Fakty i opinie

stat

Linia 666 do Helu wzbudza kontrowersje

Autobus linii 666 jeździ do Helu już od wielu lat.
Autobus linii 666 jeździ do Helu już od wielu lat. fot. Michał Dobras/PKS Gdynia

Pomiędzy Karwią a Helem jeździ sezonowa linia autobusowa 666, obsługiwana przez PKS Gdynia. Środowiska chrześcijańskie wzywają firmę do zmiany numeru linii, podkreślając że jest on częścią propagandy antychrześcijańskiej. - Do tej pory docierał do nas tylko pozytywny odzew na jej temat - podkreśla Bartosz Milczarczyk z PKS Gdynia.Numer 666 dla linii do Helu to:

numer jak każdy inny 73%
lekka prowokacja, ale nie razi 21%
skandal, powinien być jak najszybciej zmieniony 6%
zakończona Łącznie głosów: 10611
Sezonowy autobus do Helu [po angielsku hell to piekło - red.] jeździ od 12 lat i przez cały ten czas jego numer to 666. Dlaczego właśnie taki?

- Nie ma się co doszukiwać podwójnego dna. Kilkanaście lat temu zmienialiśmy polski model nazywania swoich linii tylko nazwami końcowych przystanków i zamieniliśmy to na europejski: z numerami, bo to ułatwienie dla pasażerów. Wszystkie numery linii autobusowych, które organizuje spółka PKS Gdynia, składają się z trzech cyfr, rozpoczynając się od cyfry 6. Trasy w powiecie puckim mają numery od 650 do 669. Jasne było, że któraś z nich musi jechać do Helu - podkreśla Bartosz Milczarczyk z PKS Gdynia. - Do tej pory docierał do nas tylko pozytywny odzew na temat tej linii. Turyści robią sobie przy naszych autobusach zdjęcia, a mieszkańcy chętnie nimi podróżują - dodaje.

Ta kropla drąży skałęW czym więc problem? Dla części środowisk związanych z Kościołem katolickim jest to antychrześcijańska propaganda.

- Nie, sam autobus linii 666 jadący do Helu nikogo do piekła nie wpędzi. Wywołuje jednak niepoważne uśmieszki. Jest niewielką kroplą, która w połączeniu z dziesiątkami czy setkami innych obecnych w przestrzeni publicznej elementów satanistycznych (by wymienić jedynie Halloween, czy wskazać na filmy, gry komputerowe, muzykę, odzież z wizerunkami diabłów itp.) sprawia, że grozę śmierci duszy i oddzielenia od miłości Boga traktuje się mniej serio - czytamy we Frondzie.

Apel o zmianę numeru liniiAutorzy apelują też o zmianę nazwy linii i zapowiadają, że będą prosić o interwencję także "organy państwa".

- Wzywamy władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty, a stąd - w dobro nas wszystkich - czytamy we Frondzie.

Opinie (867) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.