• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Oblodzone chodniki utrapieniem pieszych

FK
10 lutego 2023, godz. 15:00 
Opinie (196)
  • Lodowisko na molo w Sopocie.
  • Chodnik na al. Jana Pawła II po stronie KFC od ul. Meissnera do ul. Czarny Dwór jedno wielkie lodowisko. Chodnik nieodśnieżony i nieposypany.
  • Zero piasku/soli na całej długości Jana Pawła. Jedno wielkie lodowisko.

Zalegający na chodnikach i podjazdach lód czy zlodowaciały śnieg mocno dają się we znaki mieszkańcom Trójmiasta. W niektórych miejscach jest taka "szklanka", że przejście kilku kroków staje się prawdziwym wyzwaniem.Jak oceniasz stan odśnieżenia chodników i dróg?

- Świetne lodowisko. Zero piasku/soli na całej długości Jana Pawła - oznajmia jeden z czytelników w Raporcie z Trójmiasta.
Podobne wpisy, dotyczące różnych trójmiejskich lokalizacji, sukcesywnie napływają. Miejscami chodniki są tak oblodzone, że nie da się przejść kilku kroków, aby nie "wywinąć orła".

- Od wielkich opadów śniegu minął tydzień, a w wielu miejscach nic nie zrobiono. Są nieruszone - komentuje Michał. - Dzisiaj mróz lekko odpuścił i w centrum Gdańska zrobiło się w wielu miejscach lodowisko. Widziałem, jak kobieta się przewróciła. Sam jechałem po śniego-lodzie na butach.


Choć dzieci i młodzież korzystają z okazji i wyciągają łyżwy, osobom nieco starszym nie jest do śmiechu. Tym bardziej że oblodzone są nie tylko chodniki, ale też schody czy podjazdy.

Dzieci korzystają w pełni z oblodzenia chodnikówNie brakuje osób, które nie zamierzają przyglądać się bezczynnie temu, że podczas spaceru można stracić zęby. Próbują zgłaszać chodniki wymagające interwencji odpowiednim organom, jednak nie jest to tak proste, jak mogłoby się wydawać.

- Pomyślałam, że zgłoszę oblodzony chodnik do Gdańskiego Centrum Kontaktu, weszłam na ich stronę i się zastanawiam, jaki to ma sens? - pisze jedna z czytelniczek w naszym raporcie. - Lista zgłoszeń o zaśnieżonych chodnikach liczy 9 stron. Najstarsze, czyli z 23 stycznia br., mają status "zamknięte". Oznacza to najczęściej, że "Zgłoszenie zostanie przekazane wykonawcy celem rozwiązania problemu". Czy naprawdę wykonawca nie wie, że ma odśnieżyć? Gdzie jest jakiś nadzór nad wykonaniem zlecenia? Ze zgłoszeniami świeższymi jest jeszcze lepiej, mianowicie zgłoszenia o zaśnieżonych chodnikach i drogach nadal mają status "przyjęte". Minęło 5 dni w wielkim mieście i zdołano zgłoszenie przyjąć. A konkluzja taka, że nie zgłoszę chodnika, na którym o mało nie straciłam zębów, bo niedługo odwilż i będzie ona skuteczniejszym rozwiązaniem niż GCK.

Tak wygląda chodnik na Strzyży 6 dni po ostatnich opadach śniegu


Przypominamy, że winę za nieodśnieżone czy oblodzone chodniki nie zawsze ponosi miasto. W przypadku odśnieżania chodników, które przylegają do nieruchomości (zarówno prywatnych, jak i publicznych), ten obowiązek spoczywa na ich właścicielach bądź zarządcach.

Kto odpowiada za odśnieżanie chodników? Wyjaśniamy Kto odpowiada za odśnieżanie chodników? Wyjaśniamy

Stan chodnika 6 dni po opadach śniegu (8 opinii)

Na filmie widać chodnik łączący ul. Wojska Polskiego z ul. Karola Szymanowskiego na Strzyzy. Chodnik jest długi na może 150-200 m. W całości biegnie przez miejski parczek, nie ma przy nim prywatnych nieruchomości, więc jego odśnieżanie należy do miasta. Od ostatnich opadów śniegu minęło już 6 dni. Sami oceńcie czy jakaś wynajęta przez miasto firma pojawiła się z tu ze sprzętem do odśnieżania.
Na filmie widać chodnik łączący ul. Wojska Polskiego z ul. Karola Szymanowskiego na Strzyzy. Chodnik jest długi na może 150-200 m. W całości biegnie przez miejski parczek, nie ma przy nim prywatnych nieruchomości, więc jego odśnieżanie należy do miasta. Od ostatnich opadów śniegu minęło już 6 dni. Sami oceńcie czy jakaś wynajęta przez miasto firma pojawiła się z tu ze sprzętem do odśnieżania. Zobacz więcej
FK

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (196)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane