• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Milion złotych na remont fontanny przy ECS

MKo
30 marca 2024, godz. 18:00 
Opinie (272)
Tak prezentowała się fontanna przy ECS podczas otwarcia muzeum w 2014 roku. Tak prezentowała się fontanna przy ECS podczas otwarcia muzeum w 2014 roku.

Po trzech latach przerwy fontanna przy Europejskim Centrum SolidarnościMapka wreszcie doczeka się remontu. Wodotrysk ma zostać przebudowany i zmodernizowany. Koszt inwestycji wyniesie 1 mln zł. Remont ma ruszyć jeszcze wiosną i potrwać przez cztery miesiące.Ile razy widziałe(a)ś wystawę w ECS?

Fontanna przy ECS ostatni raz cieszyła odwiedzających muzeum jesienią 2021 roku. Została wyłączona po tym, jak uszkodzeniu uległa automatyka oraz część urządzeń. Po przeanalizowaniu problemu, zarządca obiektu podjął decyzję o koniecznej modernizacji pomieszczeń technicznych fontanny.

Wkrótce mają one zostać rozbudowane o część do przechowywania i dozowania środków chemicznych. Wewnątrz obiektu pojawią się m.in. szczelne wanny do przechowywania niebezpiecznych środków chemicznych (podchlorynu sodu i kwasu siarkowego) stosowanych do uzdatniania wody.


Od trzech lat niecka jest sucha. Wodotrysk czeka na modernizację. Od trzech lat niecka jest sucha. Wodotrysk czeka na modernizację.
Rozbudowany ma być także system wentylacji wszystkich pomieszczeń fontanny. Kanały wentylacyjne mają zostać wyprowadzone po wewnętrznej elewacji ponad dach obiektu. Przebudowane zostaną także instalacje elektryczne i teletechniczne.

Remont ma potrwać cztery miesiące. W tym czasie ekspozycja w ECS ma być dostępna dla gości muzeum.

Koszt prac wyniesie 1 mln zł. Wykonawcą jest gdyńska spółka KNB System.

To już drugi remont tego obiektu od czasu otwarcia ECS. Już po pierwszej zimie obiekt został wyłączony z eksploatacji po tym, jak okazało się, że ściekająca woda zalewa garaż podziemny. Powodem było rozszczelnienie dna fontanny (niecki). Wiosną 2016 roku fontanna została naprawiona.

Tak wyglądała fontanna przy ECS w 2017 roku.MKo

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (272)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane