- 1 Powstanie kilometrowy tor do jazdy rowerem (76 opinii)
- 2 Remont "Słoneczka". Będzie nowy wystrój (86 opinii)
- 3 Piękne werandy odtworzone w kamienicy (14 opinii)
- 4 Całe Trójmiasto w strefie zakażenia ASF (260 opinii)
- 5 Od soboty spore utrudnienia na A1 (67 opinii)
- 6 Masz interes? Zostaw kartkę (143 opinie)
Najciekawsze linie komunikacyjne w Gdyni
Jazda autobusami i trolejbusami w Gdyni może służyć nie tylko w dotarciu z jednego w inne miejsce, ale może też być doskonałą okazją do zwiedzenia miasta - i to nie tylko w dzień. Wystarczy kosztujący 13 zł bilet dobowy i już można ruszać. Oto przegląd subiektywny ciekawych linii ZKM Gdynia o długiej trasie i opis tego, co można zobaczyć podczas podróży nimi przez szybę lub podczas krótkich momentów opuszczenia pojazdu.
Linia 109 Redłowo SKM - Babie Doły, pętla przy ul. Ikara
Autobus rusza spod przystanku w Redłowie. Dobrze siadając, można podziwiać najpierw obiekty sportowe, w tym stadion rugby i halę sportową oraz Centrum Riviera . Ulicą Morską z budynkiem Uniwersytetu Morskiego dojeżdżamy do estakady, by dotrzeć na Babie Doły. Stamtąd już niedaleko do odnowionego pomnika samolotu i urokliwej plaży z torpedownią jako główną atrakcją.
Zobacz budynek z napisem Uniwersytetu Morskiego z lotu ptaka
Linia 150 Witomino Leśniczówka - Oksywie Godebskiego
Linia rusza z Witomina, jadąc do centrum mieniącą się w kolorach jesieni ul. Kielecką . Po drodze można zerknąć też na górującą wieżę kościoła Franciszkanów . Przejeżdżając przez centrum warto zerknąć siedzibę Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej czy odnowione Dom Marynarza i hale targowe . Autobus przejeżdża przez węzeł obok pomnika Ofiar Grudnia '70 , jedzie chwilę estakadą, skąd rozpościera się fantastyczny widok. Później ulicą Śmidowicza w kierunku Oksywia Dolnego. Po drodze szybkie zerknięcie na Port Wojenny, okręt "Jastrząb" i wspinaczka ul. Arciszewskich na górną część Oksywia. Wprawne oko dojrzy starą, ale intrygującą zabudowę Oksywia, którą warto podziwiać przez szyby lub przyjrzeć się z bliska w oczekiwaniu na kolejny autobus.
Linia 147 Karwiny Tesco - Dworzec Główny
Kto chce przekonać się jak bardzo rozwijają się zachodnie tereny Gdyni powinien wsiąść w linie 147. Wsiadając na przystanku Karwiny Tesco można dojechać do Dworca Głównego przez Wiczlino i Chwarzno, gdzie z tygodnia na tydzień przybywa lokatorów wprowadzających się do nowych budynków. Ci, którzy tam dawno nie byli, mogą się zdziwić. Coraz mniej jest dzikich rejonów, które również dobrze byłoby poznać. Warto pojechać w weekend, bo w tygodniu korki murowane.
Linie 23 i 24 Stocznia Gdynia - Dąbrowa
Największą atrakcją przejazdu jest możliwość przejechania ul. Świętojańską , gdzie możliwość wjazdu oprócz aut i rowerów mają jedynie trolejbusy. Przy okazji można tam zerknąć na kolegiatę Infoboks i pomnik Antoniego Abrahama na pl. Kaszubskim . Można również m.in. zobaczyć czy wszystkie szyby w PPNT są czyste i sprawdzić jak z oddali wygląda przystanek PKM Karwiny . Jedna z linii kończy bieg na Dąbrowie, a druga dojeżdża aż na Kacze Buki.
N 10 Kacze Buki - Kacze Buki
Kto woli zwiedzać miasto nocą powinien wsiąść w kursujące długimi trasami linie nocne. Ta linia jedzie w jednej z tras z Kaczych Buków przez Dąbrowę, Mały Kack, centrum. Postój przy dworcu i dalej w kierunku Obłuża, Pogórza do Babich Dołów. Powrót Śmidowicza, Unruga, Janka Wiśniewskiego i Estakadą do centrum, a później znów w kierunku Kaczych Buków. Widoki oświetlonych budynków i rozciągające się krajobrazy zwłaszcza gdy usiądziemy przy kierowcy niezapomniane. Czas podróży to 2 godziny 35 minut.
Rozkład jazdy ZKM Gdynia
Miejsca
Opinie (210) ponad 10 zablokowanych
-
2018-10-28 13:11
Już pędze..
- 40 30
-
2018-10-28 12:23
A gdzie (1)
A gdzie wsiobus 173?
- 59 11
-
2018-10-28 12:30
Artykuł dotyczy Gdyni
Proszę wejść na kazimierz.pl.
- 23 7
-
2018-10-28 12:22
Zabytkowy bruk na Godebskiego :)
Szkoda, że go nie pokazano :( Autobusy linii 150 mają zawieszenia remontowane dwa razy w miesiącu :)
- 49 19
-
2018-10-28 12:04
Artykuł bez aurora. (1)
Jak bym napisał takie głupoty, to też zrobiłbym to anonimowo.
- 63 11
-
2018-10-28 12:11
O patsz
- 7 6
-
2018-10-28 11:26
I jeszcze o dwóch liniach autobusowych w Gdańsku zapomniałem.
1. Linia 100 bo jeździ w centrum Gdańska a dokładnie Podwale Grodzkie, Targ Węglowy, przy Teatrze Szekspirowskim, przez Główne Miasto, przez Targ Rybny, przez Podwale Staromiejskie, przez Stare Miasto, przy przychodni na Wałowej, przy Zieleniaku i z powrotem na Podwale Grodzkie.
2. Linia 186 jedzie z Dworca Głównego przez Podwale Grodzkie, przy Bramie Wyżynnej, tak samo jak linia 112 jedzie do rafinerii ale w Dobrowie skręca w stronę oczyszczalni ścieków, jedzie przez Płońską, przez Wiślinkę, przez Sobieszewo i potem tymczasowo jedzie objazdem związanym z budową mostu w Sobieszewie przez Tęczową a potem wraca z powrotem na stałą trasę czyli na Nadwiślańską i dojeżdza do Górek Wschodnich.- 51 21
-
2018-10-28 11:05
a na Kaszuby można?
- 44 26
-
2018-10-28 10:59
(1)
146 do Rewy z zajazdem do przystani w Mechelinkach, 173 przez Dębogórze do dworca PKP Rumia a potem powrotem R-ką no i 171 do Oliwy, 119,133,137 do Muzeum Emigracji, wejść na molo pilotowe, ładny widok na port, stocznie i wchodzące wychodzące statki, też bardzo fajne przykładowe trasy dla mieszkańców jak i turystów
- 60 21
-
2018-10-28 11:05
Aha No i oczywiście 102 z ładnymi widokami na północne dzielnice, port i stocznie kiedy autobus krąży wąskimi ulicami Grabowka i Leszczynek
- 10 3
-
2018-10-28 11:03
102 ma ciekawą trasę, kiedys lubiłem nim pojeździć, pozwiedzać..tak samo 171 z Karwin do Oliwy ...
- 49 20
-
2018-10-28 10:22
Plus kolejka linowa ,,prawie jak na Kasprowy.
- 71 9
-
2018-10-28 10:10
Biore dzieciaki i walę do Gdyni
- 74 11
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.