Fakty i opinie

stat

Marynarze ORP Błyskawica ugasili pożar samochodu

Marynarze z okrętu-muzeum ORP Błyskawica pomogli ugasić mercedesa, który zapalił się na parkingu przy skwerze Kościuszki. Dzięki ich szybkiej akcji ogień nie rozprzestrzenił się na inne auta.zakończona Łącznie głosów: 727
W sobotę przed godz. 22 jeden z marynarzy pełniących służbę na okręcie-muzeum ORP Błyskawica zauważył płomienie i dym na parkingu nieopodal okrętu. Okazało się, że przy samochodzie jest jego właściciel i próbuje go gasić. Niewielka samochodowa gaśnica nie dawała jednak rady powstrzymać żywiołu, więc na pomoc szybko ruszyło trzech marynarzy.

Za pomocą profesjonalnego agregatu proszkowego szybko uporali się z opanowaniem pożaru pod pokrywą silnika. Resztę załatwili strażacy, którzy na miejscu pojawili się po chwili.

- Nasi marynarze są dobrze przygotowani do reagowania na tego typu zdarzenia. Raz w roku bierzemy udział w obowiązkowym ćwiczebnym alarmie pożarowym. Współpracujemy wówczas z jednostkami Państwowej oraz Wojskowej Straży Pożarnej. Podczas ćwiczeń trenujemy gaszenie pożaru, ewakuację, a także elementy ratownictwa wysokościowego, wodnego i medycznego - mówi kmdr por. Walter Jarosz, dowódca "Błyskawicy".
Przypomnijmy, że przed dwoma miesiącami marynarze ORP Błyskawica uratowali tonącą kobietę, która wpadła do wody w bezpośredniej okolicy okrętu.

Opinie (73) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.