Fakty i opinie

Kontrolowali prędkość przy pasach: trzy zatrzymane prawa jazdy

Najnowszy artukuł na ten temat

Piesi na Leszczynkach będą bezpieczniejsi

Choć policjanci kontrolowali prędkość przy przejściach dla pieszych i specjalnie się z tym nie kryli, to i tak w ciągu kilku godzin trafiło się trzech kierowców, którzy prędkość przekroczyli o ponad 50 km/h.
Choć policjanci kontrolowali prędkość przy przejściach dla pieszych i specjalnie się z tym nie kryli, to i tak w ciągu kilku godzin trafiło się trzech kierowców, którzy prędkość przekroczyli o ponad 50 km/h. fot. policja

Trzy odebrane prawa jazdy oraz 16 mandatów za wykroczenia drogowe - to wynik jednodniowej policyjnej akcji mającej na celu sprawdzenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w Gdańsku.Kary za przekroczenie prędkości w polskim prawie są:

zbyt niskie 65%
optymalne 20%
zbyt wysokie 15%
zakończona Łącznie głosów: 4926
Policjanci z gdańskiej drogówki kontrolowali w czwartek bezpieczeństwo przy wybranych przejściach dla pieszych. W trakcie tych działań zatrzymano prawa jazdy trzem kierowcom, którzy na oczach funkcjonariuszy przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wszyscy stracą uprawnienia na trzy miesiące.

W czwartek policjanci zatrzymali też 38-letnią kobietę, która również przekroczyła prędkość w okolicy przejścia dla pieszych, a jechała, mimo iż... jej prawo jazdy było zatrzymane, bo kilka tygodni wcześniej zabrano jej je za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

- 38-latka złamała przepisy, czego skutkiem - oprócz mandatu - będzie przedłużenie okresu zatrzymania jej prawa jazdy do sześciu miesięcy - mówi Magdalena Ciska z gdańskiej drogówki.
Poza tym w ramach czwartkowej akcji policjanci zatrzymali też jeszcze jednego kierowcę prowadzącego bez uprawnień, a inny jechał po alkoholu. Nietrzeźwy był także jeden ze skontrolowanych rowerzystów.