• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ostatnia warstwa asfaltu na Chwarznieńskiej

Michał Sielski
24 września 2023, godz. 18:00 
Opinie (100)
Najnowszy artykuł na ten temat Coraz więcej zmian na Chwarznieńskiej
Droga jest remontowana dłużej, bo zwiększono zakres inwestycji. Droga jest remontowana dłużej, bo zwiększono zakres inwestycji.

W poniedziałek, 25 września 2023 r., o godz. 19 rozpocznie się układanie ostatniej warstwy ścieralnej nawierzchni jezdni ul. Chwarznieńskiej na odcinku od ronda Staniszewskiego do ul. Amona. Do wtorkowego poranka będzie tam obowiązywał ruch wahadłowy. Drogowcy chcą skończyć przed komunikacyjnym szczytem.Czekasz na koniec remontu ul. Chwarznieńskiej?

Przypomnijmy: prace na odcinku ul. Chwarznieńskiej, od ul. Gierdziejewskiego do obwodnicyMapka, miały się skończyć w sierpniu, ale się przedłużają.

- Pierwotnie planowano ułożenie nowej nawierzchni ścieralnej na istniejącej konstrukcji na Chwarznieńskiej na odcinku od ronda ze Staniszewskiego do skrzyżowania z Amona, jednak ten fragment powstał od zera. Zdecydowaliśmy się też na dodatkowe działanie, jakim jest przebudowa drogi dla rowerów od ul. Amona do Szkoły Podstawowej nr 48. To wydłużyło czas prac i spowodowało wzrost wartości inwestycji - tłumaczy Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.


Dodaje także, że pojawiła się też przeszkoda w postaci... nieruchomości do wyburzenia.

Sęk w tym, że Strabag wygrał przetarg, choć zaoferował wyższą cenę od konkurentów. Zadeklarował jednak, że prace na ul. Chwarznieńskiej wykona za 33 mln zł w 34 tygodnie. Termin minął w sierpniu, ale ze względu na powyżej wskazane powody został przedłużony. Ostatecznie prace zakończyć się mają do końca tego roku.


Rozbudowa Chwarznieńskiej, zakres inwestycji

  • Powstanie parking na 109 aut wraz z przestrzenią dla rowerzystów przy rondzie Chwarznieńska/Wagnera, na początku buspasa.
  • Przebudowa ulic, w tym nowy pas wraz z przesunięciem chodników i drogi dla rowerów.
  • Nowa organizacja wjazdu na węzeł Chwarzno, m.in. ze skrzyżowaniem z ul. Krauzego, a także wydłużonym prawoskrętem na obwodnicę Trójmiasta.


Rozkład jazdy ZKM Gdynia z danymi z Tristara- Stawiamy na zrównoważony transport, tworząc kolejny odcinek, na którym zatory bez problemu ominie komunikacja miejska, a sami mieszkańcy będą mogli w łatwy sposób łączyć różne środki transportu - zapowiadał inwestycję Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (100)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane