedsiębiorcy, którzy z powodu rosnących kosztów utrzymania, muszą zawieszać lub zamykać swoje interesy.

Nie ominęło to też branży piekarniczej.Piekarnia Paryska ogłasza upadłośćW poniedziałek, 10 czerwca, dołączyła do nich sieć Paryska Piekarnia. Informację na ten temat, za którą serdecznie dziękujemy, otrzymaliśmy od naszych czytelników za pośrednictwem Raportu z Trójmiasta.

Smutna wiadomość (62 opinie)

Kolejna upadająca piekarnia... niedługo chleb tylko z hipermarketu...
Kolejna upadająca piekarnia... niedługo chleb tylko z hipermarketu...


Główną przyczyną zamknięcia miał być siedmiokrotny wzrost opłaty za gaz. Główną przyczyną zamknięcia miał być siedmiokrotny wzrost opłaty za gaz.

Do zamknięcia biznesu zmusiły ich opłaty za gazWłaścicielami Piekarni Paryskiej, która posiadała kilka sklepów na terenie Gdyni i Gdańska, są doświadczeni technolodzy JarosławDariusz Wrocławscy. Niestety, nie udało nam się z nimi skontaktować.

W poniedziałek, 10 czerwca, na drzwiach piekarni pojawiły się informacje o treści:

- Z przykrością informujemy, że 10.06.2024 r., po 17 latach nieprzerwanej pracy, jesteśmy zmuszeni zakończyć działalność i ogłosić upadłość. Powodem tak dramatycznej decyzji są drastyczne podwyżki cen gazu ziemnego i energii elektrycznej, ponadto rosnące z miesiąca na miesiąc koszty utrzymania firmy, a także spadek sprzedaży oraz wiele innych.


Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, właściciele Piekarni Paryskiej podpisali umowę na dostawę gazu początkowo na preferencyjnych warunkach. Była ona jednak tak skonstruowana, że z czasem dostawca podniósł stawkę aż sześciokrotnie. Mimo usilnych prób negocjacji, nie udało się wypracować rozwiązania, które pozwoliłoby panom Wrocławskim na utrzymanie biznesu.

Kolejne drobne biznesy kończą działalnośćParyska Piekarnia to kolejny biznes w ostatnim czasie, który zawiesił działalność. Wcześniej informowaliśmy o zamknięciach m.in. sklepu papierniczeo Cyrkiel, kwiaciarni przez 29 lat działającej przy starej kaplicy Cmentarza Centralnego SrebrzyskoMapka czy gdyńskiej piekarni Bochen.Zwalniane lokale szybko przejmą inni piekarzePracę, w związku z likwidacją sklepów Piekarni Paryskiej, straci kilkadziesiąt osób. Część z nich być może znajdzie zatrudnienie w nowych sklepach, które najprawdopodobniej powstaną w miejscach tych, które zwalnia Piekarnia Paryska.

- Ta luka się natychmiast wypełni - twierdzi Grzegorz Pellowski, gdański piekarz i cukiernik, starszy Cechu Piekarzy i Cukierników, a także członek Zarządu Pomorskiej Izby Rzemieślniczej Małych i Średnich Przedsiębiorstw. - Konkurencyjność w naszej branży jest ogromna, tak że klienci tego nawet nie zauważą.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (583)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane