Fakty i opinie

stat

Nocna ulewa zalała ulice i tunele w Gdyni

Zalane skrzyżowania Unruga i Kwiatkowskiego.
Zalane skrzyżowania Unruga i Kwiatkowskiego. fot. galeria Trojmiasto.pl

Nocna burza zalała skrzyżowania i dworzec PKP Gdynia Główna zobacz na mapie Gdyni. Trwa szacowanie strat. Na szczęście meteorolodzy uspokajają - burze już się wyszalały i opadów być nie powinno. Zaczną się za to upały.Opady deszczu trwały w Trójmieście od południa, ale nie były zbyt intensywne. Po południu pojawiły się jednak ostrzeżenia, że w najbliższych godzinach miejscami może spaść nawet 50 litrów deszczu na metr kwadratowy. I najgorsze obawy potwierdziły się w Gdyni.Zalało m.in. tunele na dworcu PKP Gdynia Główna oraz na dworcu SKM Cisowa zobacz na mapie Gdyni. Strażacy musieli rozkładać tam worki z piaskiem, by woda nie wdarła się do kolejnych pomieszczeń.

- A piesi nie mieli wyjścia, musieli brodzić po kostki w wodzie. Z czasem już mało kto się tym przejmował - relacjonuje nasza czytelniczka, pani Dominika.
Sporo wody było też na ulicach. Tradycyjnie wielkie jeziora tworzyły się w kilku miejscach na ul. Morskiej zobacz na mapie Gdyni. Zalało też ul. Janka Wiśniewskiego zobacz na mapie Gdyni na wysokości dworca PKP. Skrzyżowanie Unruga i Kwiatkowskiego także znalazło się pod wodą.

- Nieliczni kierowcy na szczęście się wycofywali, bo miejscami wody było za kolana i mogło być naprawdę niebezpiecznie. Przy Akademii Morskiej zobacz na mapie Gdyni leży już teraz kilka tablic rejestracyjnych. Jak ktoś zgubił, to niech szuka tam na poboczu - podpowiada pan Patryk.
W najbliższych dniach tak dużych opadów ma już nie być. Temperatura sięgnie za to 25 stopni Celsjusza w cieniu.

Opinie (211) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.