• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Matka trójki dzieci straciła mieszkanie. Metoda na "inwestora"?

Marzena Klimowicz-Sikorska
17 marca 2016 (artykuł sprzed 8 lat) 

Katarzyna Chocholska, 37-letnia niepełnosprawna matka trójki dzieci, od prawie siedmiu lat zdana jest na siebie. Mąż zostawił ją zaraz po tym, gdy dowiedział się o trzeciej ciąży. Od tego czasu została z niespłacanym kredytem na mieszkanie i rosnącymi rachunkami. Kiedy wystawiono mieszkanie na licytację komorniczą, pojawiła się osoba, która zaproponowała jej pomoc. Nasza czytelniczka zgodziła się i tak zaczął się jej koszmar.Czy w trudnej sytuacji życiowej zgodził(a)byś się na pomoc obcych osób?

Kłopoty finansowe, które nakręca spirala długów powodują, że łatwo stać się ofiarą oszustów i stracić dorobek życia. Przekonała się o tym pani Teresa, która wzięła pożyczkę na spłatę długów i straciła mieszkanie, a także Katarzyna Chocholska, której pośrednik zaproponował znalezienie "inwestora" chętnego na zakup jej mieszkania i spłatę długów. Jednak problemy pani Katarzyny mogą się wkrótce skończyć, choć jeszcze kilka dni temu wydawało się, że razem z trójką dzieci trafi na bruk.

W środę rano - jak co dzień - odprowadziła najmłodsze 6-letnie dziecko do szkoły, pozostałe - dwóch nastolatków w wieku 16 i 18 - były już na swoich zajęciach. Zrobiła małe zakupy i wróciła do mieszkania przy ul. Krawieckiej zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Gdy chciała do niego wejść, czekała na nią niemiła niespodzianka. Ktoś wymontował drzwi wejściowe.

- Nie było po nich śladu, a zamiast nich były wstawione drzwi z dużego pokoju, które do tego nie domykały się - mówi Katarzyna Chocholska. - Od sąsiadów dowiedziałam się, że ktoś wyważył je młotkiem i dosłownie wysadził z futryny. W środku czekała Klara M. (nazwisko do wiadomości redakcji), kolejna osoba, której sprzedano moje mieszkanie.
Na miejsce przyjechała policja, którą wezwali sąsiedzi zaniepokojeni hałasem, jednak funkcjonariusze tłumaczą, że... to nie ich sprawa.

- Postępowania w tej sprawie nie prowadzimy. Policjanci zakończyli interwencję po ustaleniu okoliczności zdarzenia - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik KMP w Gdyni.
Nowa właścicielka mieszkania tak komentuje całe zajście:

- Pani Chocholska od ponad dwóch tygodni nie chciała wpuścić nikogo z licznikami prądu i po raz kolejny zmieniła zamki, czego nie może robić, bo to ja jestem właścicielką. Skonsultowałam się z policją i prawnikiem. Jakoś do tego mieszkania wejść musiałam, bo trzeba było założyć liczniki - mówi Klara M., właścicielka mieszkania przy ul. Krawieckiej.
Pełnomocnictwo, którego nie powinna była podpisywać

Jak zaczęła się cała sprawa? Kłopoty gdynianki narastały latami i zaczęły się kiedy opuścił ją mąż, ponieważ zaszła w trzecią ciążę.

- Mój były mąż postanowił pewnego dnia, że nie chce mu się pracować. Ja dotąd - ze względu na swą niepełnosprawność - nigdy nie pracowałam, więc nie było z czego spłacać raty kredytu za mieszkanie, ani za rachunki. W międzyczasie zaszłam w trzecią ciążę. Krótko po tym mąż oznajmił, że mnie zostawia - mówi Katarzyna Chocholska.
Po rozwodzie została sama z trójką dorastających dzieci i rosnącym zadłużeniem.

- Ile mogłam, tyle opłacałam. Pomagało mi miasto, dopłacając do czynszu, jakoś to ogarniałam - mówi poszkodowana.
Wiedziała, jednak że nie będzie w stanie spłacać rat kredytu, ani opłacać rachunków. Mieszkanie wystawiono na licytację komorniczą. Po drugiej pojawiła się u niej tajemnicza Paulina W. (nazwisko do wiadomości redakcji), która zaoferowała pomoc w rozwiązaniu jej problemów.

Czytaj także: Kiedyś kradli samochody, teraz kradną mieszkania.

- Pani Paulina przedstawiała się jako pośrednik od inwestora, który zajmuje się takimi zadłużonymi lokalami i pertraktuje z bankami, negocjuje obniżenie rat i innych kosztów - mówi pani Katarzyna. - Zaciągnęła mnie do notariusza, gdzie nieświadomie podpisałam pełnomocnictwo na osoby, których nie widziałam. Zrobiłam to, bo sprytnie mną manipulowała, tak że uwierzyłam, że to pełnomocnictwo jest tylko po to, żeby jeździli do banku i załatwiali w moim imieniu formalności.
Jak to możliwe, że dała się tak oszukać?

- Jadąc do notariusza nie sądziłam, że mogę zostać tam oszukana. Byłam pewna, że podpisuję pełnomocnictwo tylko dotyczące spraw bankowych, a nie sprzedaży mojego mieszkania - dodaje poszkodowana. - Moje kłopoty zaczęły się z chwilą podpisania pełnomocnictwa. Od tego czasu minęły dwa lata, kredyty nie są spłacone, a mieszkanie nie jest już moje.
Rzekomy inwestor obiecał pani Katarzynie, że w ciągu roku wyremontuje i sprzeda z zyskiem jej mieszkanie, tak aby starczyło na inne lokum dla niej i jej dzieci, spłacenie długów oraz na prowizję dla "inwestora".

- Na czas remontu i poszukiwania kupca wynajęli mi mieszkanie. Przeprowadziłam się. Niestety opłacali je tylko przez dwa miesiące, potem przestali odbierać ode mnie telefony. Wtedy na własną rękę zaczęłam szukać tych ludzi. Okazało się, że jeden z "inwestorów" to pan spod sklepu, czyli słup. Reszta była nieosiągalna, łącznie było ich czterech - mówi oszukana.
Pani Klara, która w środę czekała na panią Katarzynę, jest trzecią osobą, której zostało sprzedane to mieszkanie.

- Poinformowała mnie, że kupiła to mieszkanie od pana Bartłomiej G. (nazwisko do wiadomości redakcji), jednego z "inwestorów", na którego podpisałam pełnomocnictwo. Zakomunikowała mi, że zamierza wprowadzić mi do mieszkania swoją schorowaną babcię i żebym nie utrudniała jej życia - mówi pani Katarzyna. - W grudniu siłą wprowadził mi się też mężczyzna, który razem ze ślusarzem rozwiercił zamki w drzwiach i zajął duży pokój, w którym miałam choinkę. Zamknął go i nie wrócił. Święta spędziłam z dziećmi w dwóch ciasnych pokojach bez stołu i choinki.
Nowa właścicielka inaczej widzi tą sprawę

- To mieszkanie kupiła moja matka, a ja pana Bartłomiej G. nie znam. Kupując mieszkanie nie wiedzieliśmy, że jest tam lokator. Komornik zabiera mi większość pieniędzy na to mieszkanie, a studiuję i utrzymuję się sama - mówi Klara M. - Przez to, że pani Chocholska tam mieszka, muszę wynajmować mieszkanie, a utrzymuję się jedynie z alimentów i też mam nieciekawą sytuację finansową.
Długi poszkodowanej gdynianki wynoszą już ponad 300 tys. zł. Ze swojej pensji nie jest w stanie ich spłacić.

- Od trzech lat pracuję w Tesco na 0,625 etatu. Na rękę, po tym co już komornik mi zabierze, dostaję 830 zł. Pomaga mi miasto, dostają zasiłek rodzinny. Razem uzbiera się ok. 2 tys. zł. Da się z tego wyżyć, ale jest ciężko.
Sprawa w sądzie

Jeszcze w środę odbyła się druga sprawa o eksmisję pani Katarzyny.

- Walczymy o to, żeby miała uczciwy proces, aby mogła przejść przez postępowanie o eksmisję w sposób przewidziany prawem, a nie działaniami podejmowanymi na własną rękę przez właścicielkę lokalu, która wystawiając drzwi z futryny nie respektuje podstawowych praw lokatora - mówi mec. Anna Bufnal. - Kwestia utraty mieszkania przez panią Katarzynę była przedmiotem odrębnego postępowania. Nie miałam możliwości uczestniczyć w nim, nie znam szczegółów, nie wiem dlaczego skończyło się w sposób niekorzystny dla niej. Tym niemniej okolicznością, która postawiła ją w niekorzystnej sytuacji faktycznej, było to, że udzieliła pełnomocnictwa w formie aktu notarialnego - mówi mecenas. - To, że udzieliła go w dobrzej wierze i sądziła, że pełnomocnik będzie reprezentować jej interesy, a nie nadużyje tego zaufania, to jest ryzyko osoby, która takiego umocowania udziela.
W 2013 r. Sąd Rejonowy w Wejherowie, przed którym toczyła się sprawa Katarzyny Chocholskiej przeciwko pełnomocnikom, utrzymał w mocy postanowienie o umorzeniu dochodzenia, wydane przez prokuratora. Poszkodowana złożyła zażalenie.

- Sąd podzielił pogląd prokuratora, iż inicjatywa dowodowa została wyczerpana i brak podstaw do przyjęcia, iż doszło do popełnienia przestępstwa, tj. by pełnomocnik w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, wprowadził w błąd skarżącą oraz jej byłego męża co do treści i znaczenia udzielonego mu pełnomocnictwa, i doprowadził w ten sposób wyżej wymienionych do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - mówi Grzegorz Kachel, sędzia Sądu Rejonowego w Wejherowie.
Jak dodaje, z treści pełnomocnictwa udzielonego przez obojga Markowi Z. w formie aktu notarialnego wynika umocowanie pełnomocnika do m.in. "odpłatnego zbycia spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego (...) na warunkach i za ceną według uznania ustanowionego pełnomocnika, w tym zawierania umów przedwstępnych, sprzedaży, zamiany, przeniesienia własności celem zwolnienia z długu, przewłaszczenia na zabezpieczenia, a także zmiany i rozwiązywania zawartych umów".

- Lokalem było mieszkanie w Gdyni, do którego to lokalu mocodawcom przysługiwało spółdzielcze własnościowe prawo - mówi sędzia Kachel. - W dniu 13 czerwca 2012 r. Marek Z. zawarł umowę przeniesienia spółdzielczego własnościowego do w/w lokalu mieszkalnego w celu zwolnienia z długu. Z powyższego wynika, iż Marek Z. podpisując opisaną umowę działał na podstawie i w ramach udzielonego mu pełnomocnictwa. Pełnomocnictwo udzielone Markowi Z. miało szeroki zakres i obejmowało umocowanie zarówno do obciążania, jak i zbywania przedmiotowego prawa do lokalu, nadto za cenę przez siebie ustaloną. Pragnę zauważyć, iż Sąd wyraźnie zaznaczył, iż niniejsza sprawa ma charakter sporu cywilnego i w tym trybie skarżąca winna dochodzić swych roszczeń od pełnomocnika. Nieuwzględnienie zażalenia nie stanowiło zatem przeszkody do wytoczenia powództwa cywilnego.
To nie koniec walki?

Ostatecznie udało się wywalczyć dla pani Katarzyny lokal socjalny. Do czasu znalezienia go przez gminę, będzie mogła mieszkać z dziećmi w mieszkaniu przy ul. Krawieckiej bez żadnych dodatkowych lokatorów.

- Nie ma żadnego przyzwolenia, ani żadnego wprowadzenia we współposiadanie, czyli nawet jeśli są tam jakieś próby dolokowania innych lokatorów, to nie mają one żadnego umocowania prawnego - mówi mec. Bufnal.
Nowa właścicielka mieszkania nie zamierza jednak składać broni.

- Jeżeli okaże się, że okres oczekiwania na mieszkanie socjalne będzie długi, a pani Katarzyna będzie tam cały czas za darmo mieszkać, złożę apelację od wyroku sądu - mówi Klara M.

Dwa lata temu po podpisaniu umowy lichwiarskiej pani Teresa straciła własnościowe mieszkanie.

Opinie (421) ponad 20 zablokowanych

 • wszystko zgodne z prawem (18)

  • 118 14

  • (6)

   Wszystko zgodne z chorym, zawiłym prawem

   • 49 13

   • (5)

    Nie wiem czy to wina prawa, że ludzie rozdają pełnomocnictwa na lewo i prawo.

    • 69 4

    • (2)

     dokładnie, nikt noża do gardła nie przyłożył przy podpisywaniu pełnomocnictwa, niestety jak się jest naiwnym to takie są skutki

     • 49 6

     • nieczytanie ze zrozumieniem też ma swoje skutki kolego!

      • 31 6

     • Mogłoby być prawo że uprawomocnienie takiego pełnomocnictwa jest dopiero po miesiącu

      albo coś takiego bo często starsi ludzie są naciągani w ten sposób. Inną sprawą jest to że trzeba być niezłą mendą żeby naciągać i oszukiwać ludzi. Po za tym takie rzeczy powinny być tylko notarialnie załatwiane i notariusz powinien ostrzec osobę o skutkach pełnomocnictwa tak jak to ma miejsce w przypadku kupna zadłużonego mieszkania. Od zawsze parałem się różnymi rzeczami i teraz prowadzę firmę, ale nigdy by mi do głowy nie przyszło żeby kosztem swojego zarobku naciągnąć kogoś na coś, trzeba być niezłą szują, ale zawsze tacy ludzie się znajdą, każdego dnia mam jakieś telefony od nieuczciwych firm, które chcą mnie naciągnąć na jakieś rzeczy których nie potrzebuję.

      • 1 0

    • ufność

     Uczciwi ludzie zwłaszcza starsi maja zaufanie. Dlatego tak dużo teraz naciągaczy.
     Nikt nie informuje o zagrożeniach. Starsi ludzi powinni otrzymać pomóc od rodziny czy kościoła. Uczulmy naszych bliskich o zagrożeniach jakie czyhają na nich.

     • 4 1

    • Pełnomocnictwo na pijaka słupa spod sklepu

     Nie, ale jeśli jednym z rzekomych "inwestorów" który otrzymał pełnomocnictwo jest "słup" pijaczek spod sklepu to powinno być dla sądu oczywistą przesłanką że cała sprawa jest oszustwem!
     Dodatkowo szybka zmiana kolejnych właścicieli mieszkań - to typowe działanie aby utrudnić unieważnienie umowy.

     • 0 0

  • (3)

   To prawo i to państwo (info dla odmóżdżonych debili: dotyczy po jak i pis) to raczej nie do końca działa jak powinno.

   • 27 10

   • to państwo jest sztucznym tworem spuszczonym z łańcucha (2)

    i oodane na pastwę watykańskiego krwiopijcy i okupanta

    • 12 22

    • Nie dramatyzuj , popadasz w paranoję . Twój kod na pewno jest lepszy ? (1)

     To tacy sami złodzieje tylko w innych mundurkach naiwniaku.

     • 18 12

     • skoro się ze mną zgadzasz, to dlaczego popierasz Watykan?

      dlaczego jesteś wrogiem edukacji i rozwoju człowieczeństwa?
      dlaczego chcesz być podnóżkiem i popychlem?

      • 2 12

  • (5)

   Żadna umowa która została w ten sposób zawarta nie przetrwa sprawy przed europejskim sądem apelacyjnym.

   • 26 9

   • Się zgadza...

    tylko, że to potrwa lata.

    • 11 4

   • Jeśli by tak było (3)

    to by znaczyło, że można podważyć każdą umowę mówiąc po prostu, że było się zwiedzionym. Bez względu na to jakie bajeczki ktoś opowiada trzeba czytać co się podpisuje a jeśli się nie rozumie to szukać klarownego wyjaśnienia.

    • 26 4

    • Ok, ale nikt z własnej woli

     nie podpisuje niekorzystnych dla siebie umów. Każdy z nas nie raz spotkał się z krętaczami z banków i firm oferujących darmowe usługi doradztwa finansowego. Oni są uczeni oszukiwania - robią wszystko co jest potrzebne, abyś podpisał umowę.
     Na szczęście po jednym takim spotkaniu, człowiek jest wyczulony i później zwieść się nie da.
     Niestety czasem to pierwsze spotkanie kończy się tak jak w artykule.
     Jeśli więc ktoś walczy o podważenie umowy, to znaczy, że najprawdopodobniej coś jednak z tą umową jest nie tak. Prawda?
     (Oczywiście wykluczam przypadki skrajnie roszczeniowych ludzi, tacy też się znajdą)

     • 8 1

    • owszem, ale.

     Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, ale uwierz, że pomimo dokładnego wczytywania się w dokumenty, jakie podpisuję i tak padłam ofiarą oszystwa przez pana z salonu sprzedaży sieci komrókowej. Okazuje się, że pomimo podpisania ze mną umowy, w której nie zgadzam się na usługę bezpiecznego urządzenia, on ją uruchomił w systemie. Salony nie mają zezwolenia na wyłączenie tej usługi. Sprawę musiałam skierowć wyżej, do biura. Na szczęscie udało się ją rozwiązać ale co straciłam przy zapłacie 1 faktury to odzyskałam dopiero potem. A dodam, że jestem wieloletnim klientem i haczyki znane mi są nie od dziś. Ten koleś nie pracował długo w tym salonie,, więc nawet nie mogłam z nim gadać, że mi zrobił takie świństwo

     • 8 0

    • cytat: to by znaczyło, że można podważyć każdą umowę mówiąc po prostu, że było się zwiedzionym.
     ______________
     NIE, bo tu są konkretne przesłanki świadczące o oszustwie - np. jeden z inwestorów jest "słupem" - pijaczkiem spod sklepu.

     • 0 0

  • już sobie wykombinowałam

   Mam 3 dzieci, wezmę kredyt mieszkanie na które mnie nie stać, zadłużę jak ta pani, później napiszą taki sam artykulik i sprawa załatwiona. Zostanę na nim bez opłat bo matkę z 3 dzieci na bruk?

   • 10 3

 • (13)

  Złe prawo ,powinno być zmienione już dawno widocznie wielu zależy na tym aby było tak jak było ,jak to mawiają zwolennicy KODU itp obrońców demokracji,,chore.

  • 134 98

  • (1)

   Czyli jak, zabronić podpisywania pełnomocnictw? A może wprowadzić prawo, że od jutra ma nie być już oszustw i świństw?

   W tej sytuacji jedynie notariusz mógł się zorientować, że ktoś tu jest robiony w wała.

   • 63 4

   • Ciekawe jak notariusz miał się zorientować.

    • 12 3

  • Jakiś przeciwnik KOD-u przynajmniej wprost mówi, że przeszkadzają mu wolność i demokracja. (8)

   Komuna, zamordyzm i autorytarne rządy prezesa to jest to, czego mu trzeba. Głupi ludzie nie radzą sobie z wolnością. W kagańcu i z batem nad głową czują się dużo lepiej.

   • 38 18

   • (2)

    oświeć nas co twoim zdaniem jest wolność?

    • 6 10

    • A co? (1)

     Ministerstwo propagandy nie wysłało definicji mailem?

     • 16 6

     • U was w kodzie to dopiero jest propaganda - poziom goebels

      • 5 15

   • (1)

    G.. wiesz ,propaganda TVN i GW zupełnie ci rozum odebrała.

    • 5 15

    • Odezwał się ten..

     Który wiedzę czerpie z Uważam łRZE, Gazety PiSkiej, zalezna peel, TVPis i TadeuszRydzykWAM...

     • 8 5

   • Komuna , zamordyzm , rządy prezesa ( banku) to dokładnie to co oferuje KOD (1)

    . Nie zgadzam się i wy....ć , będę wam przeszkadzać w organizacji tych waszych sabatów .

    • 5 13

    • oferują ci rzetelną naukę zamiast nauki religii

     jeśłi chcesz być cywilizowanym człowiekiem
     i czerpać z historii i dokonań ludzkości
     i nie chcesz zostać w tyle, potrzebujesz tej wiedzy,

     chyba, że wolisz być pachołem i popychlem złotych grubasów?

     • 6 5

   • Petru santo subito !!!!! Lis santo subito !!!!!!

    • 3 8

  • Notariusz miał obowiązek głośno odczytać treść pełnomocnictwa.
   Czyżby ktoś nie uważał co jest mu czytane

   • 17 2

  • Chorzy to są zwolennicy kodu tak jak ich bracia i siostry z moherowych beretów

   • 4 10

 • K...y nie ludzie (14)

  Mam nadzieje że piekło istnieje i tacy szmaciarze tam trafią

  • 327 8

  • Dotyczy również tej, która kupiła to mieszkanie z pewnością dobrze wiedząc, że coś jest z nim nie tak. (4)

   Metody, które stosuje równiez przypominają raczej działania tych, od których kupiła.
   Takie działania kiedyś do niej wrócą.

   • 63 7

   • Zgadzam się.. (3)

    Matka nie wiedziała.. ona nie wiedziała.. babcia nie wiedziała... z matką nie rozmawia.. alimenty.. długi.. czesne..
    Śmierdzi wałkiem na kilometr.. Po mojemu kolejny "słup" w drodze do legalizacji wałka..

    • 47 1

    • Dokładnie tak jak mówisz (2)

     nie wiedziała, że są lokatorzy? kto kupuje mieszkanie bez obejrzenia go? bez sprawdzenia, czy są osoby zameldowane? ma kiepską sytuację finansową, ale mamusię na mieszkanie (chyba niemałe bo min. 3 pokoje) stać? Utrzymuje się z alimentów, ale ma na wynajęcie mieszkania? Komornik? Przekręt jak nic

     • 24 0

     • (1)

      Nie wiedziałam, bo jak sama Pani Chocholska powiedziała w sądzie wyniosła się z mieszkania w 2009 roku, mieszkała w mieszkaniu wynajętym przez jakis czas, gdy doszło do tego, że sama ma opłacać czynsz ( 700zł), to stwierdziła, że przeprowadzi sie do swojej matki - te słowa są w protokole z rozprawy o eksmisje...
      a na przełomie 2012/2013 jak znudziło jej sie wspólne mieszkanie z matka postanowiła, że wróci... wyrzuciła moje rzeczy i osiedliła się w moim mieszkaniu
      Kiepska sytuacje finansową mam przez Pania Chocholską, która zadłużyła mieszkanie (zaległy czynsz+ koszta komornicze+sądowe) na ok.40 tys.

      • 1 7

      • Przestań kręcić..

       Pierwsze primo. Matka wzięła kredyt, ciebie ściga komornik. Już samo to stwierdzenie pokazuje, że kłamiesz. Dziewczyno, jesteś młoda (i jak widać głupia), dałaś się wciągnąć w ten przekręt.. nie szkoda ci życia spędzić w pasiakach? Idź do sądu, powiedz jak było, kto jest w ten wałek zamieszany.. tylko możesz zyskać. Sąd się dowie prawdy, prędzej czy później, ktoś się w końcu złamie i zacznie sypać, polecam żebyś zrobiła to ty..

       • 4 3

  • (2)

   ..jestes w piekle.. malo kto wie, ale ten swiat to pieklo, ale nie jest tak zle bo by sie ludzie polapali..

   • 18 2

   • Nie ma czegoś takiego jak piekło.. tzn. nie w takiej formie jak podaje KRK (1)

    Dzisiejsza definicja piekła została wymyślona przez KRK w IXw. żeby strachem zatrzymać tłumnie odchodzących od Kościoła wiernych. Piekło jest tym samym co Niebo, tylko karą za grzechy jest brak obecności Boga. Powie Ci to każdy zakonnik..

    • 8 6

    • dokłądnie, niebo i piekło zostało przegłosowane kilkaset lat temu

     przez grupę rzyymian zabawiających się z prostytutkami
     podczas alkoholowych libacji

     • 4 0

  • (4)

   Hej, mam na imię Janusz. Wiem, że ten komentarz będzie minusowany a zapewne każda reakcja negatywna, ale muszę się do tego przyznać na tym forum - sprzedaję ziemniaki.

   • 18 7

   • Pomyliłeś fora

    Trojmiasto z psychiatrykiem

    • 6 3

   • Po ile te bulwy?

    • 13 1

   • Ja bym wzial

    Z 10 kg na święta by bylo, prosze daj namiary na polskie ziemiary.

    • 3 1

   • jaki gatunek masz?

    bo to bardzo istotne

    • 3 0

  • piekło istnieje,ja też się cieszę, że ci wszyscy mordercy, złodzieje, bandyci będą tam

   • 3 3

 • Mój post nie jest dobtej Pani. (55)

  Pisałem o tym ,że kobiety powinny być w miare możliwości samodzielne ! Pisałem o aborcji ! Aborcja musi być legalna .Gdzie są obrońcy rodziny itd .Ta Pani jest modelowym przykładem jak związek rujnuje komuś życie .Zrobil facet trzecie dziecko i uciekl jak tchórz ! To jest właśnie to o czym ja pisze dzieci to nie zabawka , a odpowiedzialność na długie lata , robienie dzieci musi być przemyślane . Tak się kończy zabawa w rodzine ktoś komuś ufa a drugi daje dyla!

  • 148 158

  • W Twoim przypadku jak najbardziej (15)

   • 17 20

   • Bez owijania w bawełne. (14)

    Ale zrozum to ! Postaw się w sytuacji osoby (kobiety ,mężczyzny) ,gdzie taka osoba dba o dom ,wychowuje dzieci , nie pracuje przez lata i pewnego dnia się dowiaduje ,że zostaje na lodzie . Prawie wszystkim jest szkoda ludzi dotkniętych przez los, ale aby komuś bezinteresownie pomuc nie robiąc sobie z tego powodu reklamy to jest bardzo mało takich ludzibdobrej woli. Ludzie bardziej majentni usuwają ciąże w krajach europejskich gdzie jest legalna , w Polsce zakaz aborcji dotyka osób niemajetnych. Bóg dał każdemu wolną wole , i to Bóg będziw sądził takie osoby ! Co jest lepsze dzieci leżące na śmietnikach ,w beczkach po kapuście , zakopane w ogródku?

    • 22 26

    • dziecko można oddać do adopcji zaraz po urodzeniu (11)

     nie trzeba go zabijać

     • 12 15

     • (5)

      Można, ALE można je także usunąć! Nie możesz decydować za kogoś!

      • 14 20

      • Nie możesz decydować za kogoś! (3)

       Dokładnie jak napisałeś: "Nie możesz decydować za kogoś!" Więc nie decyduj za to nienarodzone dziecko bo nie masz do tego prawa.

       • 16 8

       • (2)

        To jest dopiero płód , teoretycznie z mojego plemnika i jajeczka kobiety z którą się bzykałem . Kobieta ma sama prawo decydować o własnym płodzie ! Masz tupet aby się komuś wtrancać w zycie !

        • 7 20

       • (1)

        Może i się komuś wtrancam (że co??) w życie, ale tobie powinien ktoś się WTRĄCIĆ w rzyć.
        Płód też jest dzieckiem, to że go nie widać nie znaczy, że nie ma serca, nosa, uszu, stóp, nóżek...Miałem to szczęście w życiu patrzeć jak "płód , teoretycznie z mojego plemnika i jajeczka kobiety z którą się bzykałem" rozwija się, rośnie w jej brzuchu, później już kopie i ogólnie daje znać o sobie:) NIE MÓW MI, ŻE TEN PŁÓD TO NIE MOJE DZIECKO i tylko kobieta, które je nosie ma prawo o nim decydować. Bo ten płód dzisiaj ma już imię, mówi, biega, bawi się, a w przyszłości może uratuje tobie życie (masz pewność, że nie?).

        • 21 5

       • TAK dla aborcji !Nie będziesz nikomu mówić co ma robić .Jak zajdziesz w ciąże to możesz sobie urodzić, ale nie mieszaj sie w cudze potomstwo! Masz tupet!

        • 6 16

      • polskie prawo zabrania abortowania płodów bez wad tyle w temacie botku

       jak mowil korwin lata komuny pokaaly ze wyskrobano jednak nie tych co trzeba

       • 8 3

     • Myślisz, że oddanie do adopcji to prosta sprawa? (4)

      A poród? A przez całe zycie bicie sie z myslali, ze Twoje dziecko wychowuje ktos obcy...
      To bardziej skomplikowana sprawa niz myslisz

      • 20 10

      • idiotka

       a bicie się z myślami, że je zabilas lepsze...

       • 19 11

      • bij lepiej konia a nie myśli

       • 5 2

      • rzeczywiscie ludki o mentalnosci ameby uznaja ze lepiej ukatrupic niz oddac komus na wychowanie

       jestescie przyglupami i rzeczywiscie powinniscie sie skrobac aby dalej w populacji sie wasze przyglupie geny nie siały

       • 6 6

      • To się nie puszczaj - proste

       • 2 1

    • a może lepiej się zabezpieczyć przed pieprzeniem ?.

     • 24 7

    • Czyli rozwiązaniem na przestraszonego ojca i nielnosprawna matkę jest zabicie dziecka?

     • 7 0

  • Jakoś ciebie nie wyskrobali...to niesprawiedliwe (6)

   • 22 25

   • (5)

    Widzisz ale mieli taką mozliwość ! Zobacz nawet na głodujących murzynów w Afryce !Kiedyś ktoś pokazał mi zyjące szkielety kilka murzynek i ich dzieci .Pyta mnie się co o tym myśle .Odpowiadam ,że ci starzy to zwykli debile ! Wyzwano mniebod potworów SS-manów itd .Ale to nie ja jestem potworem .To rodzice tych małych murzynów byli potworami to oni byli nieodpowiedzialni robiąc dzieci samemu cierpiąc głód i nie mając wody .To rodzice skazali własne potomstwo na śmierć z głodu i pragnienia! Dlatego powinna być im proponowana aborcja , bo wielu małych murzynów rodzi się z HIV.

    • 25 21

    • masz cos z deklem prawda? (4)

     • 9 16

     • (1)

      Dlaczego?

      • 8 3

      • poczytaj o dostepnosci uslug medycznych w krajach trzeciego swiata

       potem bedziesz pieprzyl i aborcji w zapadlej dzungli kolego.

       • 8 0

     • nie pal tego gó....a (1)

      • 6 5

      • Nic nie pale!

       • 1 5

  • (14)

   facet zrobil trzecie dziecko......a gdzie podczas stotunku byla baba???

   zawsze myslalem ze dzieci robii sie we dwoje

   • 54 16

   • (4)

    Tak masz racje ! W moim wpisie nawet joe chodzi o tą rodzine .Chodzi o to aby poruszyć temat aborcji! Wiem mogła brać pigułki , wstawić soboe spiralei itd.Dziś w faktach ogldałem o takiej menelce co piła jak była w ciąży i i urodziła chore ,pijane dziecko! To jest dopiero patologia! Tacy ludzie nie mają wyobraźni i jeszcze para meneli chce odzyskać dziecko!

    • 19 16

    • (3)

     Wy jesteście dziwni minusujecie ?Było dzisiaj w faktach ci nieodpowiedzialni ludzie skrzywdzili to dziecko! Ja nie mam nic do alkoholu sam kiedyś sporo piłem ale za swoje i ciezko było mi przestać pić , stach przed kacem itd. Ale nadal lubie pić piwo :-D Nie zmienia to faktu ,że tacy ludzie jak dzisiaj w faktach (nawalona kobieta w ciąży ) , to skrajnie nieodpowiedzialni ludzie .Okaleczyli własne dziecko , teraz z kieszeni podatnika trzeba je utrzymywać , leczyć itd .Alkohol jest OK ale trzeba pić ostrożnie i bzykać w sposób odpowiedzialny!

     • 13 14

     • ja możesz powiedzieć, że alkohol jest ok. Alkohol to trucizna, kac jest właśnie objawem zatrucia organizmu.. Niestety potrzeba jego znacznych ilości by zejść dlatego jest dozwolony.

      Etanol powinien mieć takie same właściwości jak metanol i od razu świat byłby piękniejszy.

      • 12 1

     • (1)

      Zachowujesz się jak małe dziecko: "Było dzisiaj w faktach" łeee łeee mamo na prawdę było w faktach - to prawda :D

      • 4 1

      • Głuptas... :-D

       • 1 1

   • baba jest w nosie... (2)

    a tak na poważnie to oboje powinni pomyśleć, tym bardziej jeśli ktoś nie planuje lub nie chce dzieci ... kuzwa od czego są gumy lub tabletki antykoncepcyjne, jednakże moim zdaniem bardziej świadoma tego co robi zawsze powinna być kobieta bo to ona później zostanie z brzuchem

    • 12 5

    • Brawo ! Widać ,że jest Pani normalną kobietą , tacy ludzie jak Pani są potrzebni na tym świecie! Ale aborcja powinna być legalna oczywiscie płatna!

     • 10 15

    • Czyli skazujesz faceta na brak zaufania. Z góry załóż, że może Ciebie zostawić. Tak?

     Zostawi prędzej, niż myślisz.
     Oboje są odpowiedzialni tak samo.
     Z dnia na dzień nikt nie odchodzi. To widać dużo wcześniej, że coś jest nie tak. I robić dziecko w obliczu takich spostrzeżeń - to jest nieodpowiedzialność.
     A Może ta pani to właśnie widziała, i chciała męża zatrzymać trzecim dzieckiem?
     Tak też kobiety robią. Nie zaprzeczycie.

     • 2 6

   • bzdurzycie (jak niżej także) (5)

    tutaj po prostu był czlowiek nieodpowiedzialny, to nie dyskusja o aborcji, czy antykoncepcji,
    wielu z nas ma dzieci " z wpadek" : i trzecie, i czwarte,
    ale gdy się kochamy lub chociaż szanujemy i kochamy dzieci, to razem zakasujemy rękawy, by wziąć za dom i rodzinę odpowiedzialność,
    planujemy i staramy się o lepszą pracę, można się przekwalifikować (jak ja - byłam nauczycielką, zdobyłam inny zawód już przed 40-stką- lepiej płatny, choć kochałam szkołę, ale chcieliśmy żyć godniej).
    Tu mąż okazał się cymbałem.

    • 15 2

    • (4)

     No i postawa Państwa zasługuje na szacunek.Ale rozumie Pani ,że czasem skok w bok lub gumka peknie itd .No aborcja powinna być legalna. Nie mona nikogo zmuszać do aborcji ale z własnej woli kobieta powinna mieć prawo wyboru!

     • 10 10

     • (3)

      To nie jest już tylko kwestia woli kobiety, ona nie jest już sama. Jest jeszcze dziecko o potencjale bycia kimś wartościowym. Tylko, że ono nie ma głosu w tej dyskusji...aborcja tylko w szczególnych przypadkach. Botek chyba nie ma dzieci, a najprawdopodobniej jest młody, w d...e był i g...o widział w swoim życiu.

      • 8 2

      • (2)

       A ja mam dwojke i wlasnie uwazam, ze aborcja powinna byc legalna.
       Zycie kobiety jest waznieijsze niz zarodek.

       I nie kazda kobieta czy mezczyzna jest na tyle inteligentna, zeby potem dbac o to dziecko.
       Czasem lepiej dla neiktorych dzieci, zeby sie nie urodzily.

       • 5 6

       • Co innego życie czy zdrowie kobiety, a co innego aborcja na żądanie (Botek proponuje taką wersję).

        • 5 0

       • moze lepiej bybylo gdybys ty nie przyszla na swiat co :)

        • 1 1

  • raczej facet powinien podwiązać sobie nasieniowody (3)

   • 12 3

   • Ja podwiązałem 15 lat temu, nie mówiąc nic żonie..

    Teraz się boję zapytać skąd trzyletnią córkę mamy o_O

    • 23 0

   • u mężczyzn nic się nie podwiązuje tylko przecina nasieniowody

    • 2 2

   • tak właśnie! przecina się brzytwą, stąd powiedzenie "brzytwą po jajkach". można to zrobić sobie samemu, ale trzeba pamiętać żeby najpierw wypić setkę na znieczulenie (i na odwagę przy okazji też)

    • 0 0

  • FARMAZONY

   Mnóstwo rzeczy być powinno, ale od pisania postów nic się nie stanie. Aborcja, unikanie ciąży itp. to nie jest panaceum na rozwiązywanie problemów egzystencjonalnych. Ludzie nie są na świecie tylko po to, żeby samodzielnie się utrzymywać, nie sprawiać kłopotów i nie psuć humoru Botkowi. Co do dzieci, to trudno dyskutować z kimś, kto ma głowę nabitą teoriami, a nie uświadczył praktyki.

   • 7 2

  • (3)

   Dokladnie tak. Aborcja powinna byc legalna i powinny decydowac o niej kobiety. Bo to jej zycie zmienia sie i to kobieta zostaje z problemem.
   Facet splodzi i zwiewa.
   Mezczyzni nie powinni decydowac o tym czy kobieta urodzi czy nie.
   To jakis absurd.
   Jak mezczyzna zacznie rodzic dziecko i siedziec na macierzynskich to moglby miec cos do gadania.
   Tak samo jest z urodzeniem chorego dziecka. Najpierw wszyscy krzycza o prawach tego dziecka a potem jak sie urodzi to wokol robi sie pusto. Kobieta nie ma jak pracowac, nie ma jak wyjsc, zostaje sama z niewyobrazalnym problemem zyciowym.

   • 6 9

   • Nie wiem czy wiesz, ale żeby spłodzić dziecko to potrzeba dwóch osób..

    Na dodatek o odmiennej płci..

    • 8 2

   • może kobiety zaczelyby myśleć przed głową a nie piczą, to wtedy nei byłoby problemów

    powinny skoro stukają się z nieodpowiedzialnymi goścmi i potem wszystko spada na ich barki, mam problem z deklem - podwiązuję sie i tyle w temacie.

    • 4 0

   • ktoś ten problem sobie zrobił

    Ludzie powinni być odpowiedzialni.

    Sex = dziecko.
    Nie ma sexu nie ma dzieci. To wiedzą ludzie mający 15 lat .
    Aborcja jest tylko wygodnym zabijaniem ludzi.

    • 5 0

  • Nie aborcja jest rozwiązaniem, a bycie odpowiedzialnym człowiekiem.

   Ona usunęłaby to dziecko DLA NIEGO. Dla jego wygody. A on? Odszedł bo cos mu sie nie podobało. D&@ nie facet.
   Aborcja jest w głównej mierze zaprojektowana dla leniwych, nieodpowiedzialnych facetów, którzy lubią pobzykać i znikać; oraz dla pustych dziewczyn, które zapomniały wsiąść pigułki.

   • 7 6

  • najlepsze jest to ze takie lewaki

   pieja peany na temat aborcji a jak pwysterylizowano przy ntym porodzie patolke pania wiolette szwak mamunie odebranej rozyczki, to jak to tak, jak mozna i tak dalej... przymusowo powinni sterylizowac ludzi z lewackimi pogladami :) a botkowi to juz zupelnie za sama skladnie powinni obciac przyrodzenie.

   • 2 5

  • Popieram! A teraz daj dobry przykład innym i dokonaj aborcji swojej osoby! (1)

   • 2 4

   • serio przygłupku

    stukać się na lewo i prawo tak, a konsekwencji żadnych w razie wpady? nie nauczyla mamunia ani w szkole ze ciąża to nie najgorsze konsekwencje bezmyślności seksualnej? jestescie jak szczury, rypiecie się w bezmózgi sposób z kim popadnie to i w sumie powinni wam zapewnić dostęp do aborcji, aby wyeliminować wadliwe geny, napisze lepiej, powinni przeprowadzać eutanazję ludzi z takimi poglądami, społeczeństwo potem płaci za leczenie pań i panów z chorób STD... jesteście mentalnymi syfiarzami i nie chodzi wam wcale o wolność, tylko o rypanie się z kim popadnie i gdzie popadnie bez konsekwencji.

    • 4 0

  • No czasem aborcja powinna być nie było by takich jak ty.

   • 1 0

  • Gdzie kodziarze !!! Tu jawnie nawołuje się do łamania konstytucji

   Konstytucja mówi każdy ma prawo do życia !!!!!

   Do trybunału.

   • 5 2

  • Ale z ciebie ciemne babsko, gdzie jest napisane , że to trzecie dziecko jest jego.Idź poskakać.

   • 1 1

  • a co ma ta sprawa do aborcji?

   że co, że gdyby wiedziała 18 lat temu co będzie 18 lat później..... chłopie idź pomódl się lub przestań brać to co bierzesz bo Ci nie służy. "Robienie" dzieci nie jest dla dzieci, "robisz" to rodzisz, "bzykasz" to odpowiadasz.
   Skup się i poczytaj tekst, jest o czym innym..... nie o aborcji.

   • 1 0

 • (1)

  Ok
  Są jak widać ludzie upośledzeni umysłowo, ale nadal uważam, że "państwo" powinno mieć procedury na takie akcje.

  • 126 7

  • polskie bagno

   • 0 0

 • kto to pisał, ten artykuł. Ani ładu ani składu, chociaż historia jest nteresująca (3)

  • 149 12

  • proszę bardzo, oto autor:

   Marzena Klimowicz-Sikorska m.klimowicz-sikorska@trojmiasto.pl

   • 7 0

  • ciemniaki nie mające pojęcia co oznacza nteresująca dali ci pl, a sam źle to użyłeś nie na temat.

   • 0 6

  • Czytam i niby rozumiem a pojąć nie mogę.
   Mąż odszedł ale oboje podpisali pełnomocnictwo u notariusza.
   Mieszkanie wystawione na licytację za długi ktoś ale to ktoś w imieniu tej pani Je sprzedał a nie komornik.
   Inna pani twierdzi że jej komornik zabiera pieniądze za to mieszkanie, ale je kupiła jej mama a nie ona.
   A dziennikarz pisze i łyka wszystko jak żaba muł.

   A niby wszystkich uczą już czytać tylko nie jak rozumieć to co napisane

   • 33 1

 • (1)

  Zawiły i niezrozumiały artykuł dla nieprawnika

  • 121 6

  • a dla prawnika

   to już zupełny bełkot

   • 19 0

 • W szkołach uczyć podstaw prawa! (5)

  I karać lichwiarzy !

  • 148 6

  • Na razie szkołę czeka

   matura z religii...

   • 18 2

  • Tzn. karać tych lichwiarzy w szkole? (1)

   • 4 3

   • przykładnie.

    a czemu nie? :)

    • 1 0

  • faszysta!

   • 0 0

  • CZASY KŁAMCÓW ZŁODZIEI I OSZUSTÓW !!!

   Widzisz, w Średniowieczu prezes provid... , boćka , amber złoto itd by dawno mieli ścięte głowy , kiedyś oszust to był oszust a oszutów karało się przykładnie i surowo by reszta nawet nie pomyslała by oszukiwac a teray lichwiarz to biznesmen .

   Zaraz się okaże , że pasńswo z naszych pieniędzy zapłąci za życie ponadstan i niegosporadność prezesa SKOKU !!!!
   Tak PiS każe oszustów !!!! I tak interpretuje prawo , oni mają tyle wspólnego z prawem co rydzyk z Bogiem !!!!!!

   • 0 1

 • (13)

  1) 3 dziecko z kiepska praca........nawet w biedronce mozna kupic gumki
  2) notariusz czytal tresc umowy.....jak mozna po czasie sie wycofac??
  3) ta kobieta nie jest w stanie dbac o siebie, sad powinien przydzielic kuratora za glupote

  wspolczuje kobiecie ale po prostu przychodzi mi tylko slowo....glupia

  • 220 50

  • Zrób coś dobrego dla społeczeństwa

   zamiast pisać pierdoły, wyciągnij gumke z gaci, zaciśnij na szyi i policz do dwustu.

   • 21 61

  • gumka

   Gumką możesz sobie koleś strzelić w torbę.

   • 24 15

  • Einstein sie znalazl

   • 18 8

  • (2)

   Dokładnie tak samo uważam. W takiej sytuacji rodzinnej to dwójka dzieci juz jest bardzo dużo, jakim cudem można wykazać sie taka nieostrożnością i zrobić trzecie :/ ja rozumiem ze dzieci, wartości itp ale sa jakieś granice

   • 39 7

   • (1)

    A Ty myślisz, że dzieci to sie z księzyca biorą? Kazda antykoncepcja moze zawiesc

    • 11 16

    • tak, jak stosujesz tę najtańszą i tylko Ty z Was dwojga to pewnie, że tak.

     • 10 4

  • (4)

   Głupi to ty jesteś. Ta kobieta jest po prostu niezaradna życiowo. Ale dla niej też jest miejsce w społeczeństwie. A sitwa prawnicza ma to w nosie. Daję sobie głowę uciąć, że nie kumała co notariusz czytał.
   Szkoda kobiety i jej dzieci.

   • 45 10

   • Ale że niby co? (3)

    Notariusz miał przeprowadzić testy zaradności życiowej?

    • 17 13

    • Nie. Ale powinien odmowic wykonania czynnosci. (2)

     Jesli:
     1. umowa jest niekorzystna dla jednej ze stron
     2. nie ma pewnosci czy jedna ze stron (potencjalnie poszkodowana) rozumie zapisy umowy

     Kiedys bylo cos takiego jak etyka zawodowa (w kazdym zawodzie, nawet zlodzieje ja mieli) a teraz licza sie tylko pieniadze.

     • 31 6

     • mało tego (1)

      nie tylko powinien odmówić, ale zwyczajnie ma obowiązek odmówić. W opisanej sytuacji (a jak zauważyli przedmówcy, artykuł jest pełen błędów i nielogicznych stwierdzeń) notariusz jest zwyczajnie współwinny.

      • 9 5

      • Jej nie było przy podpisywaniu aktu, bo dała pełnomocnictwo. Notariusz oczywiście, że współwinny.

       • 1 3

  • Jagoda

   Wlasciwie czemu czwartego i piatego nie poczeli, Panstwo pomoze a niech nam daja - bo co mamy teraz zrobic - juz sie stalo. Tfu - a przejzyj na oczy zanim pojdziesz do lozka, w kapuscie dzieci juz nie ma. Nie odpowiedzialne towarzystwo - a moze faceta chciala przetrzymac przy sobie a tu skucha. Aborcja a czemu nie - jak dla rozrywki poszli do lozka nawet nie planujac dziecka to co bedzie pozniej z laski go wychowa. Do dziecka trzeba dojrzec - to jak tatuaz na czole na cale zycie i jeszcze zapewnic wszystko- a jak to sie slyszy - jak ci sie nudzi to zajmuj sie sam soba - bo mamusia i tatus sa zmeczeni. Coz Polska to nadal dziki kraj i musza sie zmienic pokolenia zeby cokolwiek zrozumiec. Nadal w kolejsce w sklepie wchodza na plecy inni jak za komuny.

   • 24 8

  • A ja współczuję Tobie głupoty, szanowny Anonimie. Twoim tokiem rozumowania, to można zrobić szwindel każdemu, kto jest mniej rozgarnięty, właśnie z racji tego, że być może jest mniej "kumaty", łatwowierny, i tak o, dla zasady można go oszukać, aby zmądrzał, albo nie wiem co?

   Kobieta chciała pozbyć się długów, zacząć życie od nowa, być może zamienić mieszkanie na mniejsze, by radzić sobie z tym, co się wydarzyło - a się nie odstanie w jej życiu. Widać od razu, że osoba która pisze taki komentarz, to nowobogacki, młody człowiek, który jedyny problem, jaki w życiu miał i z którym musiał się zmierzyć, to taki, czy kupić sobie buty w sklepie za 200 lub 300zł, albo najnowszy telefon, za 1000 czy za 1500zł. Trochę empatii człowieku.

   Największym problemem w takiej sytuacji są obowiązujące przepisy które umożliwiają szwindlarzom dokonywanie takich transakcji oraz brak precedensów w naszych sądach.

   • 0 2

 • Kary za oszustwo są śmiesznie niskie, (5)

  więc i oszustw sużo.

  • 126 10

  • problem (1)

   nie tkwi w karach czy prawie tylko tym że część społeczeństwa nie rozumie najprostszych pojęcie prawnych i ekonomicznych, czego zresztą dowodzą ostatnie wybory... A kobieta zamiast iść po poradę sama podjęła decyzję.

   • 5 2

   • To dobrze, ze choc tys mundry :)

    Zawsze jest sie kogos spytac.

    • 0 3

  • za komumy (1)

   kary były wyższe, nawet kara śmierci za sprawy gospodarcze. Bezkarność, zomo na ulicach itp. Kary nic z tym wspólnego nie mają. No mają ;) prezesowi się to marzy.. by być panem życia i śmierci

   • 4 2

   • a tobie marzy sie anarchia

    • 1 2

  • Tylko pod warunkiem że oszukasz Kowalskiego.

   Spróbuj z fiskusem. Jak nie jesteś prominentem lub jego pociotkiem to ..........

   • 2 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane