Fakty i opinie

stat

Nasza czytelniczka: tak parkuje prezes TVP

Na auto należące do Jacka Kurskiego i samego prezesa TVP nasza czytelniczka natknęła się w środę przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Charles'a de Gaulle'a.
Na auto należące do Jacka Kurskiego i samego prezesa TVP nasza czytelniczka natknęła się w środę przy skrzyżowaniu Grunwaldzkiej z Charles'a de Gaulle'a. fot. czytelniczka Trojmiasto.pl

400 zł i 2 pkt karne - taki mandat otrzymałby kierowca BMW za zaparkowanie auta na ul. Charles'a de Gaulle'a zobacz na mapie Gdańska we Wrzeszczu. Na nieprawidłowo pozostawione auto należące do Jacka Kurskiego, prezesa TVP, natknęła się nasza czytelniczka.Czy osoby publiczne częściej łamią przepisy ruchu drogowego od innych kierowców?

nie, są bardziej znane, dlatego ich wykroczeniami interesują się media 9%
nie, u nas większość kierowców łamie przepisy ruchu drogowego 6%
tak, przychodzi im to łatwiej, bo czują się bezkarnie 85%
zakończona Łącznie głosów: 3807
Według czytelniczki portalu Trojmiasto.pl kierowcą, który w ten sposób zaparkował samochód, był pochodzący z Gdańska obecny prezes TVP, a wcześniej były poseł i eurodeputowany do Parlamentu Europejskiego Jacek Kurski.

- Pan Kurski zablokował część pasa i chodnika, po czym z uśmiechem opuścił auto - napisała w mailu nasza czytelniczka.
Na zdjęciu widać samochód, który dwoma kołami stoi na jezdni, a dwoma pozostałymi na chodniku. W dodatku auto zostało zaparkowane tuż przy przejściu dla pieszych, w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Według kodeksu wykroczeń w ruchu drogowym kierowca popełnił dwa wykroczenia.

- W sytuacji przedstawionej na zdjęciu kierowca samochodu popełnia wykroczenie polegające na zatrzymaniu pojazdu na skrzyżowaniu w odległości mniejszej niż 10 metrów od skrzyżowania. Za to wykroczenie można zostać ukaranym mandatem w wysokości 300 zł i dostać 1 pkt karny - wyjaśnia kom. Magdalena Michalewska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
W związku z tym, że kilkadziesiąt metrów wcześniej stoi znak B-36 z tablicą informującą, że zakaz nie obowiązuje na chodniku, kierowca parkując auto dwoma kołami na ulicy złamał kolejny przepis.

- Tablica dołączona do znaku B-36 jest integralną częścią znaku i wskazuje sposób parkowania. W związku z tym kierowca tego samochodu, parkując w ten sposób, nie dostosował się do postanowień wynikających ze znaku B-36 z tablicą informacyjną. Za to wykroczenie grozi mandat karny w wysokości 100 zł i 1 pkt karny - dodaje Magdalena Michalewska.
Podczepił się pod konwój, zablokował chodnik przy lotnisku

To już kolejny raz, gdy zachowanie Jacka Kurskiego za kierownicą wzbudza kontrowersje.

Przed paroma laty głośno było o zdarzeniu na drodze krajowej nr 7 między Gdańskiem a Warszawą, gdy ówczesny poseł Prawa i Sprawiedliwości, spiesząc się na posiedzenie komisji w Sejmie podłączył się do konwoju przewożącego więźnia. Jechał z dużą prędkością za kolumną samochodów, którą przepuszczali inni kierowcy. Eskorta furgonu przestraszyła się, że to próba odbicia więźnia i wezwała posiłki. Pędzącego posła zatrzymała dopiero blokada drogi w Ostródzie, a Kurski zobowiązał się, że wpłaci 200 zł na fundację osób poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.

To samo auto Jacek Kurski porzucił na chodniku przy lotnisku w marcu 2014 r.
To samo auto Jacek Kurski porzucił na chodniku przy lotnisku w marcu 2014 r. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

W marcu 2014 r. europoseł na kilka dni zostawił swoje auto na chodniku przy lotnisku w Gdańsku, zaoszczędzając w ten sposób ok. 100 zł. Biorąc pod uwagę ówczesne zarobki eurodeputowanego w Parlamencie Europejskim (ok. 51 tys. zł miesięcznie) kwota wydawała się niewielka.

Z samym prezesem TVP - mimo wielokrotnych prób - nie udało nam się skontaktować. Przez cały dzień nie odbierał telefonu i nie odpisywał na SMS-y.

Opinie (731) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.