Fakty i opinie

Koronawirus na promie. Sanepid szuka pasażerów

Najnowszy artukuł na ten temat

Testy na obecność SARS-CoV-2. Kogo bezpłatnie badają szpitale?

Od czasu zniesienia obostrzeń podróżujący nie muszą wypełniać kart, w których informują o dalszym planie podróży, więc sanepid jeszcze nie dotarł do wszystkich pasażerów.
Od czasu zniesienia obostrzeń podróżujący nie muszą wypełniać kart, w których informują o dalszym planie podróży, więc sanepid jeszcze nie dotarł do wszystkich pasażerów. fot. Trojmiasto.pl

Okazało się, że jeden z pasażerów płynących promem Nova Star z Nynasham w Szwecji do Gdańska miał koronawirusa. Sanepid wciąż szuka wszystkich, którzy mogli się od niego zarazić. To niemal 400 osób, ale służby podkreślają, że dla większości z nich ryzyko zakażenia jest niskie.Korzystasz z komunikacji publicznej po zniesieniu obostrzeń?

tak, tak samo jak przed koronawirusem 22%
tak, ale tylko, gdy muszę 25%
nie, zmieniłe(a)m sposób transportu 19%
nie, bo wcześniej też nie korzystałe(a)m 34%
zakończona Łącznie głosów: 2390
Rejs miał miejsce w niedzielę, 14.06.2020 roku. Promem Nova Star obsługiwanym przez Polską Żeglugę Bałtycką płynęło ok. 400 pasażerów. Dziś wiemy, że jeden z nich bezobjawowo przechodził koronawirusa. Dlatego służby sanitarne poszukują wszystkich współpasażerów, którzy mogli mieć z nim kontakt.

- Do państwowych wojewódzkich inspektorów sanitarnych i za ich pośrednictwem do wszystkich państwowych powiatowych inspektorów sanitarnych zostało przekazane pismo informujące o sytuacji - mówi na łamach "Dziennika Bałtyckiego" Anna Obuchowska, rzecznik pomorskiego sanepidu. - To dane dotyczące podróży, dane z wywiadu przeprowadzonego z chorym, informacja o objęciu kwarantanną osób podróżujących w tej samej kabinie co chory i o niskim ryzyku narażenia innych pasażerów - dodaje.

Zwiedź z nami prom Nova StarKwarantannę przechodzi już osoba, która płynęła z zakażonym w jednej kabinie. Ale w tej samej były jeszcze dwie inne, z którymi dotąd nie ma kontaktu.

Od czasu zniesienia części obostrzeń pasażerowie nie muszą bowiem wypełniać tzw. kart lokalizacji, w których wskazywać musieli plan dalszej podróży oraz dane kontaktowe. Służby mają jedynie imiona i nazwiska osób płynących statkiem oraz ich adres e-mail lub telefon.

Opinie (156) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.