Fakty i opinie

stat

Nowe oświetlenie bulwaru i nabrzeża na Przeróbce


Mieszkańcy Gdańska mają nowe miejsce do spacerów po zmroku. Odbudowane przed laty nabrzeże przy Martwej Wiśle zobacz na mapie Gdańska zyskało oświetlenie.Czy twoja najbliższa okolica jest dobrze oświetlona w nocy?

tak, nie ma żadnych uwag 24%
tak, ale są miejsca, gdzie oświetlenia brakuje 37%
nie, ale jakoś sobie z tym radzę, nie robię problemu 8%
nie, wiele miejsc jest niedoświetlonych 19%
nie, po zmroku boję się wyjść z domu 12%
zakończona Łącznie głosów: 528
Jeśli ktoś twierdzi, że Gdańsk odwraca się plecami do wody, może zacząć weryfikować swoje zdanie. Od kilku dni mieszkańcy Przeróbki mogą bezpiecznie spacerować po zmroku nabrzeżem Martwej Wisły. Ustawiono tam latarnie wyposażone w świetlówki LED-owe.

Oświetlenie zrealizowane zostało na zamówienie Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. Latarnie przy Martwej Wiśle na Przeróbce to część projektu ustawiania oświetlenia na nabrzeżach i ulicach Gdańska. W efekcie, oprócz Przeróbki nocą, można bezpiecznie przejść po północnej części nabrzeża Ołowianki zobacz na mapie Gdańska, fragmencie ul. Smęgorzyńskiej zobacz na mapie Gdańska, ul. Kolonijnej zobacz na mapie Gdańska, ul. Poli Gojawiczyńskiej zobacz na mapie Gdańska a także po ul. Iłowej zobacz na mapie Gdańska.

Z oświetlonego nabrzeża na Przeróbce cieszą się na razie wędkarze.

- Nie ma tu jeszcze wielu spacerowiczów, pewnie jesienna pogoda nie zachęca ich do spacerów. W sumie to i dobrze, bo mamy podczas wędkowania spokój. Do tej pory radziliśmy sobie w trakcie połowów z latarką na czole, ale gdy stanęło oświetlenie, już tego nie robimy, jest łatwiej - mówi pan Przemysław, wędkarz i mieszkaniec Przeróbki.
Do szczęścia spacerowiczom brakuje ławek i koszy na śmieci. Od czasu do czasu powinien ktoś jeszcze skosić trawę.

Przypomnijmy, że nabrzeże wzdłuż Martwej Wisły na Przeróbce powstało w 2014 r. Niestety nie dało się dociągnąć go do mostu wantowego - urywa się w połowie. Dalszą inwestycję zablokowali mieszkańcy, którym nie spodobało się umieszczanie kotw nabrzeża kilka metrów pod powierzchnią ich działek.

Urząd Morski w Gdyni, inwestor budowy nabrzeża, musiał wstrzymać inwestycję i zmienić technologię wykonania nabrzeża. To skomplikowane i wymaga przygotowań, więc inwestycja zostanie dokończona w najbliższych latach.

Opinie (132) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.