Fakty i opinie

stat

Od soboty utrudnienia na ul. Morskiej. Zaczyna się trzytygodniowy remont

Remont dotyczy odcinka w okolicy ul. Kalksztajnów.
Remont dotyczy odcinka w okolicy ul. Kalksztajnów. fot. Joanna Kurkowska

W sobotę rano drogowcy zwężą ul. Morską do jednego pasa na nitce w kierunku Rumi. Choć zakres prac obejmie jedynie odcinek między ul. Przybyszewskiego zobacz na mapie GdyniKalksztajnów zobacz na mapie Gdyni, mogą one skutkować zakorkowaniem całej trasy przed Estakadą Kwiatkowskiego.Czy jesień to dobry termin na remonty dróg?

tak, mam nadzieję, że pogoda będzie sprzyjała i prace zakończą się w terminie 36%
raczej tak, podobne prace prowadzone zimą mogłyby się przeciągnąć 10%
raczej nie, dużo lepszym wyjściem jest remont w wakacje 15%
nie, a prace powinny być prowadzone przede wszystkim nocą 39%
zakończona Łącznie głosów: 625
Robotnicy wracają na Morską po kilku miesiącach przerwy. Ostatnio prace były prowadzone przed wakacjami w obrębie skrzyżowania z Estakadą Kwiatkowskiego zobacz na mapie Gdyni. Dzięki temu powstał buspas po prawej stronie, a także dłuższy lewoskręt dla samochodów. Przez kilka tygodni kierowcy musieli jednak zmagać się ze zwężeniem jezdni, co przełożyło się na korki. Tym razem może być podobnie.

Korki, ale potem lepsza nawierzchnia

Jak informowaliśmy kilka tygodni temu, drogowcy zajmą się tym razem nawierzchnią na odcinku od ul. Przybyszewskiego zobacz na mapie Gdyni do ul. Kalksztajnów zobacz na mapie Gdyni. Wybrana w przetargu firma MTM zmodernizuje kanał deszczowy, wymieni krawężniki, wykona opaski z kostki betonowej oraz oczywiście nową bitumiczną nawierzchnię. Gdynia za prace zapłaci blisko 370 tys. zł.

Już teraz można założyć, że choć zwężenie dotyczy krótkiego odcinka, przełoży się na zatory na całej trasie, które dotkną kierowców dopiero w poniedziałek. Prace mają potrwać do końca października.

- Jezdnia będzie zamykana po jednym pasie. Na szczęście kolektor jest tylko pod jednym pasem, więc nie będzie konieczności zamknięcia na czas robót obu, choć i tak spodziewamy się sporych korków z powodu zwężenia. W tym okresie również będzie wyłączone z użytku przejście dla pieszych oraz przejazd dla rowerzystów na wysokości ul. Przybyszewskiego. Poruszający się rowerami będą mogli kontynuować jazdę chodnikiem do ul. Okrzei zobacz na mapie Gdyni - wyjaśnia Tomasz Krzak z ZDiZ, zaznaczając przy okazji, że dzięki pracom zniknie uskok, a nawierzchnia będzie o wiele lepsza niż do tej pory.
W tym roku jeszcze al. Zwycięstwa

Remont ma ograniczyć też powracający po każdej większej ulewie problem podtopień na ul. Morskiej, którego skutki można zobaczyć na filmach przesyłanych przez naszych czytelników po większych opadach deszczu.

Jeszcze w tym roku podobne utrudnienia czekają kierowców prawdopodobnie również na al. Zwycięstwa zobacz na mapie Gdyni. Miasto jest w trakcie poszukiwania wykonawcy prac remontu nawierzchni na odcinku od Węzła Wzgórze zobacz na mapie Gdyni do ul. Stryjskiej zobacz na mapie Gdyni w kierunku Sopotu. Oprócz wymiany nawierzchni na całej długości jezdni, zaplanowano również remont kanalizacji deszczowej, modernizację zatok autobusowych, odtworzenie pętli indukcyjnych.

Opinie (120) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.