Ochroniarze pilnują, żeby góra śmieci przy plaży nie była jeszcze większa

Mieszkańcy Stogów narzekają na hałdę śmieci, która wyrosła w pobliżu wejścia na plażę nr 25. Przy wietrznej pogodzie odpadki znaleźć można w całej okolicy. Sprawą zainteresował się już gdański radny, policja i Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Z kolei właściciel terenu wynajął firmę ochroniarską, by zapobiec zwożeniu tam odpadów.Zdarzyło ci się podrzucać śmieci?

Zobacz wyniki (1332)
O górze odpadów poinformował nas czytelnik, prosząc o interwencję.

- Zdecydowanie trzeba coś z tym zrobić. To turystyczny rejon, co prawda teraz może jest tam mniej spacerowiczów, ale nie wyobrażam sobie, że latem, w pobliżu zejścia na plażę, będziemy mieli takie miniskładowisko - mówi pan Stanisław.
Tematem zajmuje się już miejski radny Cezary Śpiewak-Dowbór.

- Otrzymałem wiadomość od mieszkańca, że na Stogach, przy wejściu na plażę nr 25, są zwożone śmieci. W mojej ocenie to nie jest działanie pojedynczych osób "podrzucających" odpady, ale zorganizowany proceder. Śmieci jest tam na przestrzeni ostatnich kilku tygodni coraz więcej. Wiatr roznosi je poza granice działki - mówi radny.
Samorządowiec skierował w tej sprawie interpelację. Jak tłumaczy, chce przede wszystkim zbadać legalność składowanych tam odpadów i zapobiec gromadzeniu ich w tak atrakcyjnym turystycznie miejscu.

Najważniejsze informacje o punktach odbioru odpadówCzy odpady są tam składowane legalnie?- Liczę, że w odpowiedzi na moją interpelację uda się ustalić, czy jest to całkowicie nielegalne składowisko, czy też np. odpady są tylko czasowo magazynowane i będą niedługo usunięte. W zależności od uzyskanych informacji może być też konieczne włączenie w sprawę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska - dodaje Cezary Śpiewak-Dowbór.

Przyłapany na śmieceniu mówi: przez mandat wnuk nie dostanie prezentuMiejscy urzędnicy mają 14 dni na odpowiedź na pytanie radnego. Niewykluczone więc, że zajmą stanowisko już w przyszłym roku.

Ochroniarze pilnują, by nie zwożono więcej śmieciNiezależnie od tego, skierowaliśmy pytania do gdańskich strażników miejskich. Jak się okazuje, temat "składowiska" jest im znany.

- Sprawą zajmował się nasz Referat Ekologiczny. O sytuacji został powiadomiony Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, policja i właściciel terenu. Strażnicy i inspektorzy WIOŚ przeprowadzili w tym miejscu wspólną kontrolę. Właściciel zabezpieczył teren i zatrudnił firmę ochroniarską, która pilnuje, by nikt więcej nie wwoził odpadów - mówi Marta Drzewiecka ze Straży Miejskiej w Gdańsku.

Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku przekazał natomiast, że w środę na policję zgłosił się przedstawiciel użytkownika terenu i zawiadomił o pozostawieniu śmieci na ich działce.

- Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia, a dalsze decyzje zapadną po analizie zgromadzonych materiałów - kończy policjant.

Jak za darmo pozbyć się nietypowych odpadów? Materiał z marca 2021 r.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (162)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane