Fakty i opinie

stat

Miał 2,3 promila i jechał autem do... pracy

Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komisariat, gdzie - gdy wytrzeźwieje - usłyszy zarzuty.
Mężczyznę zatrzymano i przewieziono na komisariat, gdzie - gdy wytrzeźwieje - usłyszy zarzuty. fot. KMP w Sopocie

Gdy policjanci zatrzymali do kontroli samochód kierowany przez 41-latka, od razu wyczuli charakterystyczną woń alkoholu. Okazało się, że mężczyzna jechał do... pracy mając 2,28 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Co więcej, nie posiadał prawa jazdy, bo wcześniej stracił je za jazdę po pijanemu.Zdarzyło ci się przyjść do pracy po alkoholu?

tak, przynajmniej kilka razy w życiu

28%

tak, raz

7%

nie, ale zdarzyło mi się wypić w pracy alkohol za zgodą pracodawcy

16%

nie, nigdy nie piłe(a)m przed pracą ani w trakcie pracy

49%
Pijanego kierowcę - mieszkańca Pruszcza Gdańskiego - zatrzymano w poniedziałek przed godz. 8 na ul. Łokietka zobacz na mapie Sopotu w Sopocie. Jego auto zatrzymano do rutynowej kontroli.

- W samochodzie kierowcy czuć było wyraźny zapach alkoholu. Policjant sprawdził trzeźwość mężczyzny, urządzenie pokazało 2,28 promila alkoholu. 41-latek, którego zatrzymał w drodze do pracy, nie posiada uprawnień do kierowania samochodami, ponieważ w przeszłości utracił je za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu. Kierowca volkswagena nie miał również żadnych dokumentów samochodu oraz nie zawarł obowiązkowej umowy ubezpieczeniowej OC - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.
Co więcej, policjanci ustalili, że mężczyzna tuż przed tym, jak wsiadł za kierownicę, wypił kolejne piwo. W związku z tym, poziom alkoholu w jego organizmie nie zmniejszał się, a wciąż rósł.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony na komisariat, gdzie aktualnie trzeźwieje. Kierowane przez niego auto trafiło na policyjny parking.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (168)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.