Fakty i opinie

stat

Na Drodze Gdyńskiej będzie kontrola radarowa

Najnowszy artukuł na ten temat

Śmiertelny wypadek na Drodze Różowej

Ograniczenie prędkości to zdaniem policjantów za mało, by zapewnić w tym miejsce pełne bezpieczeństwo.
Ograniczenie prędkości to zdaniem policjantów za mało, by zapewnić w tym miejsce pełne bezpieczeństwo. fot. Michał/czytelnik Trojmiasto.pl

Z wnioskiem o miejsce do kontroli kierowców na Drodze Gdyńskiej zgłosiła się do Zarządu Dróg i Zieleni gdyńska policja. Funkcjonariusze chcą kontrolować kierowców na odcinku, gdzie od listopada obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h.Czy stworzenie miejsca do kontroli radarowej spowoduje, że będzie bezpieczniej na Drodze Gdyńskiej?

tak, z pewnością wielu widząc samo oznaczenie zwolni, znaki nie wystarczają 22%
nie, ma to służyć tylko łupieniu kierowców 78%
zakończona Łącznie głosów: 1292
Newralgiczny odcinek Drogi Gdyńskiej zobacz na mapie Gdyni, gdzie najpierw przedłużono barierę ochronną, a później ograniczono prędkość do 50 km/h zdaniem policjantów wciąż nie jest bezpieczny. Droga jest dwupasmowa, nawierzchnia gładka, a skrzyżowań kolizyjnych praktycznie nie ma. To powoduje, że wielu kierowców mocniej naciska pedał gazu. Efekt, zwłaszcza podczas trudnych warunków atmosferycznych bywa tragiczny. Najwięcej zdarzeń miało miejsce na zakręcie pod wiaduktem.

Zdaniem funkcjonariuszy, choć w ostatnich tygodniach do wypadków w tym miejscu nie dochodzi, nie znaczy, że w kolejnych sytuacja nie zmieni się. Stąd wniosek, by ustanowić miejsce do kontroli radarowej.

- Rozmawiamy o tym z ZDIZ, ale na razie nie zapadły konkretne decyzje. Na pewno już samo oznaczenie takiego miejsca tablicą informacyjną o potencjalnej kontroli radarowej powściągnęłoby zapędy kierowców chcących pojechać szybciej niż przepisowe 50 km/h - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik prasowy KMP w Gdyni.

W przeszłości zdarzało się, że policjanci byli zmuszeni w okolicy kontrolować kierowców, stojąc na łączącej się z Droga Gdyńską ul. Lotników w miejscu objętym zakazem zatrzymywania się. Choć funkcjonariusze tłumaczyli, że mieli prawo tam stać, gdyż wykonywali swoje obowiązki, co oznacza, że "wystąpił pozaustawowy kontratyp mówiący o wyłączeniu odpowiedzialności za wykroczenie", wielu kierowców uznało to za nadużycie.

Wśród proponowanych rozwiązań jest wydzielenie specjalnej zatoki lub oznaczenie liniami poziomymi miejsca wyłączonego z ruchu, gdzie można przeprowadzić kontrolę. Na razie szczegółów brakuje, ale urzędnicy zapewniają, że rozwiązanie, o które wnioskują policjanci na pewno zostanie wprowadzone.

Radiowóz kontrolujący kierowców w lipcu 2013 roku na miejscu objętym zakazem zatrzymywania się.Ruch na Drodze Gdyńskiej jest spory także wieczorem i nocą.

Opinie (316) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.